SEDLČANY B – SEDLEC-PRČICE 6:5

V týdnu před zápasem postihla Sedleckoprčické ztráta na postu gólmana, když si Ryšavý na tréninku natáhl postranní vaz v koleni. A tak přišla rychlá náhrada, Filip Dřevojan ze Sedlčan, který byl v sedleckoprčickém týmu v mládežnických kategoriích, a také si už zachytal za muže. „Věříme, že v brance nebudeme mít potíže a Filip nás stejně jako předtím Honza Ryšavý, nejednou podrží,“ doufá útočník, ale také asistent trenéra Michal Davídek.

Úvod zápasu měli hosté slušný, když si v 5. minutě věděl před brankářem rady Davídek po pěkné kombinaci Prchlíka se Sedláčkem. To ale bylo ze strany Sedlce-Prčice ze světlejších momentů vše. Za pár minut chtěl Dřevojan řešit fotbalově výběh mimo branku, ale odkopl míč na nohu domácího hráče, který si již do opuštěné branky věděl rady – 1:1. A než se hosté vzpamatovali, inkasovali další tři góly. A to další šance domácí ještě neproměnili. Těsně před koncem poločasu se hosté vzpamatovali a snížili po rohovém kopu Prchlíkem, jenž poslal míč krásně přes brankáře do sítě – 4:2.

Ve druhé půli domácí polevili, naopak hosté přidali. Vysunuli presink a nepustili domácí pořádně z jejich poloviny. Výsledkem toho byl gól Davídka po brejku a pasu Boušky. Jenže domácí podobně po brejku opět navýšili skóre na dvougólový rozdíl - 5:3. Sedleckoprčičtí ale pokračovali v aktivitě, Davídek nastřelil břevno a Pištěka vychytal gólman. Až Davídek po pěkném uvolnění Pištěka přes dva hráče, skóroval na zadní tyči – 5:4. Poté domácí nejprve nedali penaltu, aby se přesto z brejku dočkali šesté branky. Divoký zápas zakončil v závěru J. Bouška, když po sérii náhodných odrazů poslal míč obloučkem přes gólmana.

„Na obranné činnosti celého mužstva musíme ještě hodně zapravovat. Postavení hráčů při ztrátě balónu ve středu pole je špatné a tak dovolujeme soupeřům příliš mnoho snadných příležitostí k brejkům. Na druhou stranu jsme byli opět produktivní v útoku, a to nejenom počtem gólů, ale i dalších vytvořených šancí. Co to ale přinese do mistrovských utkání, je ve hvězdách,“ je plný očekávání autor hattricku Michal Davídek.

Branky Sedlce-Prčice: Davídek 3, Prchlík, J. Bouška. Poločas: 4:2.

Sedlec-Prčice: Dřevojan - Tvrdý, Kabíček, P. Bouška, Kobliha - Prchlík, Sedláček, Pištěk, Trnobranský - Davídek, Kubát. Střídali: Rataj, J. Bouška.

 

 

V sobotu 26. srpna od 17 hodin rozjíždí Sedlec-Prčice sezonu v I. B třídě na hřišti Rožmitálu pod. Třemšínem.