Na spodním pólu tabulky zůstala již celkem odříznutá dvě mužstva, Čerčany a Přestavlky. Ostatní týmy ze spodku totiž začaly v posledních kolech pravidelně bodovat. To se týká především Jankova a béčka Nespek. Tabulka je tak dramaticky vyrovnaná a pořadí se mění každým kolem.

V sobotu byl hlavním tématem souboj mezi Olbramovicemi a Maršovicemi. Oslabení domácí zaslouženě prohráli, ale o skóre jsou stále první. Druhý zajímavý zápas se odehrál v Chotýšanech, kam zajížděl Týnec nad Sázavou. Souboj neodpovídal postavení v tabulce, když domácí mohli žehrat na obrovské chyby v obranné činnosti a naopak neúčinnost při útočení, hosté tak zvítězili. Týnec po výhře bodově dostihl Olbramovice a hned příští kolo tyto celky svedou zajímavý souboj o čelo.

V dalším sobotním střetnutí přivítaly Postupice u dna stále přikované Přestavlky. Nakonec všechny body zůstaly v Postupicích, které si spravily chuť po minulém víkendu. Neméně zajímavý souboj se odehrál také v Pravoníně, kam zajíždělo Mezno. Hosté po prvním poločase vedli o dvě branky, ale domácí dobře prostřídali a zápas zremizovali.

Nedělní mače byly plné očekávání. Ať už to bylo z toho, jak dopadne místní derby, nebo zda se podaří konečně zabrat Čerčanům. A souboj Dolních Kralovic s nedalekým Křivsoudovem měl náboj. Hosté nakonec ve druhém poločase otočili vývoj utkání a odvezli všechny body. V dalším klání přivítalo béčko Nespek hosty z Vrchotových Janovic a domácí zaslouženě vyhráli. V posledním utkání víkendu zavítaly Čerčany do rozjetého Jankova. Domácí potvrdili svou formu a tentokrát svému sokovi uštědřili „bůra“.

V předminulém kole spadla křivka vstřelených branek na úplné minimum. Ale poslední kola má opět narůstající tendenci, když tentokrát padlo 29 gólů. Střelcem víkendu se stal bezpochyby Karel Laurich z Maršovic, který zaznamenal čtyři přesné zásahy. Hattrick nevsítil nikdo. Jeden hráč viděl v ruce sudího červenou kartu a to Filip Kopta z Týnce za dvě žluté.

V nižších soutěžích je to se zajímavými výsledky snad čím dál tím horší. Ve III. třídě, skupině „A“ byl nejvyšší výsledek mezi Chocerady a Popovicemi (6:1). Vyznamenal se Tomáš Sahula z Jírovic, který čtyřmi góly ve druhém poločase sestřelil Úročnici (4:1). Hattrickem se ještě blýskl J. Novák z Krhanic. Nudit se opět nebude disciplinární komise. Červenou kartu v této skupině dostali tři hříšníci – L. Uršic z Ostředka, J. Klimeš z Mysliče a J. Wainer z béčka Poříčí za urážku rozhodčího.

Ve III. třídě, skupině „B“ se zrodil nejvyšší výsledek mezi Divišovem B a Blaníkem Načeradec (6:1). Tichonice nadělily „bůra“ Trhovému Štěpánovu (5:0), když byl navíc vyloučen hostující D. Steiner. A v zápase Struhařova B se Zdislavicemi (4:1) se událo nejvíce zajímavostí. Jednak se hattrickem ukázal domácí kanonýr A. Strnad a jednak byl vyloučen hostující gólman P. Klenot za urážku sudího. Jedno utkání mezi Nesperskou Lhotou a Čechticemi dokonce nebylo zahájeno, když se hosté k utkání nedostavili.

Nejvíce branek ve IV. třídách padlo mezi Libouní a Radošovicemi (7:3). Nejvyšší podíl na vysoké výhře Lešan nad Heřmaničkami (9:0) měl čtyřgólový Michal Hanousek. A poslední zajímavější skóre utkání bylo mezi Velíší a Křivsoudovem (6:0).

