První Týnec si poradil s oslabenými Chotýšany, Olbramovice si zastřílely v Maršovicích, Křivsoudov si napravil reputaci v derby s Dolními Kralovicemi, Jankov nepřipustil překvapení v Čerčanech a Mezno rozdrtilo Pravonín. Ve zbývajících dvou duelech ztratily Přestavlky slibné vedení a pouze remizovaly s Postupicemi a v záchranářském souboji víkendu si vedlo lépe béčko Nespek než domácí Vrchotovy Janovice. Boje na vrchní i spodní frontě jsou tak stále otevřené. Navíc uplynulé kolo proběhlo oproti zvyklostem celkem v poklidu.

V sobotu se odehrály čtyři duely, z nichž tři měly papírově jasného favorita a dané zápasy podle toho také dopadly. Křivsoudovu se poslední kola nepovedly a tak si chtěl spravit chuť s nedalekými Dolními Kralovicemi. Zápas se vyvíjel dle předpokladů, jelikož už v úvodu si balon do vlastní sítě srazil hostující kapitán Patrik Hanousek. Ve druhém poločase se ještě podařilo skórovat domácímu obránci Ondřeji Štikovi a rozdílovému hráči Davidovi Mišoňovi a zápas tak skončil celkem jednoznačně pro Křivsoudov (3:0).

I další zápas měl jasného favorita v podobě prvního Týnce nad Sázavou proti o záchranu bojujícím Chotýšanům. Ty byly dokonce rády, že vůbec daly dohromady zahajovací jedenáctku složenou i z několika hráčů rezervního mužstva, za což si tato výpomoc zaslouží vděk. Čekalo se pouze na to, kolik gólů domácí vstřelí. Ale stejně jako na podzim, Týnec nějaký extra fotbal nenabídl a zápas odehrál spíše „profesorsky“. To je na lídra okresního přeboru málo. Sice se hosté po většinu zápasu bránili, ale kdo ví, jak by se duel vyvíjel, kdyby Chotýšany proměnily dobré příležitosti z úvodu. Z domácího celku vynikal pouze aktivní Matěj Skalický, který také uzavřel skóre. Týnec po výhře stále vede tabulku a příští kolo je čeká šlágr s Olbramovicemi o první místo (3:0).

Do Čerčan tentokrát zajížděl rozjetý Jankov a ani tady se žádné překvapení nezrodilo. Hosté si už do poločasu stihli vystřílet čtyřgólové vedení, na kterém se dvěma zásahy nejvíce podílel Jiří Němeček. Po změně stran se už žádný gól nenarodil a tak si výhru odvezl hostující Jankov, kterému se na čtvrté příčce asi zalíbilo (0:4). V posledním sobotním zápase se potkaly týmy, které se na jaře vyznačují dobrou formou.

Přestavlky se stále bijí o záchranu, naproti tomu Postupice plují v klidných vodách. Zabrat tak potřebovali hlavně domácí, což se v prvním poločase i potvrdilo. Přestávkové vedení 3:1 pak mohl ještě navýšit kapitán Pavel Mrázek, penaltu ale neproměnil. To se ukázalo jako zlomový moment. Hosté se totiž ani po vlastní malé poločasové roztržce nevzdali a dvěma góly dotáhly skóre. Dva z gólů Postupic navíc měly jediného jmenovatele a byl jím kanonýr Petr Šetek. Konečná remíza Přestavlkům mnohé neřeší, ale situaci mají stále ve svých rukou (3:3).

