Vedle výše zmíněných týmů, které byly více či méně úspěšné v zisku záchranářských bodů, se ještě odehrály dva čistě záchranářské souboje. V tom prvním si Přestavlky vyskočily na Pravonín a odsoudily ho tak k už jistému předposlednímu místu. A v tom druhém si vysokou výhrou poradily Maršovice s Dolními Kralovicemi. Na dvanácté pozici, která dokonce může znamenat ještě i sestup, tak může stále skončit mnoho týmů.

Sobotní odpoledne tentokrát patřilo většině zápasů. V jednom z nich přivítal Křivsoudov béčko Nespek. Oběma týmům už prakticky o mnohé nešlo – Křivsoudov měl téměř jisté třetí místo a Nespeky už byly mimo pásmo ohrožení. A duel nabídl dva různé poločasy. V tom prvním byl jasně lepší Křivsoudov a dostal se do vedení o dvě branky. Nejprve zkušeným Janem Žákem, poté penaltou Davida Mišoně, kterou signalizoval až (video)rozhodčí na lajně, pomezní Šonský. Navíc domácí některé další velké příležitosti neproměnili. A o tom, jak bývá poločasové vedení o dvě branky zrádné, se přesvědčili po změně stran. Domácí ubrali, naopak Nespeky přidaly a výsledkem tak bylo vyrovnání Vladislava Sysla a Petra Kadeřábka (2:2).

Další dva duely patřily stále lítému boji o mistrovský pohár. Druhý Týnec nad Sázavou hostil rozjeté hosty z Jankova. Zápas nabídl slušnou přestřelku s celkovými sedmi góly, z nichž hned šest padlo v prvním poločase. Ten skončil remízou 3:3, která dokonce průběžně znamenala vyřazení Týnce z boje o první místo. Nicméně hned po změně stran se trefil ještě domácí Matěj Skalický, což se ukázalo jako rozhodující úder a branka vítězná. Ani dva góly hostujícího Martina Svobody tak na body nestačily. Týnec je stále o dva body druhý (4:3). A právě první Olbramovice ukázaly, jak není lehké hrát pod tlakem vidiny prvního místa a že udělat poslední krok bývá nejtěžší. Na svém hřišti přivítaly Chotýšany, které dorazily bez nikoho na střídání a se sestavou slátanou horkou jehlou. Čekala se tak jednoznačná výhra domácích, kteří se ale v průběhu zápasu dokonce báli o body. Hlavně kvůli bojovnosti hostů do posledních sil, množství jejich velkých šancí a i díky velmi aktivnímu hostujícímu Petru Hochovi, který dva góly sám dal a po jeho nátlaku si další gól přidal domácí Jan Rosol sám. Jenže Olbramovice vsítily gólů pět, i díky dvěma zásahům Michala Písaříka a Tomáše Horčičky. Navíc většinou po pěkných akcích před prázdnou bránu a došly si k výhře (5:3). Olbramovice jsou tak stále nejblíže mistrovské koruně, ale poslední kolo zajíždí k zápasu víkendu do Jankova, kde to nebudou mít lehké. Ale to platí i pro Týnec, jenž se na svou pouť vydá do Dolních Kralovic.

Další sobotní zápas byl papírově jasně daný, jelikož do Čerčan dorazily Postupice. Menší zdramatizování se přihodilo již v samém úvodu utkání, když se nejprve hosté dostali do vedení, ale domácím se podařilo záhy vyrovnat. Pak už ale branky stříleli jen postupičtí, kteří přidali další tři. Dvakrát se dokonce trefil jejich kanonýr Petr Šetek a prozatím svůj sezónní účet zaokrouhlil na 20 branek. Postupice se po výhře bodově dotáhly na Mezno (1:4). Poslední sobotní zápas patřil veledůležitému boji o záchranu mezi Přestavlky a Pravonínem. Kdyby Pravonín vyhrál, tak svého soupeře přeskočil a odpoutal se z předposlední pozice. Jenže nestalo se tak a přestavlčtí se po výhře dostali na třicetibodovou hranici. Domácí si v zápase vytvořili slušný náskok už v poločase a výhru si v druhém dějství pohlídali, i když se hosté dočkali ještě kontaktního gólu Daniela Červěňáka. Pojistku ale v poslední minutě přidal domácí Martin Pohůnek a bylo hotovo (4:2).