OLBRAMOVICE – MARŠOVICE 1:5

V první půli se hrál vcelku vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, které však byly mnohem větší a lépe využité na straně hostů. Ti šli do vedení již ve 4. minutě, když se do úniku za domácí obranu, která se marně dožadovala ofsajdu, dostal Laurich, obešel Malíka a z ostrého úhlu i s trochou štěstí otevřel skóre – 0:1. Tentýž hráč přidal po chybě Rosola druhý gól ve 29. minutě – 0:2. Za hosty pak ještě v první půli nebezpečně stříleli Hašek a Laurich, které však skvěle vychytal Malík a Žížalovu střelu srazil na roh Brdek. Domácí odpověděli šancí Mádla po rohu, který však v dobré pozici nepřesně trefil míč, hlavičkou Rosola nad a přímým kopem, který však trestuhodně prolétl malým vápnem, nikým netrefen.

Druhá půle byla v režii hostů. Domácí snaha za vyrovnáním byla spíše platonická, jejich hra byla pomalá a neefektivní, prakticky bez šancí. Hosté naopak spoléhali na přímočarý přechod do útoku a rychlé úniky, které domácím dělaly problémy. Jeden z nich zakončil ve 49. minutě Laurich a dovršil tak hattrick – 0:3. O chvíli později další rychlou akci zastavil ve vápně Vácha jen za cenu faulu a nařízenou penaltu proměnil Orsák – 0:4. Alespoň čestný úspěch pro domácí znamenal gól Hrstky, který využil zaváhání hostujícího brankáře Pechače – 1:4 Ale čtyřbrankové vedení brzy vrátil hostům svým čtvrtým gólem Laurich, který znamenal nepopulárního „búra“ pro domácí – 1:5.

Olbramovice při absenci několika klíčových hráčů po nejhorším výkonu sezony po zásluze prohrály a tabulku tak vedou před Týncem nad Sázavou už jen o skóre.

Branky: 75. M. Hrstka – 4., 29., 49. a 80. K. Laurich. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:2.

Olbramovice: D. Malík (73. Košař) – Vácha, Prégr, Rosol, Šach, Brdek, Kramný (65. Přibyslavský), Hrstka, Karda, Mádl, Šípek.

Maršovice: Pechač – M. Hašek, Kopka, Řezníček, Bartoš, R. Hašek, Laurich, Orsák, Břicháček, Žížala, Dvořák.

CHOTÝŠANY – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:2

Do Chotýšan zavítal druhý Týnec a nutno říci, že konečný výsledek nebyl odrazem postavení v tabulce. Domácí byli prakticky po celý zápas lepším mužstvem. Ovšem zradily je hrubky v obranné činnosti, které dokázali ve dvou případech ze tří hosté využít. Důležité je ale také podotknout, že Týnec byl na Chotýšany především v zadních řadách dobře připravený a nedovoloval svému soupeři vytvořit si mnoho vyložených šancí.

Utkání bylo již od úvodních minut tvrdé a některé zákroky nebyly potrestány tak, jak by měly. Iniciativu měli na svých kopačkách spíše domácí a hrálo se tak víceméně směrem na hostujícího gólmana. Nicméně střely za vápnem se neujímaly. A v největších šancích domácích se ocitl několikrát agilní Hons. Ten ale prokázal spíše nezkušenost v chování se ve vápně, a tak šance brankou neskončily. Za zmínku pak ještě stojí náznak Hocha. Během první půle tedy ani jedno z mužstev žádný gól nezaznamenalo a zdálo se, že utkání rozhodne jediná branka.

Druhý poločas navázal na první. Jenže přišla 55. minuta a vše se otočilo ve prospěch hostí. Aktivní záložník poslal do malého vápna domácích přízemní centr z pravé strany, který do brány doklepl tristně bráněný Nikrmajer – 0:1. Domácí pak rozhodně nesložili zbraně a jali se útočit. A první obrovskou příležitost měl Hoch, když mu M. Říha poslal přízemní centr před zcela prázdnou bránu. Ale útočník místo doklepnutí ve skluzu zvolil spíše pěkný obranný zákrok. Vyrovnání ale přece jen přišlo zanedlouho, když rohový kop kapitána Povolného trkl hlavou do brány A. Korecký – 1:1.