Neděle začala nejočekávanějším záchranářským duelem víkendu, čemuž pomohla i pověst obou týmů. Do Vrchotových Janovic zavítalo béčko Nespek, které si jde v posledních zápasech za záchranou. A výsledek mohl být jakýkoliv. Ale už poločasové skóre 1:3 mnohé napovědělo. I když se za domácí dvakrát trefil kapitán Pavel Němec, tak to bylo málo proti konečným pěti brankám hostů. Na kterých se navíc dvěma přesnými zásahy podílel útočník Roman Vojkůvka. Ač se Nespeky ještě nedávno „plácaly“ u dna, tak teď už se vyšvihly na slušných třicet bodů. Naopak Vrchotovy Janovice se tři kola před koncem drží na předposledním místě. Navíc příští kolo bude zajímavé sledovat, jak si poradí v Pravoníně, který má stejně bodů, ale lepší skóre (2:5).

Víkend pak byl završen dvěma debakly. Do Maršovic zavítaly druhé Olbramovice, které už pokukují po posilách na příští, možná krajskou, sezonu. Neponechaly tak nic náhodě a svého soka roznesly na kopytech, i když v úvodu se ještě musely obávat. Domácí se totiž dostali brzy do vedení. Na to ale přišla rychlá odpověď a pak už góly padaly jen do domácí sítě. Šest gólů si mezi sebe rovnoměrně rozdělili kanonýři Tomáš Horčička a Dominik Prégr a navíc se shodně, poprvé od prvního kola, dostali na čelo tabulky střelců. I díky nim mají Olbramovice nejofenzivnější mužstvo v soutěži. Zápas navíc nedohrál domácí kapitán Roman Orsák, který viděl dvě žluté karty. Maršovice tak stále zůstávají na třiceti bodech, naopak Olbramovice jsou pořád o bod druhé (1:6).

I v posledním souboji víkendu se zrodil debakl, navíc ještě výraznější než v duelu předchozím. Navíc i v tomto zápase se mohl udát kterýkoliv výsledek, jelikož domácímu Meznu se poslední dobou výsledkově velmi nedařilo a Pravonín nutně potřeboval záchranářské body. Domácí do toho ale ťali hned od úvodu a s chutí si zastříleli. Poločasové vedení o tři góly ještě doplnili čtyřmi zásahy po změně stran. Na vysoké výhře se hattrickem podílel David Růžička a dvěma zásahy mu sekundoval kapitán Jakub Ploc. Mezno je tak dál páté, zato Pravonín bude muset zabrat s Vrchotovými Janovicemi (7:0).

Střelci se v uplynulé kole poměrně činili a nasázeli 37 gólů. Navíc se konečně ukázali vícególoví kanonýři, jelikož statistici mohli zaznamenat hned tři hattricky. Tohoto úspěchu docílili dva střelci z Olbramovic a to Tomáš Horčička a Dominik Prégr, které doplnil ještě David Růžička z Mezna. Navíc hned pět hráčů se mohlo přidat, jelikož zaznamenalo po dvou gólech. Rozhodčí byli tentokrát velmi mírní. Ze svých kapsiček vytáhli pouhých 13 žlutých karet, což jsou průměrně téměř dvě za zápas. Tohoto nebo menšího počtu se dokonce dosáhlo v šesti utkáních. Jedinou výjimkou byl zápas mezi Maršovicemi a Olbramovicemi, kde padlo hned šest žlutých karet a jedna červená, kterou viděl domácí Roman Orsák.

III. TŘÍDY

Ve III. třídě, skpině „A“ měly dvě nejvyšší výhry shodnou hodnotu. I když ta první není úplně vypovídající. U zápasu Krhanic s Miličínem sice svítí výsledek 6:1, ale zápas nebyl dohrán, jelikož hosté do utkání nastoupili s pouhými osmi statečnými a pak jim hráči došli. To zápas, u kterého také svítí 6:1 už dohrán byl. Takto vysoko si béčko Votic poradilo s Ostředkem, za domácí se navíc hattrickem přičinil Jakub Homolka. Vysoko skončil i souboj mezi béčkem Poříčí nad Sázavou a Mysličí, který skončil 5:1. V přestřelce mezi Úročnicí a Jírovicemi se opět blýskl hostující kanonýr Tomáš Sahula, který zaznamenal hattrick a má už 52 gólů v této sezoně. Zápas skončil 3:3 a lídr z Jírovic tak ztratil. Jenže druhá Bystřice toho nedokázala využít, když také pouze remizovala 1:1 s Pyšely a její odstup je tak stále dvoubodový.

