Hned v několika skupinách se bojovalo až do posledního možného kola. Okresním přeborníkem a postupujícím celkem do krajské I. B třídy se nakonec po zvládnutém závěru soutěže stali fotbalisté Olbramovic.

Ti měli před posledním kolem dvoubodový náskok před druhým Týncem. A poslední krok zvládli skvěle, když přesvědčivě zvítězili na hřišti čtvrtého Jankova rozdílem třídy 6:0. Hattrickem se blýskl Michal Písařík, který dvě branky vstřelil už v prvním poločase, který hosté vyhráli 3:0. Nakonec je konečný rozdíl na čele pětibodový, neboť Týnec nezvládl poslední zápase sezony, když prohrál v Dolních Kralovicích 0:1. O patro níže do třetí třídy se příští rok podívají s přehledem poslední Čerčany a také Pravonín. O této dvojici pak bylo jasno už před víkendovým 26. kolem.

Dvojici sestupujících pak nahradí pro příští sezonu vítězovou obou skupin III. třídy. V A skupině se z titulu radují v Bystřici. Její fotbalisté sice prohráli v posledním kole v Soběhrdech 2:4, ale i tady před zápasem měli jistotu, že druhé Jírovice je již nemohou předskočit. Poslední místo si pak s předstihem zajistila Myslič.

Ve skupině B si pak prvenství pohlídali fotbalisté rezervy Divišova, kteří vyhráli domácí přestřelku se Zdislavicemi 9:4. Také druhé Bílkovice doma nastřílely devět branek, konkrétně načeradskému Blaníku, ale ani to jim nemohlo stačit na smazání dvoubodového manka na Divišovské. Tabulku pak uzavírají s pouhými třinácti body Dolní Kralovice B.

Své vítěze znají také tři skupiny čtvrté třídy. Okresní přebor si od srpna zahrají Lešany, Drachkov a také Velíš. Poslední dva jmenovaní měli jistotu prvního místa již před víkendem, Lešany si jí pak musely vybojovat v přímém souboji o první místo s druhou Jablonnou. Ten nakonec skončil dělbou bodů po remíze 1:1.