Nezměnila se ani pozice Mezna, jenž v posledních kolech zažívá menší úpadek, když tentokrát remizovalo v Dolních Kralovicích. Ze záchranářských duelů po víkendu nejvíce rezonuje ten z Chotýšan s béčkem Nespek, které vyhrálo. Zápas navíc rozproudil i diskusi na webových portálech. V dalších duelech se již větší překvapení neurodilo. Postupice porazily Pravonín, Maršovice vyhrály nad Čerčany a z Jankova odjížděly poražené Vrchotovy Janovice.

Přehled zápasů tentokrát začněme v Týnci, kam ke šlágru kola zajížděl Křivsoudov. Hráči z obou týmů předvedli hru převyšující úroveň okresního přeboru, a tak si početná divácká kulisa mohla výskat. Křivsoudov se nejprve dostal v úvodu do vedení, ale domácím se na sklonku první půle a na začátku druhé podařilo skóre otočit. Spása v podobě vyrovnání hostů přišla až dvě minuty před koncem. Konečná remíza je pro oba týmy v boji o čelo spíše ztrátou (2:2). Využily ji totiž Olbramovice, které přivítaly Přestavlky. Vzhledem k ofenzivním kvalitám obou celků se dala očekávat na góly výživná bitva, což se také vyplnilo a duel byl v kole nejbohatším na góly. Domácí se už na začátku druhého poločasu dostali do vedení 3:1, především díky dvougólovému D. Prégrovi. Hosté ale následně díky zásahům v rozmezí dvou minut vyrovnali a drama vrcholilo. Olbramovicím se ale ještě následně podařilo jednu branku vstřelit a po výhře tak o bod vedou tabulku přeboru (4:3). Hned příští kolo se ale může situace v tabulce opět otočit. Čeká nás další bonbónek v podobě sobotního utkání Křivsoudov – Olbramovice, které může dopadnout jakkoliv. A Týnec zajíždí k posledním Čerčanům.

Do Chotýšan v chladném počasí zajíždělo béčko Nespek. Ráz utkání určily situace ze začátku utkání a napověděly tak, kdo bude mít tentokrát k výhře blíž. Hostům se v prvním poločase podařilo vsítit dva góly, když domácím nebylo přáno ani v neproměňování vyložených šancí či v zahozené penaltě, která by přinesla snížení. Ve druhé půli se ještě hostům podařilo vstřelit dvě branky do otevřené obrany a bylo hotovo. Hosté na konci mohli, samozřejmě mimo jiného, děkovat dobře chytajícímu Vejvodovi nebo nemohoucnosti domácích útočníků. Chotýšany opět ukázaly, že neprožívají dobré jaro a to i vinou četných zranění a absencí důležitých hráčů. Naopak Nespeky si připsaly veledůležité a šťastné tři body, i když celkový dojem ze hry působil tak jako v mnoha jejich jiných zápasech sezony a naznačoval, proč se po celou dobu pohybují ve spodních patrech tabulky. Příští kolo bude zajímavé sledovat, zda si poradí i s ohroženým Pravonínem (0:4).

K utkání velmi vzdálených soupeřů přijelo do Dolních Kralovic čtvrté Mezno. Domácí to na svém trávníku umí, ale už v úvodu se do vedení dostali hosté. Ještě během první půle se domácím podařilo vyrovnat. Ve druhé půli navíc domácí neproměnili penaltu, ale to bylo také vše, co diváci mohli shlédnout. Konečná remíza ani u jednoho z celků mnohé neřeší. V příštím kole vyjedou na dalekou cestu naopak domácí, jejichž cílovou stanicí budou Vrchotovy Janovice. Mezenští na svém stadionu přivítají Postupice (1:1). Ty navíc budou více na koni, než jejich příští soupeř. Zajížděl k nim Pravonín, který je jedním z mnoha celků, který potřebuje sbírat body po plných hrstech. Nicméně Postupice všechny opařily hned v úvodu, když se po trefách ve 4. a 6. minutě dostaly do vedení. Hostům se podařilo snížit až v samém závěru. Zatímco bodově mají domácí záchranu prakticky jistou, tak hosté jsou na tom o poznání hůř, když nedokázali navázat na výhru z minule (2:1).

