Fotbalisté Sparty v sobotu sekli Mladou Boleslav, kolo před koncem sezony obhájili ligový titul a mohli se pustit do víru mistrovských oslav. Pivo teklo proudem už v kabině, zněly vítězné chorály, s týmem slavil i rapper a velký sparťanský fanoušek Rohony.

„Prožijeme krásný večer. Fotbal je o vyhrávání titulů a velkých zápasů. Jsem hrdý na to, že jsem toho součástí s těmito kluky, kteří si to opravdu zaslouží. Je to úžasný tým,“ vykládal dojatě kouč Brian Priske.

Dostali den volna

Cestou autobusem do metropole se sparťané zastavili posilnit na benzínce, a když dorazili na Letnou, vítaly je stovky fanoušků. S týmem slavil i majitel klubu Daniel Křetínský, uzdu emocím popustil i sportovní ředitel Tomáš Rosický. Pak se hráči přesunuli na párty do oblíbeného baru Kozička.

Jisté je, že někteří pařmeni se dostanou do postele až ráno. Od Priskeho totiž dostali jeho svěřenci den volna, aby titul pořádně zapili. „Kluci mají v neděli volno. Láďa má velkou radost, slíbil, že se o kluky postará,“ smál se dánský kouč.

„Budu slavit ve stulpnách, svleču se až v pondělí. Dneska si oslavy užijeme naplno. Když za něčím jdete, pak je důležité si to taky užít. Zážitky se tvoří i z oslav,“ juchal kapitán Ladislav Krejčí, který mánoslavy na povel.

Letenští to ale nemůžou přehnat. Už ve středu je totiž čeká finále domácího poháru v Plzni proti Viktorii a tedy šance na double. „V neděli máme volno, zregenerujeme. Od pondělí budeme šlapat, abychom mohli udělat double. Oslavy titulu ale nechci jen tak přejít,“ mrknul Krejčí.