KRÁLŮV DVŮR – BENEŠOV 2:0

Benešov se představil v Králově Dvoře v dobrém světle, snažil se o kombinaci, avšak do výraznějších šancí se nedostával. Utkání se povedlo domácímu Balšánkovi, kdy nejprve jeho střelu v 17. minutě, po odraženém míči po rohovém kopu, pohotově usměrnil za záda hostujícího gólmana Šilhavý – 1:0.

Ve druhém poločase pak sám v 69. minutě krásnou střelou ze třiceti metrů definitivně domácí uklidnil. Cábelíci poté už kontrolovali hru a v závěru nevyužili brejkové situace. Jelikož ani Benešov pořádně nezahrozil, tak si domácí dokráčeli k zaslouženému vítězství.

„Hráli jsme, drželi míč a domácí relativně přehrávali, ale efektivita žádná. Naopak domácí z minima vytěžili maximum. V prvním poločase ze trefili z doražené standardky a teči břichem. Ve druhém trefíme z dorážky tyčku, máme sice optickou převahu, ale nemáme v šestnáctce dravce. Sice jsme si vytvořili nějaké náznaky, ani nic nedohrajete do konce, potom nemůžeme dát gól. A tak nás soupeř, který se sotva dostal na naši půlku, potrestal. Štancl špatně odkopl balón, na 25 metrech ho nabral Balšánek, napálil ho na bránu, kde skočil před gólmanem a o tyč skončil v brance," posteskl si po zápase trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Branky: 17. Šilhavý, 69. Balšánek. Rozhodčí: Benedikt – Rejžek, Grimm. ŽK: Soldát – Žák. Poločas: 1:0.

Benešov: Štěpánek – Vrňák, Štancl, Zákostelský, Preisler – Laštovka, Skopec – Micka (55. Žák), Čapek, Rejhon (76. Šíma) – Balata (80. Braný).

FRANTIŠEK KOUDELKA