Ve dvou nedělních utkání se překvapení nezrodilo. Nejdříve přivítaly Maršovice hosty z Čerčan. Ti také měli lepší úvod utkání, ale některou ze svých vyložených šancí neproměnili. Naopak domácí poté přebrali iniciativu a do konce poločasu se dostali do dvoubrankového vedení, i přesto, že neproměnili penaltu. Hostujícímu celku se pak asi nelíbil výkon sudího a tak v rozmezí tří minut dostal dvě žluté karty S. Řezníček a štiplavou poznámku si neodpustil ani při odchodu ze hřiště. I v deseti se nicméně Čerčanům podařilo v závěru snížit z penalty. Na to ale svým druhým gólem v utkání ihned odpověděl M. Hašek a domácí vzápětí přidali ještě čtvrtou branku. Maršovice tak mají již celkem bodově dobře nahráno a v příštím kole přivítají Chotýšany (4:1). K poslednímu víkendovému klání zajížděly Vrchotovy Janovice do Jankova. Domácí neponechali nic náhodě a do svého soka od začátku bušili. Jenže se prokázala jejich horší koncovka, když se z mnohých šancí prosadili jen jednou v prvním poločase a podruhé po změně stran. Skóre ale nakonec mohlo být mnohem vyšší. Jankov tak zůstal na pátém místě a příští týden bude pro něj prověrkou v Přestavlkách (2:0).

V uplynulém kole se střelci moc nevyznamenali, když padlo pouhých 27 branek a nikdo se neradoval z hattricku. Pouze dva hráči ze dvougólového zápisu. Stejný počet jako gólů rozdali rozhodčí žlutých karet. Jedinou červenou kartu v kole viděl Svatopluk Řezníček z Čerčan.

III. TŘÍDY

Jestliže minule přehled nižších soutěží začínal úctyhodným výkonem Jiřího Moulíka (7 gólů v zápase), tak ani tentokrát nelze začít jinak. Zápis tohoto hráče Krhanic, hrající III. třídu, skupinu „A“, byl ještě významnější. V zápase jeho celku v Mysliči se Jiřímu Moulíkovi podařilo vsítit neuvěřitelných 9 gólů! A zápas tak skončil pro domácí debaklem (1:12). Skupina se nakonec stala gólovými dostihy mezi dvěma nejlepšími kanonýry. Ač měl Tomáš Sahula z Jírovic po minule právě na Moulíka dostatečný náskok, tak teď se mu dost zmenšil na pouhé dvě branky. A to i přesto, když Sahula tentokrát zaznamenal hattrick proti Miličínu (0:5) a jeho gólové konto se zastavilo prozatím na metě 44. Dalším, kdo také zaznamenal hattrick, byl Josef Kopecký z Popovic a jeho tým se i díky tomu odpoutal z posledního místa.

Jak to tak již bývá, tak III. třída, skupina „B“ byla o něco méně výživnější. Přesto se i zde zrodil jeden výrazný debakl a to, když Libež zvítězila vysoko v Kamberku (1:8). Vyšším rozdílem zvítězily i Bílkovice nad béčkem Kondrace (5:0). Jediným hattrickem se pak blýskl Pavel Dušek z Nesperské Lhoty.

IV. TŘÍDY

I v nejnižší soutěži se tentokrát zrodilo několik zajímavých výsledků. Lešany si poradily vysoko v béčkem Úročnice 8:1, když se hattrickem ukázal domácí Adam Kačer. Václavice uštědřily „bůra“ Heřmaničkám a hattrick vsítil domácí Miroslav Kadlec (5:1). Béčko Neveklova porazilo vyšším rozdílem béčko Maršovic (6:0). Béčko Mezna porazilo SK Přestavlky 5:2, na čemž se nejvíce přičinil hattrickem Jan Dohnal. V neslavném nedělním dopoledním termínu vysoko zvítězilo béčko Soběhrd nad béčkem Jankova 8:0. Nicméně ještě větší příděl schytalo béčko Chotýšan od béčka Olbramovic (10:0). Střelecké sebevědomí si navíc vylepšil čtyřgólový Lukáš Dvořák a sekundoval mu třígólový Marek Hrstka. A poslední větší výsledek se zrodil v utkání béčka Pravonína a béčka Křivsoudova (1:6), když se z hattricku radoval hostující Ondřej Kocián. Brankář Netvořic Michal Pomahač pak nedohrál ani celý zápas po tom, co rozhodčího počastoval nepublikovatelnými výrazy.

ZÁPASY OP:

TÝNEC – KŘIVSOUDOV 2:2

V kvalitním utkání se ve šlágru kola střetl dosud první Týnec a třetí Křivsoudov. Jako první se do vedení dostali v 18. minutě hosté, když se branku podařilo vsítit Veselkovi – 0:1. Domácí se dočkali vyrovnání chvíli před koncem poločasu, když se trefil Stibůrek – 1:1.

