„Sudí po jasném faulu brankáře na unikajícího hráče pískl penaltu, domácí hráč to nevydržel a napadl rozhodčího,“ popsal moment hostující trenér Velkých Němčic Jan Mrkvica.

Spartak Dubice doma porazil Polevsko.
Čtyři červené, vyloučený předseda. Hraje roli ego rozhodčího, říká trenér

Všem bylo jasné, že utkání tímto skončilo. „Sám rozhodčí řekl, že zápas po inzultaci sudího končí, mluvilo se i o kontumaci,“ netajil hostující stratég.

Podle něj to v domácím táboře vřelo už v poločase, kdy Tvrdonice prohrávaly 1:2. „Od začátku nás domácí přehrávali a vedli, ale v posledním pěti minutách první půlky jsme otočili na 2:1. Domácí to nejspíš neunesli a hodně se o poločase hádali, údajně se v kabině i porvali,“ uvedl Mrkvica.Popis přestupku Davida Rebendy v zápise o utkání.Popis přestupku Davida Rebendy v zápise o utkání.Zdroj: is.fotbal.cz

Zkušený stratég se ve své kariéře s ničím podobným nesetkal. „Za třicet let, co dělám fotbalového funkcionáře, jsem nic takového nezažil,“ přiznal.

Potom, co bylo utkání předčasně ukončeno, se už nic dramatického neudálo. „Všichni hráči byli pak v klidu, ani žádné emoce mezi diváky. Domácích tam moc nebylo, většina diváků byla údajně ze sousedních Kostic. Ale nikdo nechápal, co se stalo,“ řekl Mrkvica.

Sudí po incidentu utkání ukončil

Redakce Deníku kontaktovala i zástupce tvrdonického klubu, kteří se však k situaci odmítli vyjádřit.

Svůj pohled na situaci naopak přiblížil napadený rozhodčí Ťok. „Ze svého pohledu jsem viděl faul v pokutovém území a zapískal penaltu. Následně jsem šel k oběma hráčům, abych zjistil, jak jsou na tom zdravotně. V tom ke mně doběhl domácí hráč číslo 2 (David Rebenda – pozn. red.), třikrát do mě žduchl, urážel mě vulgárně a následně přišel blíž a hlavou mě udeřil do oblasti lícní kosti,“ neskrýval Ťok.

ilustrační foto
Bitka ve Zdechovicích. Nikoho jsem nekopl, brání se Vasilev a mluví o rasismu

Po hrůzném incidentu okamžitě utkání ukončil. „Při napadení mně vypadla píšťalka, tu mi hostující hráč zvedl a následně jsem pro svou nezpůsobilost ukončil utkání," pokračoval.

Do kabin jej i s asistentem doprovodil hlavní pořadatel. „Všichni ukončení duelu chápali, z ničí strany už nebyla žádná vulgarita, jen ten jeden hráč pořád vulgárně pokřikoval,“ pravil Ťok.

Ten po skončení utkání zamířil do nemocnice. „Mířím navyšetření, bolí mě zasažená lícní kost,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...