Sobota ve skupině „B“ byla poměrně nudná, jelikož dva zápasy skončili remízou 2:2 a pouze Petr Hejný ze Zdislavic zaznamenal hattrick při výhře jeho týmu nad béčkem Struhařova 3:2. Neděle už byla výživnější a oba vedoucí celky se nenechaly zahanbit. Nejprve si s Blaníkem Načeradec hravě poradilo vedoucí béčko Divišova, když zápas skončil 1:6. Zahanbit se nenechaly ani druhé Bílkovice, jenž uštědřily dokonce čistého kanára domácímu béčku Dolních Kralovic (0:6). Zbývající dva zápasy potom skončily shodným výsledkem. Nejprve si Čechtice připsaly důležité záchranářské body proti Nesperské Lhotě za výhru 5:2. Zápas se navíc vyznačoval hattrickem domácího Jakuba Slunéčka (2x z penalty) a červenou kartou pro hostujícího Martina Krále. A poslední zápas ve skupině skončil také stejně, ale jen v obráceném gardu. Výsledek 2:5 byl nelichotivý pro béčko Kondrace, které hostilo Libež. Hattrick sice nikdo nevsítil, ale i zde padla červená karta, kterou viděl domácí Filip Hlaváček.

IV. TŘÍDY

I IV. třídy nebyly nezajímavé. Nejvyššího výsledku docílili Lešany v Heřmaničkách, jelikož zápas skončil 0:8 a hattrickem se blýskl hostující Miroslav Hroník. Naopak nejvíce gólů padlo v přestřelce béček Olbramovic a Mezna a skončilo 7:3 pro domácí. Na obou stranách navíc byli dva „hattrikáři“ – domácí Štěpán Brejla a hostující Jan Dohnal. I v nedělním dopoledni viděla hrstka přihlížejících spoustu branek. Kladruby totiž hostily SK Načeradec a po konečném výsledku 1:8 byli spokojenější hosté. Ve třech dalších utkáních padlo po sedmi gólech, ale vždy s rozdílným skóre. Béčko Chotýšan nestačilo na hostující rezervu Soběhrd a na výsledku 2:5 se největší měrou podílel hostující Pavel Procházka, který vstřelil čtyři branky a stal se střelcem víkendu. V přestřelku se zvrhl duel mezi Louňovicemi pod Blaníkem a Vracovicemi, když se po konečném výsledku 4:3 mohli radovat domácí v čele s Milanem Bébrem, který zaznamenal hattrick. A poslední zaznamenáníhodný zápas se odehrál mezi béčkem Křivsoudova a Velíší, jenž skončil 1:6.

ZÁPASY OP:

KŘIVSOUDOV – DOLNÍ KRALOVICE 3:0

Ve 23. kole Okresního přeboru bylo v Křivsoudově na programu derby dvou odvěkých rivalů - Křivsoudova a Dolních Kralovic.

