V každém zápase pátého kola okresního přeboru padly minimálně tři branky. Jedna z nich zaujala ale nejvíc. Úvodní trefa domácího Srba zapadla do sítě několik málo sekund po úvodním výkopu. „To byl nejrychlejší gól, který jsem v životě kdy viděl. Padl hned po rozehrání. Takový se jen tak nevidí,“ řekl za domácí Aleš Komenda. V tu chvíli se rozjelo utkání jako na houpačce. Do vedení se dostali oba soupeři. V závěru zápasu byl Srb po druhé žluté kartě vyloučen za filmování a hosté přesilovku využili ke konečné úpravě skóre na 3:3. „Zákrok zaváněl spíš penaltovým zákrokem než simulováním,“ podotkl bek Bílkovic.

Po pádu z I. B třídy se i v okresu trápí Divišov, který i po třech kolech stále čeká na výhru. Proti Kondraci začal utkání špatně a musel skóre dohánět, avšak se mu povedlo snížit pouze gólem z penalty v podání Breburdy a nakonec prohrál. Podobně dopadly i Jankov a Pravonín. Jeden prohrál v Maršovicích 2:5, druhý doma s Týncem nad Sázavou, který se díky výhře dostal do čela tabulky.

„Zatím to jde, takže super, paráda, spokojenost. Snad se vracíme tam, kde jsme roky hráli nahoře,“ řekl spokojeně za hosty Jakub Linhart. Podle jeho slov byl první poločas v podání lepší než ten druhý. „Měli jsme víc ze hry, vytvořili jsme si řadu příležitostí ke skórování,“ podotkl 38letý hráč Týnce. Nakonec tři body hostům vystřelil Nikrmajer, který dvakrát prošel středem hřiště a levačkou skóroval.

Celek, jenž se v uplynulé sezoně krčil dole, tak nyní celou tabulku vede. „Výsledek super, určitě ho bereme ale těžší zápasy nás teprve čekají. Uvidíme, jak se popereme třeba hned s Maršovicemi a pak s týmy, kteří hrají letos nahoře,“ dodal Linhart. Kromě Týnce je stoprocentní také Mezno, jenž si doma poradilo se Struhařovem. Jediným týmem, který o víkendu neskóroval, se staly Vrchotovy Janovice. Na jejich hřišti do kopce uspěly totiž Chocerady.

V posledním utkání kola zvítězily Pyšely jako nováček doma nad Přestavlky, které přetlačily 2:1 až brankou v závěru zápasu. „Klasické derby, které nenabídlo moc fotbalu. Všichni se známe s Přestavlky mezi sebou. V 88. minutě se k nám naklonilo štěstí, otočili jsme zápas a vyhráli,“ uvedl spokojeně za domácí Michael Blokeš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...