Neděle se odehrávala především pod taktovou boje o důležité záchranářské body. Ty potřebovaly Vrchotovy Janovice jako sůl, naopak hostujícímu Meznu už o nic nejde. Ale byli to hosté, kdo se dostal jako první do vedení díky Davidu Helmovi, který si zjevně přenesl střeleckou formu z minulého kola. Jenže pak už zabrali domácí a vydřeli výhru. Střelecky se navíc zaskvěl jejich kapitán Pavel Němec, který k výhře výrazně pomohl hattrickem. Vrchotovy Janovice tak mají již více než 30 bodů (4:1). Poslední zápas nabídl asi nejdivočejší podívanou, ve kterém šlo oběma týmům o hodně. O tom svědčil i zápal obou týmů a rozbouřené emoce, které korunovaly dvě červené hráče pro hostují hráče. Tu první viděl Radek Pozner dokonce už ve 13. minutě a to dokonce za dvě karty žluté (obě za podražení). Druhá červená byla udělena kapitánu Patriku Hanouskovi a také po dvou žlutých kartách (obě za kritiku rozhodčího). Oslabení hosté tak na svého soupeře nestačili, ale domácí byli lepší od začátku. I díky tomu, že se domácím do sestavy vrátil kanonýr Pavel Žížala, který zápas rozjel dvěma góly. Duel pak uzavíral, také dvěma zásahy, Josef Bartoš (první z penalty) a zápas tak skončil vysoko pro domácí (6:1). Maršovice tak trochu vylepšily bídné jaro, když si připsaly důležité tři body. Naopak Dolní Kralovice jsou o skóre třetí od konce a v posledním kole je čeká druhý Týnec.

V uplynulém kole padlo úctyhodných 42 gólů a ač mělo mnoho hráčů nakročeno k hattricku, tak se zrodil pouze jediný. Vsítil ho Pavel Němec z Vrchotových Janovic. Počet žlutých karet byl rovných 20, když v obou nedělních zápasech jich padlo po šesti. Jenže prvenství nakonec získal duel mezi Maršovicemi a Dolními Kralovicemi, jelikož byl ještě vyšperkován dvěma kartonky červené barvy, navíc oba viděli hostující hráči – Radek Pozner a Patrik Hanousek.

III. TŘÍDY

Také III. třídy tentokrát nabídly gólové hody. Nicméně je na úvod důležité poukázat, že skupina „A“ již zná svého mistra. Je jím celek z Bystřice a to ze dvou důvodů. Prvním je, že vyhrála 3:1 nad Úročnicí a tím dalším, že druhé Jírovice se nesešly na duel v Krhanicích. Toliko k čelu tabulky a nyní k vysokým přídělům ve skupině. Béčko Poříčí mělo svůj den a doslova rozcupovalo Chocerady ostudně 10:3. Sebevědomí si navíc zvýšil Jaroslav Janků, který se trefil čtyřikrát, a Vojtěch Balata po hattricku. Vysoko vyhrálo i béčko Votic nad nedalekým Miličínem a to 6:0. Podobně vyhrály i Soběhrdy v Mysliči, když zápas skončil 1:6. Nečervenal se tentokrát nikdo.

Ve skupině „B“ se situace na čele nezměnila a stále je o co bojovat. První béčko Divišova dokonce odehrálo bláznivý zápas v Nesperské Lhotě, který skončil výsledkem 4:7. Dva hráči navíc viděli červenou kartu a oba po dvou žlutých, které dostali v rychlém sledu po sobě – domácí Jan Šafránek a hostující Ondřej Moravec. To zápas druhých Bílkovic v Čechticích už tak divoký nebyl, jelikož hosté si došli k těsné výhře 2:1. Ani tato skupina se nenechala zahanbit a dokonce trumfla svou sestru ve vysoké výhře. Tu utrpělo domácí béčko Dolních Kralovic, které proti béčku Struhařova nemělo šanci, když zápas skončil výsledkem 1:10. Hostující kanonýr Aleš Strnad navíc předvedl pětigólovou kanonádu. Ve skupině byla k vidění i jedna přímá červená karta, kterou viděl už v 10. minutě brankář Kamberka Šimon Dvořák.