Domácí na svého soupeře okamžitě vlétli a ve 3. minutě měli první velkou šanci, když se na branku hostí řítil Mir. Filip, atakovaný stoperem hostí Dvořákem, bohužel zamířil nad bránu. Chvíli na to centroval zleva Ptáček, Doležal jeho centr vyboxoval pouze k Macháčkovi, který technickou střelou branku hostí těsně minul. V 9. minutě se domácí dočkali zasloužené branky. Štika si několikrát na levé straně vyměnil míč s Macháčkem, následně odcentroval na Veselku. Jeho pokus brankář Doležal vyrazil před sebe, kde si ho do vlastní sítě nešťastně srazil Hanousek - 1:0. Hned po hostující rozehrávce se dostal do velké šance Veselka, ale Doležal jeho střelu zneškodnil. Další velkou šanci měl domácí Žák, po centru Ptáčka nejprve hlavičkoval do břevna, od kterého se míč snesl opět před bránu, kde se Žák díky svému důrazu dostal k další hlavičce, bohužel pro domácí zamířil opět do břevna. Po čtvrthodině hry se dostali do dvou dobrých šancí také hosté, Bystričan nejdříve hlavou po rohu přestřelil a jeho druhý pokus zastavilo břevno. Na konci první půle měli domácí další tutovku na navýšení vedení. Střelu Mir. Filipa Doležal neudržel, následně vychytal dorážku Mišoně a celá akce skončila střelou Zelenky nad bránu.

Domácím se povedlo navýšit vedení až v 55. minutě, kdy centr Štiky k překvapení všech (a především gólmana Doležala) zapadl do branky- 2:0. Hosty mohl vrátit do zápasu v 59. minutě Vošický, ale s jeho pokusem si Mar. Filip poradil. V 69. minutě domácí přidali další gól. Mišoň se rozeběhl s míčem podél levé lajny až do vápna, poslal na párek hostujícího Marušáka a prostřelil Doležala - 3:0. Zbytek zápasu si už Křivsoudov zkušeně pohlídal a tak si nakonec připsal 3 body za vítězství 3:0.

Branky: 9. P. Hanousek (vlastní), 55. O. Štika, 69. D. Mišoň. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0.
Křivsoudov: Martin Filip – L. Ptáček, Doležal (61. Š. Vopěnka), Macháček, Žák, Zelenka (78. Tulach), J. Vopěnka, Mišoň, Štika, Veselka, Miroslav Filip.

D. Kralovice: Doležal – Kotrč, Bystričan, Vlk (61. M. Maršoun), Marušák, Vošický, Anděl, Dvořák, Hanousek, J. Maršoun, Jelínek.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – CHOTÝŠANY 3:0

K lídrovi z Týnce dorazily Chotýšany, které byly vůbec rády, že nějak poslepovaly sestavu a daly dohromady jedenáct lidí. V improvizované sestavě s několika hráči rezervního celku ale nedaly svou kůži lacino, i když je nutné podotknout, že Týnec, stejně jako na podzim, nepodal bůhvíjaký výkon. Hrstka diváků si tak sobotní odpoledne moc nezpříjemnila. Chotýšany se nakonec dočkaly i jednoho hráče na střídání, když Hons nenechal svůj tým ve štychu a jakožto člen volební komise dorazil ve druhém poločase.

I přes nastíněné rozvržení sil byl zpočátku zápas poměrně vyrovnaný. Hra se odehrávala povětšinou ve středu pole. Hosté se dokonce mohli dostat do vedení, ale dvě velké příležitosti neproměnili. Nejprve Vaňkát neodhadl odskok míče a sám na malém vápně hlavou minul míč. I když by se stejně asi pískal ofsajd. A ve druhé velké šanci se ocitl Hoch, který běžel z půlky téměř osamocen, ale na konci trefil jen střed brány a zde postaveného gólmana. Domácí se postupem času dostávali více do hry a také do šancí. Zlobil především aktivní Skalický. Gólový účet nakonec otevřel ve 26. minutě O. Stejskal, který osamocen dostal přihrávku a neměl problém prostřelit Radostu – 1:0. Pak mohlo být vedení vyšší, když si hostující Povolný málem srazil balon do vlastní brány, včas ale zasáhl brankář. Ač hra domácích postrádala kvalitu hodnou prvního mužstva tabulky, tak se přece jenom Týnec do několika šancí očekávaně dostal. Další branku se jim ale dlouho vstřelit nedařilo, a tak vysvobození přišlo až chvíli před pauzou. K přímému kopu za vápnem se postavil Horký a vymetl pavučinky – 2:0.

