Po surovém zákroku a následném odchodu Kolumbijce do sprch došlo k intenzivní výměně názorů se slávistickým asistentem trenéra Pavlem Řehákem, Mosquera ihned po utkání upozorňoval na to, že byl rasisticky uražen. „Tenhle hloupý člověk mě nazval opicí,“ napsal na svůj instagramový účet.

Karel Krejčí po zisku titulu s Viktorií Plzeň v roce 2016.
Krejčí: Favoritem na titul je Slavia, ale Plzeň se Spartou jí to znepříjemní

Svůj příspěvek však během dalšího dne smazal, Plzeň se ale za svého hráče postavila a žádala o prošetření. Disciplinární komise se celým incidentem dlouho důkladně zabývala, k dispozici byly i záznamy z ruchových mikrofonů.Ty nakonec zjistily, že Řehák Mosqueru skutečně urážel, nikoliv ovšem rasisticky.

Za svoje narážky pak dostal asistent trenéra Slavie stopku na dvě utkání, k tomu pokutu padesáti tisíc s možností následného odvolání. Do této chvíle je všechno v pořádku. Řehák v návalu emocí, které k fotbalu historicky a neodmyslitelně patří, byl zaslouženě potrestán, otázkou ale zůstává – co s Mosquerou?

Jistě, pro Plzeň je jedním z klíčových hráčů, rychlonohý hráč nastřílel v osmnácti zápasech pět branek, k tomu přidal stejný počet asistencí. Negativní stránkou Kolumbijce je ale časté povalování a provokace soupeře. A právě to byl důvod Řehákova výbuchu – Mosquera se snažil v utkání několikrát cíleně hráče Slavie surově zasáhnout.

Nicolae Stanciu
Tvrdík potvrdil odchod Stancia do Číny: Slavii odevzdal vše, splnil nám řadu snů

Nabízí se tak zásadní otázka.V případě, že byl Ondřej Kúdela suspendován za neprokázaný rasimus, nebylo by na místě potrestat i Mosqueru? Falešné nařčení z rasistických urážek je totiž problémem, který může obecně sportu v budoucnu hodně škodit.