IV. TŘÍDY

I nejnižší soutěže opět nabídly dvouciferné výsledky. Ten první se zrodil v Drachkově proti béčku Chotýšan, které dostalo 12:2. Domácí Petr Bílek navíc nazul střelecké kopačky, jelikož vsítil čtyři góly. Pěkným výsledkem 0:10 si pak Libouň poradila v Hulicích. Dva hostující hráči se navíc blýskli hattricky – Luboš Pěnkava a Jaroslav Houra. Stejného počtu gólů bylo ještě dosaženo ve dvou divokých zápasech. Louňovice pod Blaníkem se rozešly smírně s nedalekou Velíší 5:5 před pěknou diváckou kulisou. Zvláštní příchuť měl zápas pro domácího Milana Bébra, který nejprve vstřelil hattrick a pak byl po dvou rychlých žlutých kartách vyloučen. Béčko Pravonína pak v neděli trošku spravilo místní chuť, když přestřílelo Keblov 6:4. Podobně si poradilo i béčko Mezna, když po výsledku 5:4 vyhrálo nad béčkem Soběhrd, kterým nestačil ani hattrick Pavla Procházky. Střelecké kopačky nazul také Ivan Konečný ze Zaječic, který se na výhře 6:2 nad Netvořicemi podílel čtyřmi zásahy. Hattrickem se dále ukázal Filip Beneš z Bukovan, který vystřílel výhru nad béčkem Úročnice 3:2. A v duelu béčka Neveklova a Jablonné, který skončil nezvykle 0:0 se červenal hostující Josef Novotný, který se neudržel a počastoval rozhodčího.

ZÁPASY OP:

KŘIVSOUDOV – NESPEKY B 2:2

V utkání, kde oběma mužstvům v podstatě o nic nešlo, když v obou táborech chybělo pro předčasné dovolené a různá zranění několik hráčů, se zrodila spravedlivá remíza 2:2. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů a především rozdílných výkonů domácích.

Křivsoudov chtěl potvrdit, že doma body často nerozdává a opět potěšit své početné skalní fanoušky, takže začal zápas aktivněji než hosté. Dařilo se mu kombinovat od své poloviny a hostující útoky často eliminoval již v jejich zárodcích. Na gól se nemuselo dlouho čekat a již v 10. minutě po rohovém kopu Štiky skóroval zkušeně na zadní tyči osamocený Žák - 1:0. O pár minut později bylo v domácím táboře ještě veseleji, protože Ptáček L. z půlky vysunul přesným pasem Veselku, který se řítil sám na gólmana Vejvodu. Nicméně byl nedovoleně zastaven hostujícím obráncem a Křivsoudov tak dostal výhodu v podobě pokutového kopu. Toho se neujal tradiční exekutor Ptáček L. (poslední penalta asi zanechala stopy) a tak se zahrávání ujal sebevědomý Mišoň, který bombou doprostřed brány skóroval - 2:0. Křivsoudov měl do konce poločasu další stoprocentní tutovky, ale střelec Mišoň, Filip Martin a ani jeho jmenovec Filip Miroslav své gólovky neproměnili. Šance posledního jmenovaného stojí za zmínku, protože být se šťastným koncem, patřila by jistě do rubriky Borec na konec. Asi ve 30. minutě útočili hosté, ale domácí obrana míč odkopla a zdánlivě ztracený míč doběhl před levou lajnou Filip Mir., který zapnul turbo, předkopl si balon asi 50 metrů po čáře dopředu a předvedl něco, čemu se v atletických encyklopediích říká sprint (a co dokáže nejspíš jen on a Gareth Bale), dostal se až na hostující vápno a jen díky Vejvodovi, který předvedl zákrok pro fotografy, neskončil míč v síti. Křivsoudov byl první poločas lepší, běhavější, lépe kombinoval, ale do kabin se šlo "pouze" za stavu 2:0.