Ve druhé půli se hostům podařil obrat, když se v 51. minutě nemýlil Horký – 2:1. Hostům se i přes četné šance dlouho odpovědět nedařilo, nicméně vyrovnání nakonec přece jen přišlo. Těsně před koncem se trefil Mir. Filip na 2:2 a šlágr tak skončil smírem.

Branky: 40. J. Stibůrek, 51. J. Horký – 18. O. Veselka, 88. Mir. Filip. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:1. Poločas: 1:1.

Týnec: Koukol – Štambeský, Kavoň, Stibůrek, Kopta, Skalický, Horký, Nikrmajer, Unger (70. Stejskal), Povolný (73. Petrášek), Krejčí.

Křivsoudov: K. Ptáček – Š. Vopěnka, L. Ptáček, Doležal (52. Mar. Filip), Macháček, Žák, Zelenka (86. Mareš), Vondrák, J. Vopěnka, Veselka (90. Jakl), Mir. Filip.

OLBRAMOVICE – PŘESTAVLKY 4:3

Po počátečním oboustranném oťukávání jako první udeřili domácí, když rychlou akci s několika narážečkami Prégra s Horčičkou úspěšně zakončil druhý jmenovaný – 1:0. Tentýž hráč mohl za chvíli svůj gólový účet zdvojnásobit, ale po pěkné akci na levé straně svou velkou šanci neproměnil. Skóre se tak měnilo až ve 22. minutě, když Kramného přihrávku před prázdnou branku pohodlně dorazil do sítě Prégr – 2:0. Hosté však vzápětí odpověděli, když po skrumáži v domácím vápně byla nařízena penalta, kterou bezpečně proměnil Mrázek – 2:1. Olbramovice byly ve zbytku poločasu o něco lepším týmem, ale doplácely na neproměňování šancí. Horčička trefil jen břevno a Prégr hlavičkoval těsně vedle.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe hosté, ale byli to paradoxně domácí, kteří zvýšili své vedení, když se po rychlém protiútoku prosadil Prégr – 3:1. To však bylo z jejich strany na dlouho vše. V 58. minutě mohly Přestavlky potrestat špatnou domácí rozehrávku, ale jejich střela skončila jen na tyči. V 66. minutě už se však hosté mohli radovat, když dlouhý nákop propadl až ke Kroulíkovi, který s přehledem snížil – 3:2. O chvíli později se hosté dokonce dočkali vyrovnání, když se po další chybě domácích prosadil po přihrávce ze strany Braný – 3:3. Olbramovice se pak konečně trochu vzchopily a strhly vedení na svou stranu, když Kramného roh se štěstím proskákal hostujícím vápnem až do sítě – 4:3. Hosté v závěru ještě sahali po vyrovnání, ale domácí skvělým zákrokem zachránil Malík.

V utkání dvou rozdílných poločasů tak nakonec zvítězily spíše šťastnější Olbramovice, které se tak vrátily na první příčku okresního přeboru.

Branky: 22. a 52. D. Prégr, 12. T. Horčička, 76. J. Kramný – 24. (P) P. Mrázek, 66. J. Kroulík, 68. D. Braný. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Olbramovice: D. Malík – Hrstka, Vácha, Rosol, Písařík, Vyskočil (85. K. Košař), J. Košař, Kramný, Prégr (88. Neuberg), Horčička, Karda.

Přestavlky: Šach – Mikulanda, P. Pantoflíček, Podhorský, Kačírek, Kroulík, Mrázek, Pohůnek, Moravec (64. Olbrich), Kondáš, Braný.

CHOTÝŠANY – NESPEKY B 0:4

Obě mužstva nutně potřebovala bodovat a vzhledem k tomu, že se Nespeky po většinu sezony pohybují u konce tabulky, tak všechny body potřebovaly hlavně ony. Ovšem prakticky to samé platilo i o Chotýšanech, kterým se na jaře tolik nedaří. Čekal se tedy bojovný zápas, kterému nepomohlo ani deštivé počasí.

