Profesionální kluby na ligovém grémiu odsouhlasily i zrušení baráže, takže pokud se skupina o záchranu dokončí, sestoupí letos z nejvyšší soutěže pouze jeden tým a z druhé ligy postoupí tři celky - vítězné Pardubice, Zbrojovka Brno a Dukla Praha. Kdyby se skupina o záchranu nedohrála, z první ligy nikdo nesestoupí a z druhé půjdou mezi elitu Pardubice a Brno. V každém případě bude příští sezonu nejvyšší soutěž hrát 18 mužstev.

„Vedení soutěže se rozhodlo to dohrát takto, proto se to dohraje na hřišti a my jsme připraveni se zachránit," řekl trenér Příbrami Pavel Horváth.

Olomouc, Teplice a Zlín si zajistily prvoligovou příslušnost už před přerušením skupiny o záchranu a hráči měli dovolenou. Karviná drží čtvrté místo v šestičlenné tabulce, které by za normálních okolností znamenalo účast v baráži. Slezané mají dvoubodový náskok na předposlední Opavu a poslední Příbram.

Fotbalisty třetiligového Uherského Brodu posílil zkušený gólman Petr Kratochvíl.
Nový brankář Uherského Brodu kryl ve Viktorii Žižkov záda Vaclíkovi

Ta může po dvouletém účinkování mezi elitou sestoupit do druhé ligy, pokud podlehne Teplicím a současně Opava porazí Olomouc a Karviná uhraje minimálně remízu ve Zlíně. Středočechy v případě bodové rovnosti se slezskými soupeři limituje nejhorší postavení v tabulce po základní části.

„Dohrání ligy je pro nás neznámou, nedokážu odhadnout, v jakém rozpoložení a sestavě přijedou Teplice, jak bude Karviná připravena, když nemohla trénovat, pro ně to musí být také složité," konstatoval Horváth, jehož svěřenci mají sezonu uzavřít v neděli právě na stadionu Karviné. Příbramští v posledních pěti ligových utkáních Teplice neporazili, ale doma Severočechům nepodlehli pětkrát za sebou.

Oba soupeři strávili vynucenou pauzu zcela odlišně. Zatímco celek od Litavky trénoval jako v běžné sezoně a volno dostali hráči pouze o víkendech, Tepličtí už mají za sebou dovolenou, podobně jako ostatní zachráněné týmy. „Kdyby nedostali pár dní na odpočinek, doběhlo by nás to už někdy v září nebo v říjnu,“ řekl trenér Severočechů Stanislav Hejkal. Jeho tým už teď zahájil letní přípravu. „Ve zbývajících dvou zápasech využijeme členy širšího kádru, ale musí to mít nějaké mantinely, protože hrajeme s Příbramí a Opavou a nechceme žádným způsobem ligu znehodnotit,“ dodal Hejkal.

Z charitativního turnaje v malé kopané 'Kopeme za Barboru' v Červených Janovicích.
Konec kotrmelců! Fenin na sobě začal makat