Do druhého poločasu vstoupil ale úplně jiný Křivsoudov. Hráči se možná báli strašáka jménem "Csaplárova past", protože přenechali otěže hostům. Ti vycítili šanci a zkoušeli různé kombinace útoků. Hned v 50. minutě snížil Sysel podél brankáře Ptáčka, kterému nabil na vápno Vojkůvka - 2:1. Domácí byli evidentně zaskočení a jejich kombinace byla nervózní a nepřesná. V 72. minutě na půlce nepřesně přihrával Vopěnka J., hostující záložník vysunul dopředu Kadeřábka, který si pohrál s dvěma obránci a na bližší tyč srovnal - 2:2. Další šance již Nespeky neproměnili a když neskončil gólem ani přímý kop Ptáčka ze závěru zápasu, tak se oba týmy rozešly smírným výsledkem 2:2.

Branky: 10. J. Žák, 14. (P) D. Mišoň – 50. V. Sysel, 72. P. Kadeřábek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Křivsoudov: K. Ptáček – Š. Vopěnka, L. Ptáček, Zelenka, Žák, Štika, J. Vopěnka, Mišoň, Veselka, Martin Filip, Miroslav Filip.

Nespeky B: Vejvoda – Straka, Matyášek, P. Rublič, Kadeřábek, Jasz, Sysel, Vojkůvka, Myslivec, Kopecký, Pohořelý.

OLBRAMOVICE – CHOTÝŠANY 5:3

Do zápasu vstoupily lépe Olbramovice a už po pár sekundách hry postupoval Prégr sám na branku hostí, ale zamířil vedle. V 11. minutě Vyskočil krásně vysunul Písaříka, který s přehledem otevřel skóre – 1:0. Za dalších deset minut se po rychlém autu a přesné přihrávce Prégra prosadil Písařík podruhé – 2:0. Za chvilku to mohlo být již o 3 góly, ale Hrstka po skrumáži ve vápně trefil pouze tyč. Další šance na domácí straně měl hlavičkující Vyskočil, ale jednou proti němu skvěle zasáhl Kumšta a dvakrát pak v dobrých pozicích zamířil vedle. Hosté, kteří doposud zahrozili jen po úniku Hanibala, se do zápasu dostali po půl hodině hry. Syslova střela zpoza vápna sice ještě skončila na břevně, ale o chvilku později se po špatné domácí rozehrávce prosadil Hoch – 2:1. Domácí branka vykolejila, přestali hrát, což vyústilo v další nepřesný únik Hanibala. Olbramovice přesto ještě stihly zahrozit v závěru poločasu, ale i střela Prégra z 20 metrů trefila pouze břevno.

Než se však domácí ve druhé půli rozkoukali, bylo vyrovnáno, když si po hostujícím důrazu vstřelil pod tlakem nešťastný vlastní gól Rosol – 2:2. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a o minutu později se po přihrávce Písaříka ve skluzu prosadil Vyskočil – 3:2. Domácí však pokračovali v nevýrazném výkonu a dovolili hostům opět srovnat, když se i proti početní přesile a s trochou štěstí prosadil Hoch – 3:3. Spása pro domácí nakonec přišla v 67. minutě, kdy Kramného střelu dorazil do sítě Horčička – 4:3. Tentýž hráč nakonec upravil na konečných 5:3 deset minut před koncem, když Kramný využil své rychlosti na pravé straně a předložil domácímu kanonýrovi přihrávku před prázdnou branku.

Ani 5 gólů však neměnilo nic na tom, že druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí vítězství se rodilo ztěžka a jen se tak potvrdilo, že poslední kroky bývají nejtěžší. O konečném pořadí na prvních dvou místech tak nakonec rozhodne až poslední kolo.

Branky: 11. a 22. M. Písařík, 67. a 80. T. Horčička, 47. P. Vyskočil – 32. a 53. P. Hoch, 46. J. Rosol (vlastní). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:0. Diváci: 95. Poločas: 2:1.

Olbramovice: D. Malík – Vácha, Rosol, Písařík, Kramný, Prégr (88. Košař), Horčička (90. Karda), Vyskočil, Hrstka (79. Dvořák), Brdek, Mádl (15. Š. Brejla).

Chotýšany: Kumšta – Š. Korecký, M. Říha, Hoch, Filip, Khandl, Povolný, L. Sysel, R. Říha, Adam Hanibal, Blažek.