Úvod utkání patřil více hostům, kteří se snažili kombinovat a byli více na míči. Z toho vyplynula i branka Vojkůvky, který dostal míč ve více než hodně hraniční situaci a osamocen před gólmanem si věděl rady – 0:1. Vedení hosty ukolébalo a stále větší iniciativu přebírali domácí, kteří se vší silou vrhli za vyrovnáním. To mohlo přijít o pár minut později. Obránci hostí vyslali špatnou malou domů, kterou vystihl A. Korecký. Následně si prohodil gólmana Vejvodu, který mu jakožto poslední instance vystavil tvrdou stopku. Kutálející se míč před prázdnou bránou pak odkopli dobíhající obránci a místo všeobecně očekávané červené karty a penalty se pokračovalo ve hře.

V dalším průběhu se hra velmi vyhrotila a vyostřila a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Na konci museli být asi všichni rádi, že nedošlo k nějaké zlomenině nebo šarvátce. Nicméně domácí byli stále aktivnější a dostávali se do velkých šancí. Dvě slušné příležitosti neproměnil třeba Adam Hanibal, jenž například přestřelil z malého vápna. Vyrovnání neposkytl ani A. Korecký, když k němu prostupnou obranou hostí propadl míč, ale sám před gólmanem trefil jen Vejvodu. A tak pohroma pro domácí přišla opět na druhé straně, když si brankář Matoušek srazil přízemní centr ze strany za svá záda – 0:2.

Navíc musel střídat zraněný kapitán Povolný. Hosté sice vsítili šťastnou trefu, ale i nadále byli lepší domácí. Navíc šanci ke snížení jim poskytli sami hosté, když jeden z jejich hráčů zahrál jasně rukou a k tentokrát odpískané penaltě se postavil Filip. Jenže opět trefil jen skákajícího Vejvodu. Do kabin se tak šlo za diametrálně odlišného stavu, než bylo dění na hřišti a zástupci hostí tak museli být s touto skutečností nadmíru spokojeni.

Druhý poločas už tolik výživného nenabídl. Domácí se snažili zvrátit nepříznivý výsledek a mnoho sil vrhli do útočení. Jenže jim to bylo málo platné. Ve velké příležitosti se ocitl například Hons, který po centru ze strany špatně trefil na malém vápně balon a přestřelil branku. Domácí, vědomi si potřeby vstřelit kontaktní branku, pak stále více otevírali okénka v obraně, která využívali hosté k rychlým protiútokům. Jednoho takového úniku využil rychlý Jasz a zvýšil na 0:3. Poté se ještě po zpětné přihrávce radoval Maršoun a za stavu 0:4 bylo rozhodnuto. Důležitou výhru tak ukořistily Nespeky a po konci mohli, samozřejmě mimo jiného, děkovat hlavně zákrokům gólmana Vejvody a tragické koncovce domácích útočníků.

Branky: 6. R. Vojkůvka, 25. P. Kopecký, 64. A. Jasz, 76. L. Maršoun. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:3. Diváci: 55. Poločas: 0:2.

Chotýšany: Matoušek – Š. Korecký, M. Říha, Povolný (25. J. Sysel), Hons (63. Blažek), Adam Hanibal, Vaňkát, Straka, Khandl, Filip, A. Korecký.

Nespeky B: Vejvoda – Matyášek (78. Hamajda), P. Rublič, Jasz, Sysel, Vojkůvka, Myslivec, Kopecký (64. Straka), Maršoun, L. Rublič, Pohořelý (30. Kačírek).

DOLNÍ KRALOVICE – MEZNO 1:1

Hosté vstoupili do utkání lépe a po šesti minutách vedli, po rohovém kopu se prosadil Šváb – 0:1. Ovšem domácí do poločasu srovnali Lebedou na 1:1 a po změně stran převzali otěže zápasu. Hosté si vytvořili několik dobrých šancí, které ale bohužel neproměnili. V závěru utkání domácí pohrdli pokutovým kopem, a tak utkání skončilo remízou.

Branky: 28. J. Lebeda – 6. M. Šváb. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:0. Diváci: 90. Poločas: 1:1.

Dolní Kralovice: Doležal – Kotrč, Bystričan, Lebeda, J. Dvořák, Malina (46. Kotýnek), Vošický, M. Dvořák, Hanousek, J. Maršoun, Anděl.

Mezno: Čeněk – Růžička, Jak. Ploc, Bursík, Kubec, Jiří Ploc (46. D. Helma), Šváb, Volalík, F. Helma, Pinc, Doskočil.

POSTUPICE – PRAVONÍN 2:1

Utkání za ošklivého počasí začali domácí famózně. Ve 4. minutě dal první gól hlavou Petr Šetek – 1:0. O dvě minuty později dal druhý gól domácích Vojtěch Vender po zemi k tyči – 2:0. Vše se zdálo jasné. Další šance ale postupičtí bohužel neproměnili.