Ve druhém poločase už byl znatelnější úbytek sil hostů, ale ti stále bojovali jako lvi. Herní obrázek prakticky navázal na první poločas. Definitivní pojistku pak přidal v 67. minutě nejlepší hráč domácích Skalický do protipohybu gólmana – 3:0. Pak se ještě blýskl hostující brankář Radosta, když pochytal některé dobré příležitosti domácích. Ale i hosté se snažili a chtěli zkorigovat skóre. Některé jim nabídnuté dobré příležitosti ovšem nevyužili a tak výsledek zůstal již nezměněn. Týnec si tak připsal povinnou výhru a zůstává první. Je ale otázkou, zda s takovým výkonem bude stačit v příštím kole na druhé Olbramovice.

Branky: 26. O. Stejskal, 44. J. Horký, 67. M. Skalický. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Týnec: Dvořák – Petrášek, Štambeský, Stibůrek, Kopta, Skalický, Horký (68. Havelka), Nikrmajer, O. Stejskal, Linhart (46. J. Stejskal), Krejčí.

Chotýšany: Radosta – Š. Korecký, M. Říha, J. Sysel (56. Hons), R. Říha, Hoch, Straka, Kuthan, Vaňkát, Blažek, Povolný.

ČERČANY – JANKOV 0:4

Čerčany přivítaly rozjetý Jankov a papírově bylo rozložení sil jasně dané. To také potvrdilo rozmezí 12. a 15. minuty. Nejprve se v rychlém sledu trefil dvakrát hostující Němeček a hned na to přidal třetí branku Říha – 0:3. Chvíli před odchodem do kabin přidal čtvrtou pojistku Skála – 0:4. Ve druhém poločase se už nic významného neodehrálo, a tak si Jankov odvezl jasnou výhru.

Branky: 12. a 13. J. Němeček, 15. J. Říha, 40. P. Skála. Rozhodčí: Žydyk. ŽK: 0:0. Diváci: 65. Poločas: 0:4.
Čerčany: Říha – Charvát, Pánek, Purkard (68. Kukačka), Modálek (82. Berka), Rada, Straka, Švorba, P. Řezníček, Randák, Židlík.
Jankov: Málek – Zajíc (73. Hýbek), Čermák, Balík, Vrzal, Říha, Skála, Zach, Němeček, Brabenec, Ždych.

PŘESTAVLKY – POSTUPICE 3:3

Už v 7. minutě šli domácí do vedení. Pas do pravé strany dostal Kroulík a jeho přesný centr po zemi našel nabíhajícího D. Braného, který pohodlně skóroval do prázdné brány - 1:0. Ve 14. minutě přišel centr z poloviny hřiště a ve vápně si našel nabíhajícího Pohůnka, který hlavou k tyči zvýšil vedení domácích - 2:0. Ve 27. minutě chybovali domácí při rozehrávce na půlce hřiště, hosté rychle zakombinovali a střelou za tyč snížil Šetek - 2:1. V poslední minutě první půle se povedla kombinace domácím, míč dostal nakonec do levé strany Kačírek a levačkou přes celou bránu zvýšil vedení domácích - 3:1.

Rozhodnout zápas mohl domácí kapitán P. Mrázek, když kopal penaltu za faul ve vápně, ale Kladiva jeho střelu vyrazil. O minutu později se vydařila domácím hezká kombinační akce, ale Braný střílel zleva jen podél brány hostí. To se nakonec domácím vymstilo a hosté udeřili. V 66. minutě domácí zbytečně ztratili míč a pohotový Šetek technickou střelou za tyč snížil na 3:2. O dvě minuty později se povedla akce domácím, ale Moravec z úhlu mířil jen do boční sítě. V 73. minutě házeli hosté dlouhý aut z pravé strany, domácí gólman šel ven ale centr zasáhl hlavičkou postupický Slovák a míč skončil v síti - 3:3. V 80. minutě mohl rozhodnout Pohůnek, když dlouhý pas z levé strany do vápna hostí dosahoval na dlouhou nohu a bránu přestřelil.

