Čím dál tím víc směřuje okresní přebor k tomu, že se o postupujícím rozhodne předposlední kolo, kdy Maršovice budou hostit Kondrac. Oba týmy na čele splnily o víkendu roli favorita. Lídr soutěže zajížděl na půdu sestupem ohrožených Vrchotových Janovic a počínal si bravurně. Hattrickem se blýskl teprve 18letý Josef Maceška, dvěma góly mu sekundoval pro změnu matador Radim Kašpar.

Skvělý zápas, docela se povedl. Nedělali jsme chyby. Domácí jsme přejeli hlavně fyzičkou a rychlostí. Trenér nás tlačí za postupem, takže si za ním jdeme,“ pochvaloval si Maceška. Na výhru Kondraci musely odpovědět Maršovice, které se ale doma trápily i s Bílkovicemi i kvůli rychlému gólu hostujícího Uhliara po několika vteřinách od úvodního výkopu. Favorit stihl rychle vyrovnat, avšak o vítěznou trefu se postaral až v závěru zápasu Břicháček, který po rohovém kopu dorazil hlavičkou míč do prázdné branky.

„Kdybych nedal tohle, tak můžu pověsit kopačky na hřebík. K vítěznému gólu jsem přišel jak slepý k houslím. Nicméně velká úleva. Dlouhou dobu byl nerozhodný výsledek. Hosté převzali iniciativu a byli lepším týmem. Pro nás šťastné vítězství,“ uvedl autor vítězné branky Jan Břicháček. Pojistku pak dodal Ctibor. Hosté dohrávali o deseti, když je na poslední minuty oslabil Srb.

O překvapení kola se postaraly Chocerady, které doma otočily zápas s Meznem. Zaváhání třetího týmu tabulky využil Týnec nad Sázavou, jenž si doma poradil se Struhařovem. Z posledního místa se odlepil Jankov. Stačila mu k tomu výhra nad Přestavlky.

Víkend nabídl i dvě divoké přestřelky. Divišov vyhrál v Pyšelích 5:3, když čtyři góly – po dvou na obou stranách – padly v poslední čtvrthodině. Nejvíce branek – deset – ale viděli diváci v Pravoníně, který se s rezervou Nespek rozešel smírně po málo vídaném výsledku 5:5.

L“Hodně tomu pomohlo, že pršelo. Padaly góly po skluzech. Oni měli dva vynikající útočníky z Ukrajiny – na tuhle soutěž nadstandardní hráče – nedokázali jsme je pohlídat. My jsme hráli s dorostenci. Nicméně hezký fotbal a remíza spravedlivá. Opravdu divočina!“ shrnul trenér Nespek Miloslav Maršíček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...