Pandemie protáhla loni rozehranou soutěž na rok a půl, maraton turnajů po celé republice ale nakonec dospěl do svého cíle. A stálo to za to. Pět nejlepších výběrů se za ideálního počasí babího léta popralo o hodnotné věcné ceny.

O té úplně první, kterým byl třídenní letecký zájezd na fotbalové utkání některé z předních evropských lig, nakonec rozhodl až penaltový rozstřel. Na perfektním trávníku roudnického areálu Pod Lipou do něj dospěl finalový zápas mezi Metal Trade Comax a Vězeňskou službou ČR.

Dva desetiminutové poločasy totiž o vítězi nerozhodly. Metal se sice většinu hrací doby pouze bránil, ale dokonale mu vyšel brejk. Dobývání soupeře se dočkalo odměny až tři minuty před koncem po penaltovém faulu brankáře Zdeňka Kieryka. Ten se ale ve třetí sérii penalt vykoupil a chycenou penaltou odšpuntoval velkou radost svých spoluhráčů.

Konečné pořadí: 1. Metal Trade Comax, 2. Vězeňská služba ČR, 3. Městský obvod Plzeň 2 Slovany, 4. Edgewell - Personna International, 5. Enteria

„První dva zápasy se nám nepovedly. Museli jsme trochu zvýšit hlas a říct si, že jsme se nepřijeli na výlet a neobětujeme jeden den z víkendu jen tak. Od třetího zápasu se přiklonilo i trochu štěstí a začali jsme hrát fotbal, na jaký jsme zvyklí,“ shrnul cestu za prvenstvím právě brankář nastupující jinak ve středočeské I. A třídě za Doksy.

Smutnit ale nemuseli ani poražení finalisté, kteří do té doby procházeli turnajem nejsuverénnějším způsobem. Těšit se mohou na čtyřdenní pobyt ve Františkových Lázních.

„Zklamání je. Zápas byl na jednu bránu, soupeř měl jednu šanci, a tu využil. Dobře bránil a celou dobu si šel za penaltami, které pak proměnil. To už je hold loterie,“ vstřebával smolný konec Zbyněk Oprchal, kapitán Vězeňské služby ČR. Ta poskládala tým ze zaměstnanců z celé republiky. Někteří tak přijeli až z Brna či Uherského Hradiště.

Domů si ale celkově odváželi pozitivní dojmy. „Turnaj prestižní i dobře uspořádaný. Je to celkově dobrá myšlenka. Zaměstnání není jen o práci, ale zaměstnavatel může tímto benefitem podpořit sportování, což je podle mě důležité,“ dodal Oprchal.

Na třetím místě skončil Městský obvod Plzeň 2 Slovany. Osud si s vyslancem západních Čech poněkud zašpásoval, odměnou totiž byl dvoudenní pobyt v Plzni s návštěvou Plzeňského Prazdroje.

Těsně pod stupni vítězů skončila severočeská firma Edgewell - Personna International. Do vyřazovací části si neproklestila cestu celkově pátá Enteria z Pardubic. Roli nejspíš sehrála i omezená možnost střídání. Jen v základní skupině totiž čekala na týmy porce 80 zápasových minut.

Ani o něco dřívějším koncem v turnaji si ale Východočeši nenechali zkazit dobrou náladu, jak potvrdil Daniel Ruprecht: „Dojmy super. Užili jsme si to. Doufáme, že příští rok pojedeme znovu. Kdyby nás bylo o něco víc, mohli jsme hrát určitě ještě vyrovnanější zápasy. Až na ten poslední jsme v každém vedli, ve druhých poločasech jsme ale fyzicky odešli.“

Šestý plánovaný účastník, společnost Interplex z Písku, se z turnaje musel omluvit.