Italské úřady obvinily vedení Juventusu z falšování účetnictví už loni, ale letos v dubnu byli všichni činovníci zproštěni viny. Od října však Nedvěd i dalších 14 funkcionářů opět čelí vyšetřování. Nedvěd spolu s dalšími členy správní rady jsou podezřelí z toho, že v letech 2018 až 2020 si z přestupu hráčů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.
Italský list Gazzetta dello Sport napsal, že právě zmiňované problémy jsou důvodem hromadného exodu v Juventusu.
„Pavla Nedvěda si nesmírně vážím a má moji hlubokou úctu a respekt. Vždy mi nezištně pomohl, když to bylo v jeho silách,“ otevřel Tvrdík na Twitteru situaci okolo Pavla Nedvěda. Nedvěd totiž v roce 2015 doprovázel do Číny prezidenta Zemana, jenž ho představil i čínskému vůdci Si Ťin-pchingovi. Přítomen byl také tehdejší šéf evropské pobočky CEFC Jaroslav Tvrdík. Nedvěd v té době podepsal smlouvu s CEFC o spolupráci.
Druhá spolupráce?
Celá situace ale měla dopadnout neslavně. Nedvědovi totiž podle jeho advokáta Bronislava Šeráka společnost CEFC dlužila přes 15 milionů korun, Tvrdík tehdy kontroloval tím, že CEFC odměnu za dvě plnění z části uhradila.
Podle Tvrdíkova počínání na svém twitterovém účtu se ale celá situace evidentně vyřešila. „Byl nesmírně úspěšný ve fotbalové i manažerské práci. Bylo by mi ctí s ním i nadále spolupracovat ve fotbale i Slavii v jakékoliv roli, kterou by si vybral,“ překvapil šéf pražské Slavie.
Nedvěd totiž působil ve Spartě v letech 92 až 96, než přestoupil do italského Lazia Řím. Se Spartou má na svém kontě jako hráč dva mistrovské tituly. Do diskuse pod tweetem se zapojil Jiří Müller, manažer a šéf agentury ESAM, který s Nedvědem velmi úzce spolupracuje. Mimochodem, zastupuje rovněž slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského. „Jsi opravdu ubožák,“ vzkázal jednomu z fanoušků, který hanil Nedvěda.
Zareaguje Nedvěd na Tvrdíkovo laso?