Poté domácím navíc nahrálo vyloučení týneckého Kopty, který zbytečně fauloval na půlce a viděl tak druhou žlutou kartu. Chotýšany cítily vítězství a hnaly se dopředu. Ale například Blažek v dobré pozici přestřelil, nebo Hoch neprostřelil hradbu těl před sebou. Ale pak přišly dvě hrubky v defenzivě a domácí tak Týnci darovali obrovské příležitosti, z nichž tu druhou dokázal využít. Nejprve vykopávající Bejbl poslal míč po zemi pouze na hostujícího útočníka, který se pak řítil sám na bránu a vše musel výborným vyběhnutím hasit gólman Kumšta. V 83. minutě již ale pro domácí přišel smrtící úder. Týnecký hráč dostal opět na pravé straně moře prostoru za přihlížení domácího obránce. Mohl tak v klidu zase poslat přízemní centr do vápna. Zde se zjevil střední záložník Stibůrek a před pohodovým zakončením na 1:2 si mohl ještě uvařit a vypít kávu, nebo přečíst sobotní tisk.

Ve velkém vápně se totiž nepochopitelně nenacházel snad nikdo jiný než on a domácí gólman. Chotýšany tak Týnci nabídly asi nezasloužené vedení a nebylo jim platné ani to, že pak svého soka v závěrečných minutách nepustily ze své poloviny. Týnec se tak vítězstvím dotáhl na lídra z Olbramovic.

Branky: 68. A. Korecký – 55. T. Nikrmajer, 83. J. Stibůrek. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:3. ČK: 72. F. Kopta (Týn.). Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Chotýšany: Kumšta – Š. Korecký, M. Říha, A. Korecký, Hons (63. Blažek), Radosta, Bejbl, Hoch, Vesecký, Povolný, L. Sysel (73. Adam Hanibal).

Týnec: Dvořák – Petrášek (46. Horký), Štambeský, Stibůrek, Kopta, Nikrmajer (80. Havelka), Kavoň, Skalický, Unger (60. Vavrek), Povolný, Krejčí (46. Znamenáček).

POSTUPICE – PŘESTAVLKY 1:0

Ve vyrovnaném zápase moc šancí nebylo. Bylo jasné, že to bude zápas o jednom gólu. Kdo dá první gól, ten vyhraje toto utkání. Ten vstřelili v 54. minutě domácí Janem Chudlářským, který po dlouhém výkopu Jiřího Kladivy prostřelil jinak výborného brankáře hostí Martina Šacha. V 70. minutě neproměnil gólovou šanci Petr Šetek. Hosté hráli v poli dobře, ale v útoku byli neškodní.

Branky: 54. Chudlařský. Rozhodčí: Mikolášek. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 0:0.

Postupice: Kladiva – Furbacher, Urban, Řezníček (46. Jar. Mareš), Slovák, Cvrček, Zeman, Chudlařský, Šetek, Žížala, Balcar (63. V. Vender)

Přestavlky: Šach – J. Mikulanda, Olbrich, Moravec (63. J. Pantoflíček), Mrázek, Pohůnek, Brambora, Benák, Kondáš, Braný, M. Mikulanda (46. Kačírek)

PRAVONÍN – MEZNO 2:2

Domácí hned od počátku vtrhli do zápasu s maximálním nasazením a na soupeřovu bránu se valil jeden útok za druhým. Z velké převahy a povedených kombinacích na jeden dotek se rodily střelecké šance jak na běžícím pásu. Nejprve Vlasák už ve 3. minutě přízemní střelou z prvního doteku těsně minul bránu. Pak se po pěkných individuálních akcích třikrát po sobě dostal do vyložených gólových šancí Brzek, ale výborný brankář Ploc byl vždy na správném místě. Postupně se dostali do slibných zakončení i další domácí hráči, ale jejich gólová efektivita byla doslova zoufalá. Takže přišlo to co v takových zápasech často nastává.

Pravidlo „nedáš dostaneš“ ve fotbale platí a jako jedno z mála ho nemusí dozorovat rozhodčí. Až ve 37. minutě se dostali hosté do první gólové šance v utkání a po nedůslednostech v obraně trestal přesnou střelou bez přípravy Kubec – 0:1. S domácími to pořádně otřáslo a než se stačili vzpamatovat, inkasovali znovu po třech minutách a rychlé kombinaci na jeden dotek. Na konci povedené akce Mezna stál opět Kubec a nikým neatakován nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. Do konce poločasu tahali pravonínští za výrazně kratší konec. Hosté byli na koni a brankář Janáček musel několikrát ukázat, že i on umí chytat.

