1/16

AC Sparta Praha

Umístění po podzimu: 1. místo

Zápasy v přípravě: Sparta – FC Kodaň 2:0, Puskás Akadémia – Sparta 0:2, Bodö/Glimt – Sparta 0:2, Malmö FF – Sparta 1:2.

POHLEDEM VOJTĚCHA ŽIŽKY:

Cenný skalp. Sparťané v úvodu přípravy přivítali FC Kodaň. Dánští mistři zatarasili Pražanům cestu do Ligy mistrů, tentokrát ale prohráli po gólech Olatunjiho a Kuchty. Nešlo přitom o běžný přátelák – už v první půli byl vyloučen kodaňský Vavro za nesmyslný faul na parťáka ze slovenské reprezentace Haraslína, televizní přenos navíc nabídl i unikátní záběry z pohledu rozhodčího.

Vytoužená posila. Sparta možná nebyla na přestupovém trhu tak aktivní jako konkurence z Edenu, přesto posilovala. Seveřanskou družinu na Letné rozhojnil norský záložník Markus Solbakken. „Jakmile má před sebou volný prostor, s balonem do něj hned vyjíždí. U ostatních střeďáků tohle tolik nemáme, on nám to přinese,“ těší se sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Smolař na odchodu. Obránce James Gomez si na podzim mezi sparťanskými fanoušky moc dobré jméno neudělal, patřil k nejkritizovanějším hráčům. Jako by to chtěl potvrdit i na mistrovství Afriky, kde reprezentoval Gambii. V zápase s Kamerunem si vstřelil smolný vlastní gól, který přispěl k vyřazení jeho týmu z turnaje. Konec příběhu? Na Letné skončil, Sparta ho prodala do Dánska.

loading
arrow_left Předchozí
1/16
Další arrow_right