Žáci ročníku U15 a U14 při FC Sellier & Bellot ve fotbalové divizi žáků, ukončili fotbalovou sezónu 2018-2019 velmi úspěšně, když skončili na třetím a prvním místě. Krátké hodnocení přináší realizační tým Petr Kotora (trenér), Michal Budil (trenér), Petr Lhotka (vedoucí mužstva):

Celek U15 (ročník 2004) začal podzimní část fotbalové sezóny hodně rozpačitě. Mužstvo si na sebe zvykalo, problémy byly s herním stylem, ale také nás provázela smůla ve vyrovnaných zápasech, kdy jsme prohrávali o gól. Důsledkem bylo to, že jsme po prvních šesti kolech a šesti prohrách, neměli ani bod. Následoval zápas s Benešovem, který jsme vyhráli jednoznačně 9:1 a od tohoto data jsme dalších třináct zápasů vyhráli.

Díky této fantastické šňůře vyhraných čtrnácti zápasů po sobě, jsme se posunuli na konečné třetí místo v tabulce se skóre 61:32. Tímto jsme si zajistili účast ve XII. ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka 2019/2020 pro hráče ročníku 2004 a mladší, kde se utkáme s ligovými mužstvy. Pro příští sezónu odchází kluci do starší kategorie U16, budou tedy mladší dorostenci. Někteří z nich si za tuto kategorii v jarní části již zahráli. Přejeme jim, ať se jim pod vedením nových trenérů ve fotbale nadále daří, ať z něj mají tak jako doposud radost.

Ročník U14 (ročník 2005) je ve Vlašimi tradičně hodně úspěšný, když poslední velké ocenění získal v anketě sportovní kolektiv mládeže Benešovska, kde obsadil druhé místo. V soutěžním ročníku fotbalové divize žáků v sezóně 2018/2019 se mu povedla opravdu velmi výjimečná věc. Ve všech 20 mistrovských zápasech zvítězil a obsadil tak s přehledem 1. místo. Za sílu a fotbalovost mužstva pak hovoří i skóre 139:16.

Pomyslnou korunu střelců soutěže vyhrál Antonín Nerad se 44 brankami. V první dvacítce střelců máme ještě Rytinu Jana s 20 brankami, Řezníčka Martina s 18 brankami, Pajka Lukáše s 12 brankami, Tesáčka Marka s 10 brankami a Zachovala Matěje s 9 brankami. Někteří kluci nastupovali i za starší kategorii U15 a někteří si v závěru sezóny vyzkoušeli i kategorii U16.

Tento ročník se může pochlubit i dalšími úspěchy. Našich pět hráčů, konkrétně Kameník Šimon, Toula Petr, Nerad Antonín, Řezníček Martin a Zachoval Matěj pravidelně reprezentují Středočeský kraj ve výběru KFS, kde tvoří kostru mužstva. V letošním republikovém finále KFS v Plzni, obsadili druhé místo.

Mimo to čeká tuto pětici a také Pajka Lukáše účast na letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci a Jablonci, kde budou reprezentovat Středočeský kraj. Cíle pro nadcházející sezónu jsou jasné, budeme chtít vyhrát kategorii U15.

PETR KOTORA