Domácím se utkání nepovedlo, za stavu 3:1 mohli rozhodnout z pokutového kopu nebo z dvou gólových šancí, ale nedali a tak je hosté potrestali dvěma góly a zaslouženě si odvážejí bod za remízu.

Branky: 6. A. Benák, 13. M. Pohůnek, 45. M. Kačírek – 26. a 65. P. Šetek, 72. M. Slovák. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 0:1. Diváci: 52. Poločas: 3:1.

Přestavlky: Šach – P. Pantoflíček, Podhorský, Olbrich, Kačírek, Mrázek, Pohůnek, Benák, Kroulík (48. Moravec), Kondáš, Braný.

Postupice: Kladiva – Urban, Žížala, Brabenec (46. Fürbacher), Slovák, Cvrček (15. Mareš), Chudlařský, Šetek, Zeman, Balcar, V. Vender.

VRCHOTOVY JANOVICE – NESPEKY B 2:5

Domácím se zápas nevydařil. Již na začátku zápasu se měnil stav na 0:1 a ve 22. minutě si vsítil
Pešta zbytečný a hlavně laciný vlastní gól – 0:2. O minutu později sice snížil Němec z penalty na 1:2, ale
hosté odskočili v 28. minutě brankou Hamajdy na 1:3.

Ve druhém poločase se sice domácí snažili, ale na fotbalově lepší hosty to bylo málo. Za zmínku stojí Křemenova střela ze dvaceti metrů, kterou Vejvoda vytlačil na rohový kop, jinak měli hosté hru pod kontrolou a brankami Jasze a Vojkůvky posunuli skóre na 1:5. V závěru zápasu snížil Němec hlavou na 2:5.

Branky: 23. a 88. P. Němec – 8. a 79. R. Vojkůvka, 22. P. Kadeřábek, 28. Š. Hamajda, 55. A. Jasz. Rozhodčí: Kocan. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 1:3.

Vrch. Janovice: Vávra – Trojan (78. Bursík), M. Fišer (85. D. Fišer), Suchan, Novotný, Sochůrek (46. Křemen), Němec, Hrdlovič, Dvořák, Pešta, Čedík.
Nespeky B: Vejvoda – Matyášek, P. Rublič, Kačírek, Hamajda (84. Myslivec), Kadeřábek (67. Kopecký), Braný, Jasz, Sysel, Vojkůvka, Pohořelý.

MARŠOVICE – OLBRAMOVICE 1:6

Olbramovicím se dokonale podařila odveta za podzimní domácí porážku, kdy podlehli Maršovicím 1:5 a ještě přidaly gól navrch.

Utkání přitom začalo pro domácí, kteří opět nastoupili v hodně neúplné sestavě, dobře. Již ve 13. minutě se ujímají po přihrávce Dvořáka a střele Haška vedení 1:0. Bohužel hosté již za 3 minuty vyrovnávají po chybné zpětné přihrávce Orsáka - 1:1 . Ve 26. minutě se již ujímají vedení po rychlém brejku a špatně zahraném trestném kopu domácích 1:2. Domácí se ještě do poločasu snaží o vyrovnání, bohužel své příležitosti těsně před poločasem nevyužívají.

Nástup do druhého poločasu vyšel opět hostům, kteří navyšují hlavou na 1:3. Ve 48. minutě Dvořák po pěkné kombinaci z blízkosti pouze nastřeluje hostujícího brankáře, stejně tak neúspěšný byl Vacek, který nedokázal usměrnit do branky vyražený míč po střele Dvořáka. A tak hosté v poklidu ještě přidávají tři branky a skóre se zastavuje na nelichotivých 1:6. Maršovičští si tak další domácí ztrátou komplikují situaci ve vyrovnané druhé polovině tabulky.

