Už od prvních minut se v Edenu mohlo zdát, že proti Brazílii vyrukovala úplně jiná parta než před pár dny ve Wembley. Za tamní výkon a výsledek 0:5 sklidili Češi ostrou kritiku, ale v úterý večer proti Brazílii zahodili strach a respekt a od prvních minut se do soupeře opřeli.

Jejich snaha vyústila až v první gól, o který se postaral David Pavelka. K tomu se dostal míč po ose Masopust – Schick a záložník propálil gólmana Alissona. „Příjemné to je, nepřeceňoval bych to, byl jsem rád i za góly proti jiným,“ přijímal reprezentant gól s pokorou.

Možná i dílem kvůli tomu, že Češi ve druhém poločase vedení ztratili a nakonec prohráli 1:3. „Spadlo to tam, jsem rád, ale mrzí, že jsme to nedohráli trochu líp,“ litoval Pavelka.

Pochvala za první půli

Za výkon v první pětačtyřicetiminutovce ale čeští fotbalisté zaslouží pochvalu. „Řekli jsme si, že na ně budeme trochu odvážnější. Bylo to o pocitu, začali jsme v bloku, když jsme zatlačili, měli problém s rozehrávkou. V první půli jim to dělalo potíže, kluci dobře dostupovali útočníky a vznikaly brejky,“ popisoval ze svého pohledu dění na hřišti.


To se změnilo ve druhém dějství. Krátce po přestávce přišla individuální chyba a vyrovnání, chvíli na to dvojice vynucených střídání a česká hra se prakticky rozpadla. „Ta hra byla hodně kouskovaná, hodně zraněných kluků, pak se to prostřídalo, tempo upadlo a to Brazilcům pomohlo,“ potvrzuje sedmadvacetiletý odchovanec pražské Sparty.

Přesto doufá, že i navzdory prohře zápas proti Brazílii českému výběru pomůže. „Doufejme, že to bude odrazový můstek po Anglii. Nebylo to tam dobré ani herně. Teď jsme měli závazek vůči fanouškům i sobě, věřili jsme, že můžeme být důstojným soupeřem. Dneska jsme dokázali, že to tak je, když budeme pracovat tak, jak jsme pracovali v první půli,“ viděl pozitiva.