Devatenáct utkání a pět branek, to je bilance, kterou devětadvacetiletý ofenzivní fotbalista v celku nováčka Serie A už nerozšíří. O spoluhráče s pestrou minulostí tak přišli i čeští fotbalisté Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal.

Balotelli měl v Brescii už dřívě problémy, definitivně osudným se mu však zřejmě stal špatný fyzický stav a kondice, v nichž se vrátil po přestávce způsobené pandemií koronaviru. Prý měl také opakovaně nedorazit na trénink.

Svérázný útočník však situaci vidí poněkud jinak a tvrdí, že mu vedení Brescie trénovat neumožnilo a požaduje po týmu odškodné v přepočtu přesahující deset milionů korun.

Uvadající kariéra 

Celá věc se tak dost možná nakonec bude řešit právní cestou, rodák z Palerma ale se vší pravděpodobností bude znovu měnit fotbalovou adresu. Těch už vystřídal opravdu požehnaně, když si na živobytí vydělával v obou milánských týmech, Manchesteru City, Liverpoolu, Nice či Marseille.

Jeho kariéra však postupně upadá, což dokládá i tržní hodnota, jež za poslední dva roky podle webu Transfermarkt.de klesla z 24 milionů eur na milionů pět a půl.