„Vy osobně jste na mě vyvíjel nátlak, ať celou kauzu stáhnu, omluvím se a udělám ze sebe pomýleného,“ napsal Špaček, který před dvěma lety promluvil o cíleném nasazování rozhodčích, o korupci, o tom, co zažíval jeho klub v ČFL.

„Ještě několikrát jsem, během řízení se mnou, písemně předával podněty a žádal i přezkoumaní videozáznamu na regulérnost některých zápasů,“ napsal Špaček.

Teď se dočkal reakce. Po úterním jednání výkonného výboru mu Malík drsně vzkázal: „Pan Špaček lže. Coby předseda asociace jsem ho nemohl jakýmkoliv způsobem ovlivnit. Toho člověka vůbec neznám, nikdy v životě jsme spolu nehovořili. Je naprosto vyloučeno, abych na něj vyvíjel jakýkoliv nátlak.“

Špaček se však ozval znovu, Malíkova slova ho nenechala chladným.

„Tohle už je nehoráznost. Místo toho, aby pan Malík řešil, kam přivedli fotbal, tak bude ještě takhle urážet lidi? Zaprvé lže, že jsme se nikdy nesetkali. Minimálně jednou, akorát z toho není žádný zápis, mělo to být přátelské posezení,“ rozčílil se.

„Když mě pak tahali po různých komisích, tak mi pan Malík sám podepsal moje vyloučení z fotbalové asociace. Jak může říct, že o tom nic neví? Neví, co se děje na svazu. Tak už měl dávno odejít,“ vzkázal.

Souboj Živanice vs. svaz se táhne už delší dobu. Špaček byl kvůli němu vyloučen z asociace, klub si poté stěžoval, že na něj byli rozhodčí ve třetí lize tuze přísní.

„Jednoznačně měli rezignovat i oni. Odůvodnění typu, že chtějí být těmi, kteří pomohou k nápravě, absolutně neberu,“ řekl bývalý kapitán Živanic Ondřej Herzán na adresu Malíka a spol.

Dočká se?