VRCHOTOVY JANOVICE – MEZNO 4:1

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran. První se dostali ke slovu hosté ve 26. min., když po rohovém kopu a závaru před domácí brankou dotlačil míč do sítě David Helma – 0:1. Domácí odpověděli pohlednou akcí Ladislava Křemena, kterou zakončil Pavel Němec – 1:1.

Druhý poločas začal jako na houpačce. Nejdříve nezkrotil brankář Čeněk střelu Milana Střihavky, ale dorážku Pavla Němce stačil vytáhnout nad branku. Na druhé straně měl po kiksu domácích obránců gól na noze střídající Mukhammetov, šancí pohrdl a míč poslal vysoko nad branku. V 70. min. překonal Novotný s pomocí jednoho z obránců hostí brankáře Čeňka a domácí již vývoj zápasu z rukou nepustili – 2:1. V 80. min. došlo na hranici pokutového území ke kontaktu domácího Bursíka s obráncem Mezna a nařízený pokutový kop proměnil Pavel Němec – 3:1. V závěru zápasu pečetil vítězství domácích opět Pavel Němec ,když nepohrdl s předloženým míčem od Petra Dvořáka a střelou za tyč stanovil na konečných 4:1.

Branky: 32., 80. a 87. P. Němec, 70. J. Novotný – 26. D. Helma. Rozhodčí: Staško. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Vrch. Janovice: Vávra – Trojan, Střihavka, Rouš (68. Bursík), Novotný (72. Hrdlovič), Sochůrek (20. Linhart), Němec, Křemen, Dvořák, Pešta (66. Suchan), Čedík.

Mezno: Čeněk - D. Růžička, Daňhel (46. Mukhammetov), Jakub Ploc, Bursík, Doskočil, Jiří Ploc, Mikolášik (57. Eliáš), D. Helma, Šváb, F. Helma.

MARŠOVICE – DOLNÍ KRALOVICE 6:1

Do tohoto důležitého utkání domácí vstoupili sice stále v neúplné sestavě, ale posíleni o navrátilce do sestavy Bartoše a Žížalu. Od počátku utkání byli domácí jednoznačně lepším mužstvem a na hostující obranu se valil jeden útok za druhým. V 9. minutě po centru Dvořáka trefuje Žížala hlavou tyč, následnou Skálovu střelu vyráží hostující gólman na roh a po jeho zahrání poprvé skóruje Žížala - 1:0. Ve 13. minutě je po druhé žluté kartě (obě za sražení unikajícího domácího útočníka) vyloučen hostující obránce. Ve 14. minutě se po krásné kombinaci a narážení s Haškem prokličkoval až před gólmana Dvořák, místo střely volil přihrávku na Žížalu a rázem to již bylo 2:0. V 17. minutě se po další povedené akci dua Hašek, Dvořák ocitá ve velké šanci druhý jmenovaný jehož střelu vyráží gólman na roh. Po jeho rozehrání se k odraženému míči dostal Hašek a tvrdou ranou prostřeluje vše - 3:0. Povedenou půlhodinu zakončuje po dalším rohovém kopu Skála hlavou k tyči - 4:0. Hostům se ve 30. minutě podařilo snížit po rozehrání trestného kopu - 4:1.

Ve druhém poločase již domácí zřetelně ubrali na tempu, přesto skóre mohli výrazně navýšit. Největší šanci měl Laurich v 57. minutě, kdy neproměnil své sólo. Domácí další branku přidávají z pokutového kopu Bartošem po faulu na pronikajícího Žížalu – 5:1. V 79. minutě byl v pokutovém území sražen Hašek, následný pokutový kop bohužel neproměňuje Břicháček, jež svou ránu nasměřoval do břevna. Mezitím byl za protesty vyloučen ještě kapitán hostí. Skóre pak uzavírá v 88. minutě Bartoš, který doráží střelu z trestného kopu Haška 6:1. Utkání tak končí na jaře již po čtvrté 6:1, tentokrát konečně pro Maršovice.