Branky: 12. M. Hašek – 15., 25. a 58. T. Horčička, 47., 80. a 88. D. Prégr. Rozhodčí: Šonský. ŽK: 4:2. ČK: 90. R. Orsák (M.). Diváci: 80. Poločas: 1:2.

Maršovice: Treml – M. Hašek (81. J. Zavadil), F. Kopka, Dvořák, Vacek, Šetina (58. D. Kopka), Bartoš, Laurich (69. Plachý), Skála (40. Řezníček), Orsák, Břicháček.

Olbramovice: D. Malík – Vácha, Rosol, Písařík, Kramný, Prégr, Horčička (65. Košař), Brdek, Šípek, Vyskočil (74. Bešťák), Hrstka.

MEZNO – PRAVONÍN 7:0

V posledních kolech trápící se Mezno hostilo na domácí půdě Pravonín. Zápas za horkého počasí začal ve vysokém tempu. Domácí David Růžička, který obvykle nastupuje na pozici stopera začal na hrotu, což hned v 9. minutě sklidilo úspěch, když prudkou ranou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0 (David Růžička). Brzká branka nabudila domácí borce, kteří se hnali přímočarou hrou za zvýšením vedení. Ve 29. Minutě utekl obraně Pravonína kapitán Jakub Ploc a přízemní střelou propálil brankáře Lukáše Veselého – 2:0 (Jakub Ploc). Hosté se z dvou inkasovaných branek nesesypali a okolo 40.minuty zahrávali sérii rohů, což málem vyústilo ke snížení stavu zápasu. Zde však domácí Mezno podržel brankář Karel Čeňek. Poločas byl téměř u konce, když zpoza vápna nechytatelnou střelou zvýšil Michal Šváb (3:0) – konec prvního poločasu.

Druhá půle začala v režii Pravonína, když si jejich záložníci rychle krátkými přihrávkami vyměňovali míč, na což záloha a obrana Mezna těžko reagovala. V 51. minutě se však Mezno blýsklo přímočarou akcí dopředu, kde se z oblasti penalty nemýlil David Růžička – (4:0). Pravonín se dále snažil kombinovat, jejich akce však většinou končily u velkého vápna. Mezno se drželo své přímočaré hry s rychlým přechodem dopředu. Jakub Ploc stejně jako v první půli zatáhl míč do vápna a prudkou střelou zvýšil na 5:0 (Jakub Ploc). Po páté brance Meznu narostlo sebevědomí a v 70 minutě ranou do odkryté brány zkompletoval svůj hattrick David Růžička – (6:0).

Hosté se snažili alespoň korigovat stav, což se jim málem podařilo okolo 75. minuty, když nastřelili břevno. Místo kýženého gólu Pravonína však přišla odpověď v podobě pumelice z 30 metrů, jejímž autorem byl levý bek Pavel Bursík (7:0). Mezno v utkání potvrdilo větší kvalitu v útočné fázi a efektivní zužitkování střel z dálky. Objektivně lze však konstatovat, že Pravonín si vybral smůlu v koncovce a žádný vstřelený gól neodpovídal jejich hernímu projevu.

Branky: 9., 51. a 69. D. Růžička, 39. a 65. Jakub Ploc, 45. M. Šváb, 80. P. Bursík. Rozhodčí: Staško. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0.

Mezno: Čeněk (68. Törkel) – Růžička, Daňhel, Jak. Ploc, Bursík, Šváb (56. Eliáš), Volalík, Doskočil, Jiří Ploc, Říha, Mikolášik.

Pravonín: Veselý – Kůžel, Babický, Janoušek, Kodeda, Mar. Sibal, Vlasák, Červeňák, Blažek, Mich. Síbal, Turek (46. Kopecký).

Arnošt KORECKÝ