Francouzský obránce londýnského klubu pyká za incident, který se odehrál v únoru. Hromotluk Zouma nakopnul kočku přes kuchyňskou podlahu, udeřil ji rukou a házel po ní boty. Video natočené jeho bratrem Yoanem se dostalo na sociální sítě.

Za incident se omluvil 

Zouma po zveřejnění záběrů čelil velké kritice. Věděl, že přestřelil a za své jednání se veřejně omluvil. „Pro mé chování neexistuje žádná omluva, upřímně toho lituji. Také se hluboce omluvám všem, které video naštvalo. Chtěl bych všechny ujistit, že naše dvě kočky jsou zcela v pořádku a zdravé. Celá naše rodina je miluje a stará se o ně. Tohle byl ojedinělý incident a už se nebude opakovat," řekl Zouma.

Soudkyně dnes napařila sedmadvacetiletému reprezentantovi 180 hodin veřejně prospěšných prací a jeho bratrovi 140 hodin. Oba byli obviněni podle zákona o ochraně zvířat. „Oba jste se zúčastnili hanebného a zavrženíhodného činu," řekla okresní soudkyně Susan Holdhamová, podle které kočka trpěla strachem a úzkostí.

Jeho chování odsoudil i klub, který hráči udělil maximální možnou pokutu 250 tisíc liber (7,2 milionu korun). Peníze šly charitativním organizacím.