Branky: 11. a 15. P. Žížala, 78. (P) a 89. J. Bartoš, 19. Matěj Hašek, 25. R. Skála – 31. V. Vošický. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:5. ČK: 13. R. Pozner, 87. P. Hanousek (oba D. Kral.) Diváci: 100. Poločas: 4:1.

Maršovice: Pechač – Matěj Hašek, Kopka, Řezníček, Šetina (83. Rada), Bartoš, Laurich, Skála (58. Rada), Břicháček, Žížala (78. Michal Hašek), Dvořák.

D. Kralovice: Doležal – Pozner, Lebeda, Vrkoslav (46. Šofr), Marušák, Vošický, Anděl (63. Mareš), Dvořák, Hanousek, Maršoun, Jelínek.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – JANKOV 4:3

První poločas přinesl gólové hody, když v něm padlo rovných šest gólů. Nejprve se dostali hosté do vedení svobodou, domácí ale dvěma góly otočili. Ač se hostům podařilo vyrovnat, tak domácí vstřelili další vedoucí branku Horkým. Na to ale ještě před koncem poločasu stačil kontrovat svým druhým gólem Svoboda a do kabin se tak šlo za stavu 3:3. Jenže hned chvíli po začátku druhé půle se trefil Skalický, což se ukázalo jako rozhodující moment. Zápas tak skončil 4:3.

Branky: 22. R. Unger, 31. O. Stejskal, 42. J. Horký, 47. M. Skalický – 10. a 44. M. Svoboda, 39. M. Jonszta. Rozhodčí: Shapoval. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 3:3.

Týnec: Dvořák – Štambeský, Kavoň, Stibůrek, Skalický, Horký (73. Petrášek), Nikrmajer (82. Havelka), Stejskal (85. Linhart), Unger, Povolný, Krejčí.

Jankov: Málek – Zajíc, Čermák (69. Šperlík), Balík, Vrzal, Brabenec (64. Hýbek), Skála, Zach, Peroutka, Jonszta, Svoboda.

ČERČANY – POSTUPICE 1:4

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když se dostali do vedení Šetkem. Jenže záhy se domácím podařilo vyrovnat díky P. Řezníčkovi. To bylo také z jejich strany vše, jelikož pak se radovali už pouze hosté, kteří přidali další tři branky. Nejprve ještě do poločasu se trefil Zeman a V. Vender a po změně stran se svým druhým gólem zapsal ještě Šetek. Zápas tak skončil jasnou výhrou Postupic.

Branky: 13. P. Řezníček – 9. a 50 P. Šetek, 28. J. Zeman, 31. V. Vender. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Poločas: 1:3.

Čerčany: Říha – Židlík, Charvát, Topič, Purkard, Modálek, Straka, Švorba (46. Kukačka), P. Řezníček, Schnurpfeil, Randák (65. Šiška).

Postupice: Kladiva – Žížala, Slovák, Chudlařský, Šetek, Balcar, V. Vender, Pýcha, Fürbacher, Zeman, Cvrček (73. M. Vender).

PŘESTAVLKY – PRAVONÍN 4:2

Přestavlky získaly důležité body v boji o záchranu, když se jim podařilo přetlačit Pravonín. Domácí se dostali v úvodu do vedení Braným, ale hosté dokázali záhy vyrovnat Vlasákem. Jenže za chvíli přišly další dva góly domácích Moravce a Benáka a do kabin se tak šlo za stavu 3:1. Ve druhém poločase ještě zápas zdramatizovali, když snížili Červeňákem na 3:2, ale více branek už nepřidali. Naopak definitivní pojistku přidal v poslední minutě domácí Pohůnek.

Branky: 11. D. Braný, 24. R. Moravec, 35. A. Benák, 90. M. Pohůnek – 20. L. Vlasák, 64. D. Červeňák. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 3:1.

Přestavlky: Šach – P. Pantoflíček, Podhorský, Mrázek, Pohůnek, Benák, Kondáš, Kačírek (70. J. Pantoflíček), Moravec (83. Šturc), Sisel, Braný.

Pravonín: Veselý – Oberleutner (75. Janáček), Janoušek (46. Mich. Síbal), Babický, Kůžel, Rut, Červeňák, Blažek, Mar. Sibal, Brzek, Vlasák.