Do druhé půle vstoupili domácí s několika změnami v sestavě a hlavně s vůlí změnit nepříznivý stav utkání. Hra se musela divákům líbit. V poli byla vyrovnaná, hrálo se nahoru, dolů a i když bylo k vidění méně šancí než v první části hry, museli oba brankáři často dokazovat svojí platnost pro mužstva. Naštěstí pro domácí si po přestávce přinesl na hřiště srovnanou střeleckou mušku dobře hrající Brzek, který po individuální akci v 62. minutě, střelou podél vybíhajícího brankáře zlepšil vyhlídky na srovnání skóre – 1:2.

Domácí ještě více ožili a vyrovnání viselo ve vzduchu. Na hřiště spadlo v 73. minutě, když se prosadil opět Brzek, který trefil vyrovnání polovysokou střelou z hranice pokutového území – 2:2. Poté se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svojí stranu a k vidění bylo několik fotbalově dramatických situací před oběma brankami. V samém závěru mohl rozhodnout Vlasák, ale jeho střela po zemi těsně minula zadní tyč. Domácí se tak dočkali už třetí remízy v soutěži.

Branky: 62. a 73. V. Brzek – 37. a 40. D. Kubec. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 0:2.

Pravonín: Janáček – Kotek (46. Oberleutner), Březina (46. Janoušek), Lejček, Kodeda (70. Turek), Zavadil, Babický, Vlasák, Brzek, Červeňák, Mar. Sibal (46. Mich. Síbal).

Mezno: Čeněk – Jak. Ploc, Pinc, Bursík, Kubec, Jiří Ploc, D. Helma, F. Helma (79. Svobodný), Volalík, Daňhel, Růžička.

DOLNÍ KRALOVICE – KŘIVSOUDOV 1:3

Diváci se ještě nestačili ani usadit a po centru Jelínka z přímého kopu a hlavě Prchala zvonilo břevno branky hostí. Podobná situace se odehrála v 15. minutě. Hanousek vyslal střílený centr z přímého kopu do vápna hostí, kam si naběhl Bystričan, ale hlavou mířil nad branku. Po dlouhých minutách boje o každý míč se v 34. minutě dostal do šance Vošický. Po kombinační akci z levé strany si obešel jednoho z obránců, ale v dobré střelecké vzdálenosti mu do střely stačil strčit nohu druhý obránce. Ve 37. minutě zahrával přímý kop z velké dálky Prchal. Prudký míč z jeho kopačky prolétl nad hráči a těsně minul branku bezmocně přihlížejícího Hrabala. Další ohrožení branky hostí přišlo vzápětí. Rohový kop Hanouska prolétl chumlem hráčů v malém vápně. Ve 39. minutě se konečně nebývale velká návštěva diváků dočkala branky. K radosti těch domácích se po perfektní teči nahrávky Hanouska Andělem opět řítil z levé strany na branku Vošický. Tentokrát již nezaváhal a nechytatelnou střelou o zadní tyč poslal míč do sítě – 1:0. První poločas se již dohrál a do kabin šli tedy spokojenější domácí.

Ve druhém poločase měli od úvodu navrch křivsoudovští. Do vyložených šancí se však dostat nedokázali. V 64. minutě pěkně pálil hostující Macháček, ale míč prolétl nad brankou. Po minutě se již hosté radovali. Po rohovém kopu se dostal ve vápně k míči Mišoň, obhodil si obránce a nekompromisní střelou do odkryté části branky nedal Doležalovi šanci – 1:1. Hosté byli při chuti, v další šanci střílel Štika těsně nad branku. V 78. minutě se k přímému kopu z 20 metrů postavil L. Ptáček a potvrdil, že se mu v této sezóně střelecky daří. Ránou o tyč nenechal Doležala dosáhnout na míč – 2:1. Domácí zaskočeni vývojem chtěli přitlačit směrem dopředu, ale opak byl pravdou. Po dalších dvou minutách podnikli hosté smrtící brejk. Vondrák zatáhl míč po pravé straně a ideální nahrávkou před odkrytou branku nechal skórovat Mar. Filipa – 1:3. Na to již domácí nedokázali najít žádnou odpověď. Ve druhém poločase chytajícího K. Ptáčka ohrozil snad jen stoper Prchal, když poslal několik dlouhých nákopů do jeho rukou.

Hosté si tak z Kralovic odvážejí tři cenné body. Ty si zasloužili hlavně za druhý poločas, kdy dokázali svojí převahu třikrát využít. Na rozdíl od domácích, kteří byli v první půli ještě hodně nebezpeční, ale nedokázali vstřelit více než jednu branku. V době, kdy jsou pod drobnohledem rozhodčí nutno pochválit hlavního rozhodčího Milana Macháčka, který utkání s odpískal s přehledem. V tradičně velice vypjatém derby, které sledovalo 250 diváků, musel pouze dvakrát vytáhnout žlutou kartu. Již to vypovídá o tom, že se hrálo slušně.

Branky: 40. V. Vošický – 65. D. Mišoň, 78. L. Ptáček, 88. Mar. Filip. Rozhodčí: Macháček. ŽK: 1:1. Diváci: 268. Poločas: 1:0.

D. Kralovice: Doležal – Kotrč (67. Roháč), Bystričan, Lebeda, Anděl, Marušák, Vošický, Hanousek, Maršoun, Jelínek, Prchal.

Křivsoudov: Hrabal (46. K. Ptáček), Š. Vopěnka, Doležal, Macháček, Zelenka, Štika, Vondrák, Mišoň, Mareš (46. L. Ptáček), Veselka (75. Mar. Filip), F. Vopěnka.

NESPEKY B – VRCHOTOVY JANOVICE 4:1

Nespeky se v posledních zápasech zvedly a odpoutaly se tak ode dna, když ze čtyřech utkání uhrály 9 bodů. Tentokrát poměrně lehce přehrály oslabené Vrchotovy Janovice. V první půli se nejprve trefil Kadeřábek a Sysel. Ve druhé půli vše korunoval dvěma góly Matyášek. Hostů se podařilo pouze snížit v závěru Němcem.

Branky: 48. a 57. O. Matyášek, 22. P. Kadeřábek, 35. V. Sysel – 84. P. Němec. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Nespeky B: M. Vejvoda ml. – Straka, Matyášek, P. Rublič, Pohořelý, Hamajda, Kadeřábek (46. Kačírek), Sysel, L. Rublič ml., Tyrner, Kumpošt (85. L. Rublič st.).

Vrch. Janovice: Bursík (46. Pešta) – Trojan, Suchan, Novotný, Linhart, Kleňha (46. Mrázek), Němec, Křemen, Dvořák, Čedík, Vávra.

JANKOV – ČERČANY 5:1

V desátém kole okresního přeboru dorazil do Jankova nováček soutěže z Čerčan. Od začátku hosté předváděli kombinační fotbal, který však ve většině případech končil na špatné finální fázi. Na druhé straně domácí předváděli daleko přímočařejší fotbal, který jim přinesl daleko více příležitostí i branek. Skóre otevřel už v 6. minutě Svoboda, který proměnil ideální přízemní cent Milana Jonszty – 1:0. V 19. minutě zvýšil na 2:0 Zach, který prostřelil brankáře Říhu po přesném křížném pasu Zajíce. Hosté měli v prvním poločase pouze dvě šance, kdy jednou trefili břevno a při druhé dobře zakročil domácí Málek.

Jankov - ČerčanyZačátek druhé poločasu byl v režii prvního, kdy sice hosté předváděli na polovině hřiště dobré kombinace, které však nedotáhli až do brankové příležitosti. Zato domácí předváděli daleko přímočařejší útočné akce. Na 3:0 zvýšil přízemní střelou na zadní tyč Vrzal. V 70. minutě už to bylo pro domácí 4:0 po druhé trefě Zacha. Následně se prosadili i hosté, kdy se prosadil Randák – 4:1. Poslední gólové slovo si v zápase vzal Martin Svoboda, který svým gólem stanovil konečné skóre na 5:1. V závěru zápasu se již hrál trošku otevřenější fotbal a s tím se objevily i šance, které však branku už nepřinesly.

Branky: 6. a 81. M. Svoboda, 19. a 70. O. Zach, 63. V. Vrzal – 76. M. Randák. Rozhodčí: Žaba. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 2:0.

Jankov: Málek – Čermák, Brabenec, Peroutka (87. Tůma), Vrzal (70. Ždych), Zach, Skála, Balík, Zajíc, Jonszta (76. Špaček), Svoboda.

Čerčany: Říha – Straka, Topič, Modálek, Neuberg, Židlík, Rada, Pánek, Volšík, Řezníček (48. Randák), Čeljuska.

Arnošt KORECKÝ