BENEŠOV – LOKO VLTAVÍN PRAHA 1:2

První dvacetiminutovka patřila jasně hostům, kteří dobře kombinovali, věděli o sobě a po pěkných akcích rozevírali domácí obranu. Paradoxem bylo, že si první šanci vypracovali Benešovští. Vrňák posadil míč na hlavu Žáka, jenž ale z malého vápna přestřelil branku. Poté se již hnal Vltavín na Tetoura, ten zlikvidoval střelu Podzimka, Šípkův obstřel vyrazil na roh, centr Macháče uhasili domácí na poslední chvíli a Hodase zastavil opět Tetour. Ten ale přeci jen kapituloval, když se ve 14. minutě položil Pavlata do centru Macháčka a uklidil míč k tyči.

Benešovští se postupem času oklepali, zvýšili agresivitu, byli nebezpeční hlavně přes velmi dobře hrajícího Vrňáka. Trestný kop Čapka ještě vytáhl Pávek na roh, ale ve 29. minutě již nestačil na penaltu Žáka, kterou si sám vybojoval – 1:1. Hosté hrozili i po standardních situacích a po jedné vytasil zákrok Tetour proti Podzimkovi. V závěru poločasu předvedl šedesátimetrové sólo Čapek, ale ve finále byl jeho projektil ztečován na roh.

Úvod druhé půle opět Benešovu nevyšel a Tetour vyrazil průnik Macháče z úhlu. Následně se hra srovnala. V 59. minutě přišel pro Benešov šok. Stoper Štancl špatně hlavičkoval na hranici vlastní šestnáctky, před něj se dostal Pozníček a pohodlně skóroval. A tak se Benešov opět dostal vlastní hrubkou na dno. Co je platné, že se hráči snaží, když vytvoří triviální chyby, které soupeři trestají.

Do konce zápasu se sice domácí snažili, ale vyrovnání nepřinesl trestný kop Čapka ani lob Preislera, když míč z 25 metrů místo do prázdné brány, putoval k rohovému praporku. Hosté nakonec výhru uhájili a mohli i navýšit z brejků, ale Hodas po rohu hlavičkoval vedle a sólo mu zhatil nohou Tetour. A tak se Benešov ani na desátý pokus výhry nedočkal.

„Za výkon nemám klukům, co vyčíst a musím je jen pochválit. Chtěli vyhrát, hráli na maximum, zodpovědně, bojovně, ale bohužel nakonec zápas rozhodla individuální chyba, kterou udělají i jiná mužstva. Pokud ale kluci budou k dalším zápasům stejně přistupovat, nebudou dělat chyby a proměňovat šance, tak se vítězství dostaví. Byl to nejlepší zápas, který jsme odehráli. Za výkon jsme si zasloužili ne remízu, ale vyhrát," nehanil tým po porážce trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Branky: 29. Žák (z PK) – 14. Pavlata, 59. Pozníček. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Zákostelský, Vrňák, Skopec, Laštovka – Pávek, Pavlata, Macháč. Poločas: 1:1.

Benešov: Tetour – Večera, Štancl, Zákostelský, Preisler (87. Balata) – Žák, Skopec – Vrňák, Koval, Čapek – Turek (61. Kučaba).