I když bývalý vynikající brankář Opavě návrat do nejvyšší soutěže přál, o víkendu v Brně bude stát na straně Fastavu. Na reprízu loňského finále MOL Cupu se však člen realizačního týmu Michala Bílka náramně těší.

#clanek|3644292#

„Pro mě to bude zajímavé, ale zápas nijak zvlášť neprožívám. Utkání je výjimečné tím, že jsem v Opavě pár let hrál a několik lidí z klubu dobře znám,“ zůstává v klidu čtyřicetiletý Otakar Novák.

Jak na působení v Opavě vzpomínáte?
Strávil jsem tam šest let a musím říct, že vzpomínky jsou nádherné. Bylo to perfektní období, i když jsme nehráli nejvyšší soutěž. Opava je fotbalové město a tehdy se tam po krachu znovu začala hrát druhá liga. Euforie byla obrovská, sešla se tam skvělá parta. Doteď na kluky rád vzpomínám. S některými jsem pořád v kontaktu.

S kým si občas zavoláte nebo napíšete?
Zmínit musím třeba současného sekretáře Opavy Lumíra Sedláčka nebo bývalého spoluhráče Radka Víška. Ale třeba v prosinci jsem byl na návštěvě za Zdeňkem Partyšem, kterému se narodilo dítě. Tehdy jsem se tam potkal i s fanoušky a dalšími známými lidmi.

#clanek|3645063#

Co říkáte na to, že Opava po dlouhých třinácti letech postoupila do ligy?
Tím, že jsem ve spojení s lidmi z klubu, vím, že v Opavě si postup nesmírně přáli. V posledních sezonách pro něj udělali opravdu hodně. Jsem za to šťastný. Moc jsem jim ho přál. Podle mě si postup za odvedenou práci zasloužili. Kromě zápasů s námi budu Opavě fandit.

Jaký podíl na návratu má uznávaný trenér Roman Skuhravý?
Těžko říct, osobně ho totiž vůbec neznám. Z doslechu však vím, že je poměrně náročný a jak vedení, tak i hráči jsou s jeho metodami spokojení. Samozřejmě na každém postupu má trenér zásluhu.

Fotbalisté ligového Zlína se pyšní autobusem v tradičním klubových barvách
Hrajeme srdcem! Zlínští se chlubí autobusem v klubových barvách

Co vůbec říkáte na současný tým Opavy?
Velkou osobností je Pavel Zavadil. Jelikož se s Opavou pravidelně v letní i zimní přestávce utkáváme, dobře víme, jakým stylem hraje. Mužstva se navzájem znají, k nějakému překvapení v taktice asi nedojde. Osobně očekávám těžký zápas. Opavu bude hnát nováčkovská euforie i skvělí fanoušci. Jediná škoda je, že se utkání nehraje v Opavě, ale v Brně, což je velké minus.

#clanek|3643560#

Je pro Opavu velká nevýhoda, že své domácí zápasy hraje v Brně?
Myslím si, že trošku hendikep to může být. Přece jenom v Opavě chodí na fotbal hodně diváků a dokážou vytvořit fantastickou kulisu. V domácím prostředí si soupeř víc věří. Na druhé straně už samotný postup do ligy je pro ně velký úspěch. Sám jsem zažil, když jsme před třemi lety se Zlínem postoupili. Tehdy tady byla velká euforie, pořádný adrenalin. Hrálo se skoro samo a nikdo moc nepřemýšlel nad tím, zda je na stadionu o pět set diváků víc nebo méně.

Věříte, že utkání bude mít důstojnou ligovou kulisu?
O tom nepochybuji. Oba kluby se před rokem potkaly v poháru v Olomouci, kam přijela spousta lidí ze Zlína i Opavy. Teď oba týmy čeká pouze ligový duel, ale i tak očekávám, že na stadion dorazí docela dost fanoušků. Naši příznivci to mají do Brna kousek, mohli by výborným fanouškům Opavy konkurovat.

Patnáctiletý talent Slovácka Filip Vecheta v létě absolvoval stáž v Bayernu Mnichov, kde potkal i Miroslava Kloseho.
Mladík Vecheta nastoupil za Bayern. Klose? Normální chlap, říká

Oba týmy vyznávají podobný herní styl. Dá se očekávat ofenzivní fotbal se spoustou branek?
Podle mě bude utkání spíše opatrnější. Hodně napoví vedoucí gól. Který tým ho vstřelí, bude mít velkou výhodu, protože obě mužstva umí slušně bránit.

Ševci jsou po úvodní výhře nad Mladou Boleslaví v pohodě. Je v týmu znát euforie po parádním obratu?
Euforie možná byla pár hodin po zápase, teď už ne. Za výhru jsme byli všichni rádi, ale nijak to nepřeceňujeme. Všichni víme, že náš výkon hlavně v prvním poločase nebyl úplně ideální a že příště se to nemusí podařit otočit. Na spoustu věcí si musíme dát pozor a nedostatky odstranit. Na druhé straně otočit výsledek z 0:2 na 3:2 je výborný počin. Klukům vítězství dodalo sebevědomí. Snad dobrá nálada vydrží i po víkendu.

Srbský stoper ve službách Zlína Zoran Gajić (ve žlutém dresu) si o víkendu připsal premiérový gól ve FORTUNA:LIZE.
Gajić se poprvé trefil v lize. "Mám stejně gólů jako Zlámal," směje se