Je hotovo. Kondrac udělala poslední krok směrem k postupu do I. B třídy. Ten sice bývá nejtěžší, ale v podání již postupujícího celku tomu bylo naopak. Začátek sice patřil domácím Maršovicím, které měly tři slibné šance. Žádná z nich ale neskončila v brance a tak hosté trestali. Do poločasu dali tři góly, brankář Šach navíc chytil penaltu. Po přestávce přidal definitivní razítko postupu Maceška.

Domácí fanoušci zapálili v průběhu utkání dýmovnice | Video: Deník/Ondřej Jícha

„Pěkný pocit, že jsme zvládli vyhrát takhle. Za mě jsme zvládli utkání docela dobře. Ze začátku jsme byli pomalejší, pak jsme ale makali, chtěli jsme urvat vítězství. Zlomová byla chycená penalta za stavu 0:2. Když jsme pak dali čtvrtý gól, tak jsme se definitivně uklidnili a věděli, že si postup pohlídáme,“ zhodnotil autor dvou branek Kondrace David Votýpka.

„Kondrac byla na rozdíl od nás kompletní. Nám chybělo pět hráčů. Hráči se snažili, ale pět změn se projeví. Chtěli jsme hrát tak, abychom měli zabezpečený střed, aby nám Kondrac nechodila prostředkem. První gól padl z rohu, víc mě ale mrzí další dvě branky. U nich jsme udělali taktické chyby. Soupeř měl silnou lavičku, vyměnil čtyři či pět hráčů a udržel kvalitu,“ uznal trenér Maršovic Michal Hašek.

Z dalších výsledků zaujala nejvíce kanonáda Týnce nad Sázavou, který podruhé v sezoně zničil Jankov. Na podzim udělil soupeři na jeho půdě desítku, doma natočil dokonce excelentní jedenáctku. „U nich se nám povedla desítka, tady jsme jí překročili. Nám to vyšlo. Půle byla jasná, pak jsme mohli vyslat i další hráče, kteří delší dobu nehráli. Poslední zápas rozhodně nechceme vypustit, ať udržíme třetí místo,“ řekl za domácí Jakub Linhart.

Dvě divoké přestřelky skončily remízou. Mezno se doma dělilo s Bílkovicemi a Pravonín se rozešel smírně se Struhařovem po výsledku 4:4. O záchranu bojující Vrchotovy Janovice doma přetlačily Pravonín a vykřesaly si naději do posledního kola. Divišov doma přejel Chocerady a Pyšely si poradily s rezervou Nespek 4:1 a naznačily leccos před středečním finále okresního poháru.

Jeden z rozhodujících momentů. Chycená penalta | Video: Deník/Ondřej Jícha

„Z naší strany docela dobrý zápas. Měli jsme i štěstí. Jinak utkání bylo chvilkami nervózní,“ řekl za domácí vedoucí týmu Pavel Šiňor. „Výsledek neodpovídá průběhu hry. Co se týče šancí, tak byl zápas vyrovnaný. Doplatili jsme na špatný vstup druhé půle, kdy jsme během čtvrt hodiny dostali dva hloupé góly,“ komentoval za hosty trenér Miloslav Maršíček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...