Právě ty by rád zúročil na krajské úrovni a pomohl tak zajistit správný vývoj fotbalu směrem ke klubům a mládeži. „Chci fotbal opět zatraktivnit a přitáhnout k němu více dětí. Zároveň je nutné, aby se celé hnutí opět semklo a společně pracovalo na tom, aby byl fotbal opět sportem, kterým se na všech jeho úrovních můžeme hrdě chlubit,“ uvedl Matěj Voráček.

Jeho práci a úmysl posunout fotbal tím správným směrem může dokládat i důvěra, která mu byla svěřena okresními kluby v rámci nedávných voleb do Výkonného výboru OFS Benešov, kde působí také jako člen komise mládeže a sekretář.

Vhled do této problematiky získal Voráček jako předseda sportovně-technické komise Středočeského krajského fotbalového svazu, Grassroots trenér mládeže FAČR pro OFS Benešov nebo jako trenér mládeže Coerver Coaching. Zároveň také spolupracuje s mateřskými a základními školami v rámci Asociace školních sportovních klubů a projektu Škola v pohybu.

Zda Matěj Voráček se svou kandidaturou uspěje, to se ukáže už ve čtvrtek 6. května, kdy je na programu volební valná hromada do VV SKFS.