Jak hodnotíte fotbalovou sezonu z pohledu vašeho výběru?
Sezonu hodnotíme hlavně kladně v tom smyslu, že se po covidové pauze celá odehrála. Bylo fajn poznat a pracovat s kluky z jiných částí našeho okresu, stejně tak s kolegy Matyášem Hájkem a Petrem Bystričanem, který se v průběhu sezóny přesunul k dorosteneckému výběru. Kluků se během sezóny protočilo na trénincích kolem 25. Na turnaje pak byla nominována šestnáctka hráčů. S nominacemi občas byly problémy, jelikož ročník 2010 patří z hlediska počtu hráčů u nás na okrese spíše k těm slabším.

Jedná se o první pocovidovou sezonu, v jaké kondici byly děti?
Řekl bych, že se kluci po covidové pauze vrátili v dobré kondici. Zároveň na nich byla vidět hlad po fotbale. 

Kterých turnajů a akcí jste se účastnili?
Během sezóny jsme se s kluky několikrát potkali na trénincích, které se konaly v podzimní části sezóny. Podzim jsme ukončili meziokresním turnajem, který se konal v Jílovišti. Tam jsme se střetli s týmy Prahy - západ, Prahy - východ a Příbramí. V tomto kalendářním roce jsme odehráli přípravný zápas s týmem FC Sellier & Bellot Vlašim U11 a zúčastnili jsme se meziokresního turnaje v Příbrami, opět se stejnými soupeři jako na podzim.

Okresní fotbalový výběr Benešova U10
Věnuji se individuální kvalitě hráčů, říká trenér okresního výběru U10 Svoboda

Která z akcí byla nejpovedenější? Mezi nejpovedenější výkony řadím přípravný zápas s Vlašimí a turnaj v Příbrami, který kluci, oproti turnaji v Jílovišti, odehráli v pohybu a ve větším nasazení. 

Setkali jste se s tím, že jednotlivé kluby nebo rodiče nechtějí nominované děti pouštět na akce? Určitě jsme se setkali s tím, že někteří rodiče neměli zájem o to, aby se jejich děti turnajů a akcí s tím spojených, zúčastnili. Obdobné to bylo i s některými kluby.

Pokud klub nebo rodiče váhají nad účastí hráče na akci, proč by se nakonec měli rozhodnout pro účast?
Hlavní pozitiva vidím v tom, že kluci naberou nové zkušenosti, jelikož hrají proti hráčům z krajských soutěží, kterou naši kluci nehrají a tyto zkušenosti mohou poté předat ve prospěch svého klubu v mistrovských i jiných zápasech, zároveň poznají nové kamarády.