Víkendový program otevřela sedmigólová nadílka Kondraci do sítě Jankova. Domácí měli od 43. minuty zápas plně pod kontrolou a za 35 minut dali pět branek. Divišov přidal ještě o jednu trefu víc a počet zásahů rozložil rovnoměrně do obou dějství. Už po čtvrthodině hry vedl 4:0. Další kvartet gólů nastal po obrátce.

Překvapení kola se zrodilo v Choceradech. Domácí Pyšely začaly zápas lépe a dvakrát vedly, Chocerady ale pokaždé přišly s odpovědí díky důrazu ve vápně a nakonec si Romanem v 84. minutě přichystaly rozhodující zásah.

„Jsme nezodpovědní, nedůrazní. Dostali jsme dva góly ze standardky po špatných a zbytečných faulech. Neměli jsme do toho takhle chodit. Chocerady hrály celý dlouhé balóny, což jsme nedokázali zachytit. Z toho vyplynulo, že jsme dostali tři góly a prohráli. Náš největší problém je, že máme pět hráčů ze základu zraněných a sestavu lepíme, co můžeme,“ řekl trenér Pyšel Ladislav Hruška.

„Hodně cenné tři body, protože jsme jich měli málo a k tomu navíc dlouhá série proher za sebou. Několik posledních zápasů bylo hodně těsných. Teď se nám podařilo soupeře bojovností konečně přetlačit a vyhráli jsme 3:2. Nevzdali jsme se o poločase a řekli si, že budeme bojovat dál. Hrát jednoduše, dobře nás navedl svými pokyny trenér. Disponovali jsme hodně standardkami, ze kterých nám tam padly góly,“ mínil kapitán hostů Pavel Mařinec.

Na hřišti soupeře uspěly i Vrchotovy Janovice, které dlouho vedly na půdě Bílkovice. Pět minut před koncem sice srovnal Srba a zdálo se, že zápas skončí remízou. V úplném závěru ale rozhodl o třech bodů pro hosty Adam. „Hodně šancí na obou stranách. První půli byli domácí víc na balónu, poločas mohl skončit větším rozdílem. Po přestávce byl zápas víc vyrovnaný. Po gólu na 1:1 se štěstí přiklonilo na naší stranu a dali jsme vítězný gól,“ uvedl trenér vítězů Petr Dvořák.

Rezerva Nespek se změnila v sopku. Od chvíle, co poprvé v sezoně vyhrála ve Struhařově, tak ničí jednoho soupeře za druhým. Přestavlkům dala sedm gólů, Jankovu a teď naposled i Týnci nad Sázavou zase šest. Rázem má tak nejproduktivnější útok celého okresu.

„Za mého působení nejlepší první poločas, co jsem u mužstva. Za začátku druhé půle nastala Csaplárova past, kdy soupeř snížil na 1:2 a hodně nás tlačil. Pak udělal hrubku na 3:1, což rozhodlo zápas. Za vítězství jsem nesmírně spokojený a šťastný za vítězství s těžkým soupeřem. Rozhodčí byl vynikající, i když nás pískal v Jankově. Je jedním z nejkvalitnějších na Benešovsku. Utkání zvládl výborně,“ prohlásil kouč Nespek Miloš Maršíček. Ve zbylých utkáních si vedoucí Mezno poradilo s Maršovicemi a Struhařov v důležitém souboji porazil Přestavlky.