Na konci října se sice Boleslavští jako první a dosud jediní v soutěži blýskli skalpem mistrovské Sparty, jenže v sedmi následných zápasech vyhráli už pouze nad Pardubicemi. V tabulce tak vyklidili pozice ve skupině o titul, která byla jejich cílem. Kuličova pozice se tak začala otřásat. Těsně po odehrání úvodních devatenácti kol krizi ještě ustál. Změna u týmu zimujícího na sedmé příčce neúplné tabulky přišla až nyní.

"Realizační tým nedostatečně komunikoval s vedením klubu a některými hráči. Realizační tým neakceptoval nastavený způsob spolupráce s ostatními segmenty klubu, kterým je mimo jiné rozvoj akademie. Bohužel, ze strany realizačního týmu nedošlo k dostatečnému vyhodnocení podzimní části soutěže a jeho sportovních výsledků, s kterými bylo vedení klubu v závěru roku nespokojeno. Pro vedení klubu a jeho partnery jsou výše uvedené body důvodem k ukončení spolupráce," uvedlo vedení klubu během soboty ve vyjádření na klubovém webu s tím, že jméno nového trenéra a realizačního týmu klub zveřejní v nejbližších dnech.

S bývalým útočníkem Boleslavi, pro kterého šlo o první zkušenost v roli hlavního trenéra, skončili také asistent Pavel Medynský a trenér brankářů Jiří Malík.

Nejvážnějším kandidátem na uvolněnou pozici je podle deníku Sport trenér reprezentační devatenáctky David Holoubek, skloňují se ovšem i jména jako Dušan Uhrin mladší, který už v Boleslavi působil, a také Martin Hyský či Roman Nádvorník, trenéři druholigových klubů Vlašimi, respektive Táborska.

Podívejte se na tiskovou konferenci po posledním utkání podzimu proti Slovácku (0:1):

| Video: Youtube

Načítám tabulku ...