Okresní fotbalový svaz Benešov zveřejnil rozlosování prvního kola okresního fotbalového poháru. Uskuteční se v sobotu 13. srpna od 18 hodin. „Změna oficiálního termínu je možná za podmínky dohody obou soupeřů a souhlasem OFS,“ sdělili zástupci OFS Benešov.

Minulého ročníku se účastnilo 32 klubů, do letošního poháru se přihlásily ještě další dva kluby. Díky tomu se v prvním kole sehraje rovnou sedmnáct zápasů.  Finále minulého ročníku vyhrál Ostředek 2:1 na penalty nad Týncem nad Sázavou. Poražený finalista zahájí svou cestu pohárem na půdě Olbramovic, Ostředek tentokrát do poháru nezasáhne.

Fotbalisté Vlašimi ani na druhý pokus nezískali body.
Výstavní trefy Suchana přišly vniveč. Vlašim zaplatila za chyby v obraně

„Okresní pohár v této sezoně hrát nebudeme. Jako vítěz minulého ročníku jsme využili možnost zahrát si krajský pohár,“ uvedl předseda TJ Sokol Ostředek Marek Škvor a doplnil, že v novodobé historii dospělý tým Ostředku v kraji nikdy nic nehrál.

Ostředek v rámci krajského poháru čeká nejprve předkolo. Ve středu 17. srpna od 18 hodin hostí Miřetice, které hrají I.B třídu. Pokud by Ostředek uspěl, v prvním kole poháru by přijely Votice (I. A třída).

Okresní fotbalový pohár Benešov
1. Kolo 13. srpna od 18 hodin
Louňovice pod Blaníkem – Čechtice
Velíš -  Zdislavice
Ratměřice – Miličín
Netvořice – Úročnice Benešov
Heřmaničky – Popovice
Bílkovice – Struhařov
Miřetice „B“ – Dolní Kralovice
Blaník Načeradec – Kondrac
Trhový Štěpánov – Chocerady
Libež – Pravonín
Chotýšany – Přestavlky
Čerčany – Vrchotovy Janovice
Bystřice – Nespeky „B“
Pyšely – Maršovice
Zaječice – Neveklov
Olbramovice – Týnec nad Sázavou
Mezno - Jankov