Běžela 44. minuta utkání a hráč Trhového Štěpánova neudržel nervy na uzdě a pustil se do kritiky rozhodčího. „Ty hova*o jedno zku*vený, to byl faul, proč to nepískáš,“ popsal hlavní rozhodčí Zdeněk Pessr v zápise o utkání.

Následně hlavní sudí vytáhl červenou kartu. „Přerušil jsem hru a hráči hostí udělil červenou kartu. Když jsem mu ji ukázal, přiběhl ke mně a oběma rukama do oblasti krku mě srazil na zem. Utkání jsem ukončil pro inzultaci rozhodčího,“ stojí v zápise o utkání.

Incidentem se zabývala disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Benešov a rozdala tresty. Fotbalista Patrik Stainer (Trhový Štěpánov) dostal zákaz činnosti na 18 měsíců, oddíl Trhový Štěpánov dostal pokutu dva tisíce korun a utkání bylo kontumováno 3:0 ve prospěch Dolních Kralovic.

„Takováto věc na hřiště nepatří a tresty za ni musí být vysoké. Musíme se k sobě chovat rozumně a se základním respektem. Vzájemné napadání hráčů nebo dokonce delegovaných osob je velmi špatné a nepřípustné,“ okomentoval předseda OFS Benešov Tomáš Novák celou situaci.

Předseda OFS Benešov a předseda Komise rozhodčích, Tomáš Novák, konstatoval, že by se nebál vyššího trestu. „Možná, že jako předseda OFS bych byl ještě tvrdší, ale disciplinárka je nezávislá a já ji do rozhodování nemluvím. Já osobně bych i v tomto případě volil dva roky, ale žádným způsobem jsem rozhodnutí komise neovlivňoval,“ nepřímo se vrátil k incidentu z jarního zápasu třetí třídy mezi Bílkovicemi a Zdislavicemi.

Fotbal ilustrační foto
Fotbalista Potůček dostal za napadení rozhodčího stopku na dva roky

„Když to porovnáme s předchozím případem, tak tam byl zákaz 24 měsíců, dva roky. Tehdy to nebylo o jednom strčení, ale byl pokus o další napadání rozhodčího, poté, co první ráně uhnul. Navíc tam pak bylo ještě vyhrožování,“ poznamenal Novák.

Podle něj si oddíl Trhového Štěpánova závažnost provinění velmi rychle uvědomil. „Po zápase mi od klubu přišla omluva za chování hráče vůči rozhodčímu,“ uzavřel Tomáš Novák.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …