Utkání mělo bláznivý průběh - nejprve vedli domácí, pak hosté otočili, nicméně Meznu se podařilo to samé. A i když Olbramovice ještě srovnaly na 3:3, tak chvíli před koncem vstřelili vítězný gól domácí. V utkání se dvakrát radoval z branky domácí M. Šváb a hostující T. Horčička a trávník opouštěly oba týmy o jednoho hráče méně.

Za pozornost jistě stojí i několik dalších výsledků. Začněme v Pravoníně, kam zavítal dosud nebodující Jankov (3:3). Hosté na těžké půdě dokázali urvat první letošní bod, což se také spíše nečekalo, ale po bližším prozkoumání jejich sestavy již výsledek tak překvapivý není. Do sestavy se vrátilo několik hráčů a ternem byl návrat T. Balíka z Votic, který byl vidět – gól a červená karta. Z řad domácích se dvěma góly opět blýskl kapitán L. Vlasák a ani oni nedohráli v plném počtu. Za zmínku jistě stojí i celkových jedenáct žlutých karet v utkání.

Vrchotovy Janovice tentokrát neubránily domácí hrad, který vyplenil Týnec nad Sázavou (0:4). Za hosty se rychle rozkoukala nová posila z Václavic M. Krejčí, který otevřel skóre. Do poločasu bylo za stavu 0:3 prakticky hotovo.

Pšenka nekvetla ani Přestavlkům, které hostily Maršovice (2:3). Domácí jsou v probíhající sezoně za očekáváním, a i přes vyrovnaný poločas dokázal dvěma trefami během čtyř minut rozhodnout hostující kanonýr P. Žížala.

A do třetice prohra domácího celku, když Nespeky B v deštivém počasí přivítaly Dolní Kralovice (1:2). Hosté byli v úvodu lepší, což díky dvěma brankám V. Anděla i zúročili. Jenže vše jim zkomplikovalo vyloučení V. Vošického chvíli před koncem za nesmyslně zakopnutý míč, což dostalo domácí na koně. Těm se podařilo v samém závěru snížit a jen málo chybělo k vyrovnání skóre.

K derby nedalekých sousedů zajížděly Chotýšany do Postupic (2:1). Zápas nebyl moc ke koukání, plný nakopávaných balonů na „jistotu“ a s velmi tvrdou hrou. Hosté nakupili více chyb, než soupeř, kterému vystřílel všechny body kanonýr P. Šetek, když v obou brankových situacích neobsazený hlavičkoval. Chotýšanům se nakonec přes hektický závěr vyrovnat nepodařilo.

Roli favorita potvrdil v domácím prostředí Křivsoudov proti Čerčanům (3:1). Domácí se svým sokem před početnou diváckou kulisou poradili a po poločasovém vedení 2:1 přidali pojistku během druhé půle, když svého soupeře prakticky celý zápas tlačili.

Uplynulé kolo bylo zatím nejchudším na vstřelené góly, kterých padlo 32. S tím koresponduje i to, že nikdo ze střelců nedal více jak dvě branky. Naopak, i vzhledem k podzimnímu počasí, se někteří hráči báli o teplou vodu ve sprchách. Červenou kartu jich dostalo rovných pět – pravonínský Michal Hoch, jankovský Tomáš Balík, dolnokralovický Vojtěch Vošický, mezenský Ondřej Mikolášik a olbramovický Michal Písařík. Útěchou pro ně může být to, že ve všech případech se pakovali po dvou žlutých kartách.

Na průběh OP trochu navázaly i nižší soutěže, kde se také celkem červenilo. Ve III. třídě – sk. A vypráskaly 9:1 Krhanice béčko Poříčí - třikrát J. Moulík a R. Dvorník a lídr z Bystřice vyprovodil 6:0 béčko Teplýšovic. Hattrick zaznamenal ještě J. Homolka z Votic a červenal se choceradský P. Mařinec.

Ve skupině B se odehrál šlágr mezi dosud neporaženými Struhařovem B a Bílkovicemi (2:1). V zápase kopali dvě penalty domácí a jednu hosté, když Struhařov nejprve první neproměnil, vzápětí Bílkovice ano, a druhou otáčel skóre v závěru.

V zápase Libže proti Tichonicím (5:3) se červenal domácí L. Kukla a hostující V. Peroutka a v utkání Kamberka s béčkem Divišova (1:6) se z hattricku radoval Z. Hák a červenal se domácí M. Dornák. Již jen Libež a Struhařov B jsou stoprocentní.

Ve IV. třídách nejvýše vypráskalo béčko Křivsoudova 8:1 Hulice a opět se zrodil jediný folklorní výsledek 0:0 mezi Kladruby a Pravonínem B. Červenou kartu viděli dva hráči – T. Řezníček z Heřmaniček a D. Syrvatka z SK Načeradec.

Arnošt Koreck