Vasil Kušej posledními povedenými zápasy značně vylepšil svá sezonní čísla. S celkově pěti trefami (společně s Laminem Jawem) je po šestigólovém Danielu Marečkovi druhým nejlepším střelcem Středočechů.

Se čtyřmi gólovými přihrávkami pak klubovou statistiku vede, stejně jako v souhrnném bodování (devět bodů) a v průměru bodů na zápas (0,9). Předčí tak i tradičního krále asistencí a kapitána Boleslavi Marka Matějovského.

Třiadvacetiletému produktivnímu křídelníkovi se daří i z hlediska statistik celé soutěže. Po dvou brankách i asistencích při přestřelce se Zlínem (9:5) a gólu a asistenci proti pražské Spartě figuruje v tabulce produktivity na třetím místě za sparťanem Haraslínem a Durosinmim z Plzně.

Podívejte se, co říkal Vasil Kušej bezprostředně po vítězném utkání se Spartou:

| Video: Youtube

Ústecký rodák se zkušenostmi z mládežnické akademie Dynama Drážďany, který do Boleslavi přestoupil na začátku letošního roku z druholigového Prostějova, patří k nejaktivnějším ligovým střelcům. V deseti utkáních vyprodukoval 28 střel a v soutěžním pořadí je v tomto ohledu šestý. Přímo na bránu pak Kušej zakončil dvanáctkrát, což je momentálně čtvrtý nejlepší počin ve FORTUNA:LIZE.


Načítám tabulku ...