O největší překvapení kola se bezesporu postaral předposlední Pravonín, který se vzepřel favoritovi na jeho půdě a sebral mu body. Předposlední tým tabulky se dlouho přetahoval s domácím celkem o vedení. Týnec se ho uzmul na chvíli ve druhém poločase, hosté ale srovnali z penalty. Pět minut před koncem zasadili rozhodující úder a odvezli si nakonec domů všechny body.

Vedoucí Mezno ve šlágru kola zaváhalo. Proti Struhařovu mělo sice výborný start a vedlo v poločase 3:1, nicméně domácí po přestávce zabrali a v posledních deseti minutách otočili skóre na svou stranu. Zaváhání vedoucího týmu tabulky nejprve využila Kondrac, která doma rozstřílela Divišov, a také Maršovice, jež si poradily s posledním Jankovem a vyhouply se na první místo tabulky.

Rezerva fotbalistů Vlašimi.
Proklaté malé domu. V derby za ní zaplatili Křivsoudov i Olbramovice

Vysokou domácí výhru slavila rezerva Nespek, která Bílkovicím nadělila doma velikonočního bůra. Zejména druhý poločas v jejím podání byl výstavní a dvakrát se trefil Radek Šírl. „Po totálním výpadku z minulého týdne teď naprostá spokojenost. Konečně optimální sestava, která by měla být a výborný fotbal z naší strany. Pomohli dva hráči z A-týmu. Hra se diametrálně zlepšila. K tomu se vrátil bývalý kapitán, Martin Pohořelý, a hra byla. Soupeře jsme předčili ve všem – v bojovnosti, nasazení a fotbalovosti. Dali jsme krásné góly,“ liboval si trenér domácího celku Miloš Maršíček.

Doma naopak prohrály Chocerady, které nechaly k sobě bodově dotáhnou Vrchotovy Janovice. Hosté vedli 2:0 a soupeř se jen zmohl v závěru na snížení. „Zápas s Vrchotovými Janovicemi byl vyrovnaný. Ony měly dvě šance z toho dva góly. My tři příležitosti a nedali jsme je. Štěstí bylo na jejich straně. Máme hodně dorostenců, kteří s námi hrají, takže je hra taková rozhádaná a trápíme se,“ řekl za domácí Pavel Mařinec.

V posledním utkání kola přetlačily Přestavlky doma Pyšely. Za výhrou zavelel ve 24. minutě domácí kapitán Kondáš, na něhož po přestávce navázal Mikulanda. Hosté dokázali pět minut před koncem jen snížit.

Hrdinové Votic brankář Jan Tůma a střelec Jakub Homolka.
Votice opět zahodily penaltu. Na béčko Kladna jim stačil jediný gól

„Prní poločas byl celkem vyrovnaný. Nám se podařilo skórovat ze standardky, zatímco Pyšely si nevytvořily nic. Druhou půli jsme hráli víc takticky, snažili se chodit víc do brejků. Opět se nám povedla standardka, kdy jsme byli důraznější před bránou při dorážce. Sice jsme pak jednou inkasovali, ale jako tým jsme zápas odehráli velmi dobře, výhru si zasloužili a získali tři body,“ uvedl domácí kapitán Robert Kondáš.

„Takové odevzdané utkání od obou stran. V zápase nebyla žádná kloudná akce, k tomu ani zakončení. Zkrátka nic. Přestavlky chtěly o něco víc. Všechno si říkáme na tréninku, plníme tam, co máme. Pak přijde zápas a neuděláme nic z toho, co bychom měli,“ mínil za Pyšely střelec Miroslav Hruška.