BENEŠOV – JIRNY 3:1

I třetí zápas v osmi dnech Benešov dovedl k plnému bodovému zisku. Hosté se sice dostali do vedení po rohovém kopu Pávkem na zadní tyči, ale domácí stačili poměrně rychle srovnat, když se po úniku a zpětné přihrávce Svobody trefil, syn trenéra, Jan Zákostelský.

Po změně stran se nejprve parádně trefil k tyči z 18 metrů Preisler, aby o chvíli později Vorel napálil míč pod břevno po trestném kopu Čapka. Hosté moc nehrozili, navíc jim tlak otupil vyloučený Kejha a domácí pohodlně dokráčeli k výhře, kterou nenavýšil Vrňák, jenž ze dvou metrů přestřelil prázdnou branku.

„Kluci nechali na place ve třetím zápase v osmi dnech, všechny síly, otočili jsme i nepříznivý stav z 0:1 na 3:1 a ještě jasnou šanci Zdeňkem Vrňákem nedali. Kluci zasluhují absolutorium, vyhráli si to na hřišti sami a klobouk dolů před nimi. Zvládli jsme náročný anglický týden, což nám dává hodně šancí o soutěž reálně bojovat. Tu chceme za každou cenu zachránit v Benešově a tomu podřizujeme všechno," má jasnou benešovský kouč a odtajnil, proč najednou mužstvo v pohodě kombinovalo: „Je to o tom, jaké máme hřiště na hru. S Jirny bylo výborné, stejně tak v Chomutově a na Vltavínu. V zápasech předtím doma, když bylo zapískované, tak se na tom nedalo moc hrát a písek drhnul při přihrávkách. Nechci se na to vymlouvat, ale poslední zápasy nám daly za pravdu, že hrát umíme. Hráči získali vítězstvími sebevědomí a věřím, že to bude pokračovat."

Branky: 28. Zákostelský, 50. Preisler, 60. Vorel – 23. Pávek. Rozhodčí: Vít. ŽK: Zákostelský – Kejha, Parys, Šimek, Besta. ČK: 72. Kejha (J). Diváci: 300. Poločas: 1:1.

Benešov: Tetour – Večera (89. Peroutka), Vorel, Jeřábek, Preisler – Žák, J. Zákostelský – Dergachev (64. Skopec), Čapek, Jíša (74. Vrňák) – Svoboda (85. Turek).