Kdy a kde jste s fotbalem začínal?
S fotbalem jsem začal myslím okolo sedmi let. Ještě předtím jsem zkoušel rugby, ale to mi moc nešlo, protože jsem byl docela malý. Hrát jsem začal ve Vestci u Prahy, ale jen chvíli, protože se poté Vestec spojil s Dobřejovicemi, ve kterých jsem zároveň vyrůstal.

Jaké máte vzpomínky na své začátky?
Na své začátky si moc nevzpomínám. Jediné, co si pamatuji bylo, že mě k fotbalu přivedli rodiče a že se chodili dívat na každý zápas.

Na kterém postu jste začínal?
Začínal jsem na pozici útočníka, protože jsem byl malý a v obraně bych moc nepomohl. Postupně jsem si ale zkusil každý post, a nakonec jsem se vrátil zpět do útoku, kde mě to nejvíce baví (úsměv).

Vybavíte si nějakou zajímavou příhodu, která se vám stala?
Vybavuji si jich hodně, ale mám jednu, na kterou nikdy nezapomenu. Bylo to na základní škole a účastnili jsme se soutěže Coca-Cola Cup. Postup do osmifinále jsme měli jistý a při posledním zápasu základní skupiny, který už nebyl důležitý vyhrát, se mi povedlo zlomit holenní kost. Naštěstí se zlomila tak „dobře“, že zůstala rovně a nemusel jsem na operaci. Poté následoval půl roku sádry a rehabilitací.

Kterými kluby jste prošel?
Své úplné začátky jsem prožil ve Vestci, který se potom spojil s Dobřejovicemi. Potom jsem chvíli hrál na Dukle, kde jsem sice nehrál žádný zápas, ale získal jsem tam zkušenosti z tréninků a soustředění. Poté jsem přešel do Kunic, a nakonec po delší pauze do Keblova.

Kde se vám nejvíce líbilo a proč?
Nemůžu přesně říct, kde se mi líbilo nejvíc. Ve všech klubech jsem byl moc rád, v Kunicích jsme měli super partu a získal jsem tam nejvíce zkušeností. Nyní mi to ale nejvíce vyhovuje v Keblově, kam mě přemluvili kamarádi ze Strojetic v hospodě u piva. Mám jistotu, že si zde zahraji a hrajeme hlavně pro zábavu.

Jak jste spokojený s probíhající sezonou Keblova?
Zatím jsem velmi spokojený, jen škoda že se to přerušilo. Za tři roky, co jsem v týmu se nám tuhle sezonu asi nejvíce dařilo. I když jsme furt ve spodní části tabulky, tak je vidět, že jsme se hodně zlepšili. Tým doplnilo pár mladých kluků, takže už máme aspoň na střídání a se silnějšími kluby už dokážeme držet tempo, a i kolikrát remizovat.

Jste nejlepším střelcem IV. Třídy skupiny C, sledujete tuto statistiku?
Ze začátku jsem ji moc nesledoval, ale jak se číslo zvyšovalo, tak jsem se začal dívat. Byla to pro mě i motivace dát příště gól, když jsem viděl, že mě někdo dohání.

Vstřelil jste 13 branek, jste s tímto číslem spokojený?
Určitě jsem spokojený, mám i radost, ale není to jen mojí zásluhou, na všech gólech dřel celý tým.

Nad ostatními hráči vyčníváte, trénujete více než ostatní?
Neřekl bych, že nějak vyčnívám, občas to bylo i o štěstí. Jelikož jako tým moc tréninky nemáme, tak se o to snažím aspoň ve volném čase. Chodím si občas zaběhat a někdy i kopnout na bránu.

neohlížíte se po vyšší soutěži, když se vám takhle daří?
Vyšší soutěž už jsem si zahrál, bavilo mě to, ale teď už mám jiné priority jako dodělat Vysokou školu a usadit se v práci. Fotbal mám hlavně pro zábavu a víkendové odreagování.

Jaké jsou tedy nyní vaše fotbalové cíle?
Teď už moc žádné cíle nemám, chtěl bych akorát trochu zlepšit techniku s míčem. Byl bych rád, aby se už mohlo začít zase hrát a povedlo se nám dostat do první půlky tabulky.

V čem jsou vaše fotbalové přednosti?
Myslím, že největší přednost mám ve fyzičce, ale je pořád co zlepšovat.

Jaké máte další zájmy kromě fotbalu?

Kromě fotbalu chodím běhat, přes rok se snažím aktivně otužovat a občas si i zahraji na konzoli fotbal FIFA.

Tomáš Richtr
Věk: 23 let
Tým: TJ Keblov
Nejoblíbenější číslo: 5
Nejoblíbenější jídlo: burger nebo pizza
Nejoblíbenější pití: Voda s citronem, občas večer pivo