V průměru každý pátý gól Mladé Boleslavi v uplynulém ročníku měl visačku se jménem Michal Škoda. Vytáhlý útočník se podruhé v kariéře na prvoligových trávnících dostal na dvouciferné číslo. Se středočeským klubem se ale po jediné sezoně znovu rozloučil a zamířil na jih Čech, kde už v minulosti rovněž krátce působil.

Na Střeleckém ostrově ale neprožívá zrovna povedený návrat. Po třech úvodních kolech vypadl ze základní sestavy. Nedal gól, ani žádný nepřipravil. „Neprobíhá to podle mých představ ani podle představ klubu,“ přiznal na klubovém webu právě před duelem s Boleslavía pochopitelně věří v co nejrychlejší obrat k lepšímu.

V Mladé Boleslavi vyřešili Škodův odchod poměrně stylově. Do týmu přivedli dalšího – Milana. Majitel tří titulů s pražskou Slavií se vrátil na české trávníky po roce a půl v zahraničí. V sezoně se mu daří průměrně – zažil určitě lepší, ale i méně povedené. Ostatně stejně jako celý tým.

Stovka na dosah

Milanova čísla? Ve třinácti zápasech čtyřikrát rozvlnil síť soupeřů, na jeden gól přihrál. Tři ze zářezů jsou ovšem z úvodních dvou kol, v dalších jedenácti přiblížil ligovou stovku (na dvě branky) už jen jednou.

Přitom ale patří mezi vůbec nejčastěji zakončující hráče ligy a třeba na Spartě jej o jisté oslavy připravily jen dva super zákroky brankáře Nity. I proto se zkušený forward nadále těší důvěře trenéra Karla Jarolíma a s velkou pravděpodobností tak dostane prostor také v sobotním utkání. To bude pro oba určitě speciální.

„Vždycky je příjemné, když si zahrajete proti bráchovi,“ potvrzuje Michal Škoda s tím, že mezi sourozenci už o utkání padla řeč. „Povídali jsme si o tom, ale žádné taktické pokyny si prozrazovat nebudeme,“ ujistil s úsměvem.

Doma žádají plichtu a dva hattricky

A jak je na tom duo se vzájemnými zápasy?

Ten zatím poslední se odehrál na podzim 2019 v pražském Edenu. Gólově se prosadil jen Michal v dresu Příbrami, tříbodová radost ale zůstala po obratu doma. Jako slávista měl Milan navrch i ve většině z celkem sedmi střetů, při kterých se oba potkali na hřišti.

Výjimkou byl ten ze srpna 2015, který Michal tehdy ve službách brněnské Zbrojovky jediným gólem rozhodl. Na body si sáhl ještě v říjnu 2014, kdy byl v dresu Českých Budějovic u remízy 1:1.

U Škodů doma i tentokrát nejspíš bude mít o něco větší podporu právě Michal. „Milan si svou část slávy užil a zapsal se nesmrtelně, takže člověk fandí spíše tomu mladšímu. V případě Boleslavi a Budějovic fandím oběma mančaftům. Kdyby to skončilo plichtou a oba dali hattrick, tak se člověk nezlobí,“ odpovídal Deníku nedávno Milan Škoda starší na otázku, kterému ze synů bude první listopadovou sobotu držet palce…

close Milan a Michal Škodovi - srovnání info Zdroj: Luboš Kurzweil zoom_in Milan a Michal Škodovi - srovnání