"Už nějaký čas upozorňujeme na řadu problémů spojených s řízením asociace," uvedl Ondřej Lípa, člen hnutí Fotbalová evoluce a šéf okresního svazu na Berounsku. "Lidé se trochu zklamaně ptají, zda se už něco bude dít," dodal jeho kolega Jan Rajnoch, bývalý fotbalista a rovněž předseda svazu na Praze-západ. 

Před loňskými ostře sledovanými volbami do čela asociace podpořili spolu s dalšími osobnostmi právě Fouska. Od zkušeného fotbalového diplomata si veřejnost slibovala změny. Jenže realita není tak zářivá. 

Největší dusno je podle všeho kolem personálních změn. "Na většinu pozic neproběhla a neprobíhají otevřená výběrová řízení. Posty jsou obsazovány loajálními lidmi bez odborných předpokladů," zmínil Lípa. 

Padají slova jako netransparentnost, ignorování slibované agendy. 

A zodpovědnost za to má nést Valtr, hlavní spojenec šéfa českého fotbalu, jeho pravá ruka. Ostatně Fousek si ho v srpnu přivedl na Strahov v návaznosti na propuštění předešlého sekretáře Jana Paulyho.

"Víme, že není jednoduché dělat změny ze dne na den, ale i já čekal, že některé věci dopadnou jinak," podotkl Rajnoch. Problém vidí třeba v komunikaci, jež se týkala možného propuštění reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého. "Nešťastné," konstatoval.

Odejde, nebo zůstane stávající kouč? I tohle má řešit úterní výkonný výbor.

Ať už jednání výkonného výboru dopadne jakkoliv, Fousek je pod tlakem.  

Zastánci Fouska z řad Výzvy 2021
Ne všichni to vnímají stejně, Fousek a spol. mají i své zastánce. Řadí se k nim představitelé Výzvy 2021 v čele s někdejším mezinárodním rozhodčím Ivanem Grégrem, kteří kritikům toto: "Podobné aktivity vedou jen k posílení starých struktur v českém fotbale, které se dosud nevzdaly svých pozic a čekají jen na příležitost obnovit svůj vliv a někdejší postavení."