Hašek povolal 26 hráčů, využil tedy celou navýšenou kvótu pro Euro. Zatím se nejedná o finální nominaci na šampionát, tu musejí jednotlivé asociace nahlásit nejpozději do 7. června.

„Pro trenéra je těžší, když má víc hráčů. Vzali jsme i dost mladších hráčů, kteří se třeba nedostanou do hry, ale je potřeba, aby si turnaj zažili. Naším dalším cílem je mistrovství světa a někteří hráči musí nakouknout do týmové práce v národním mužstvu,“ vysvětlil Hašek. „Tohle je předfinální nominace, ale doufáme, že všichni budou zdravotně v pořádku, aby mohli jet na Euro.“

V kauze Belmondo se v reprezentaci nechtějí příliš babrat. „Na první sraz jsem Coufala, Kuchtu a Brabce nevzali kvůli tomu, abych si mohl promluvit s hráči a nenarušilo to integritu a týmový duch. Všichni kluky podrželi, nebyl důvod, aby je někdo odmítl. Teď jsem na to koukal z pohledu výkonnosti, neohlíželi jsme se na Belmondo. Nejtěžší rozhodnutí bylo nenominovat některé kluky. A jedním z nich je Brabec. Vyrostli tady další zajímaví kluci,“ řekl Hašek.

Nechybí hlavní pory

„Jsem rád, že nový trenér je vysazený na disciplínu a nastavil tady nějaká pravidla. Hráči to s pokorou respektujou. Naší ambicí je postup ze skupiny, chtěli dát trenérovi volné ruce, abychom mohli jet s tím nejsilnějším, co máme k dispozici. Trenérovi jsme dali důvěru,“ doplnil séf asociace Petr Fousek. 

Hašek dal příležitost jednomu úplnému nováčkovi záložníkovi Lukáši Červovi. Nechybějí hlavní opory kapitán Tomáš Souček či nejlepší střelec Patrik Schick. Mezi brankáři vedle jedničky Jindřicha Staňka a Matěje Kováře dostal jako trojka šanci Vítězslav Jaroš.

Národní tým bude od neděle trénovat v Rakousku, kde odehraje přípravný zápas s Maltou. Po návratu ho 10. června v Hradci Králové čeká generálka proti Severní Makedonii. Do šampionátu vstoupí reprezentace 18. června proti Portugalsku.