Hosté se ve druhém poločase zlepšili a v poli domácí přehrávali. V 84. minutě dal gól bombou z trestňáku z 25 metrů hostující Tomáš Babický – 2:1. Cenné vítězství nakonec Postupice uhájily.

Branky: 4. P. Šetek, 6. V. Vender – 87. T. Babický. Rozhodčí: Žydyk. ŽK: 2:2. Diváci: 45. Poločas: 2:0.

Postupice: Kladiva – Urban, Cvrček, Zeman, Žížala, Balcar, V. Vender, Chudlařský, Slovák (63. Mareš), Šetek, Brabenec (68. Bervida).

Pravonín: Veselý – Kůžel, Babický, Janoušek, Oberleutner (73. Mich. Síbal), Blažek, Rut, Červěňák, Brzek, Vlasák, Doškář (80. Turek).

MARŠOVICE – ČERČANY 4:1

Výhra nad posledním celkem tabulky se nerodila zpočátku vůbec lehce. Domácí vstoupili do utkání velice laxně a v úvodu utkání se hosté dostali do několika šancí, vždy však selhali v zakončení nebo je vychytal Pechač. Ve 22. minutě fauloval hostující gólman v pokutovém území Řezníčka, z nařízeného pokutového kopu však jindy neomylný exekutor Orsák tentokrát selhal. Domácí to dlouho mrzet nemuselo neboť ihned po rozehrání následného rohového kopu skóroval krásnou technickou střelou Hašek na 1:0. Ve 43. minutě se krásně z trestného kopu trefuje přes zeď Bartoš - 2:0.

Po nástupu do druhého poločasu se domácí aktivní hrou snažili přidat další branky, ale příležitosti nevyužili. Několikrát ještě pozlobili hosté, kteří se branky dočkali z nařízeného pokutového kopu po zbytečném faulu v 86. minutě – 2:1. Domácí si ale utkání zkomplikovali jen na chvilku, neboť v 88. minutě Hašek po přihrávce Skály přidává svůj druhý gól - 3:1 a v 90. minutě uzavírá skóre Zavadil po přihrávce Haška na 4:1.

Branky: 22. a 87. M. Hašek, 44. J. Bartoš, 90. D. Zavadil – 86. (P) V. Židlík. Rozhodčí: Murgač. ŽK: 0:5. ČK: 68. S. Řezníček (Č.). Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Maršovice: Pechač – M. Hašek, Kopka, Řezníček, Zavadil, Bartoš, Laurich (72. Skála), Orsák, Břicháček, Dvořák, Žížala (10. Šetina).

Čerčany: Říha – Purkard, Židlík, Straka, Topič, Charvát, Modálek, P. Řezníček, Schnurpfeil (65. Rada), S. Řezníček, Čeljuska.

JANKOV – VRCHOTOVY JANOVICE 2:0

Další domácí zápas Jankova se proměnil v přehlídku neproměněných šancí. Hned od úvodu utkání domácí nastoupili ve vysoké aktivitě a za prvních 15 minut mohli s přehledem vést minimálně 3:0. Ale v síti skončila pouze rychlá kombinační akce po pravé straně hřiště, kterou zakončil Svoboda. I nadále domácí měli převahu na hřišti a vypracovávali si šance, ale branka byla pro ně zakletá. Hosté se za celý poločas dostali pouze do dvou slibných akci, které si pohlídal domácí brankář Málek. A tak první poločas skončil pouze 1:0.

Druhý poločas pokračoval přesně v režii prvního. Šance Němečka, Svobody, Říhy, Skály, kdy před nimi zbyl pouze brankář, volala po gólech. Zvýšení a uklidnění přinesla pak střela Milana Jonszty v 66. minutě z hranice velkého vápna, která zapadla za pravou tyč – 2:0. Až do konce zápasu pak domácí měli zápas pod kontrolou a protože neproměnili další vyložené šance, tak zápas skončil 2:0.

Branky: 7. M. Svoboda, 69. M. Jonszta. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Jankov: Málek – Čermák, Svoboda, Vrzal, Zach (88. Brabenec), Říha, Jonszta (83. Ždych), Balík, Skála, Němeček, Zajíc (77. Peroutka).

Vrch. Janovice: Vávra – Trojan, Střihavka (82. D. Fišer), M. Fišer, Suchan (30. Křemen), Novotný, Sochůrek, Němec, Hrdlovič (61. Rouš), Pešta, Čedík (77. Bursík).