Fotbalisté Votic odehráli svůj víkendový zápas v Jílovišti. Vzhledem k tabulkovému postavení byli domácí v roli favorita. Po úvodním výkopu se však velmi rychle role obou týmů prohodily. „Dostali jsme se rychle do vedení hezkou střelou Tomáše Kramneho,“ poznamenal hrající trenér Votic Marek Štork (foto). Právě tato branka ze čtvrté minuty výrazně ovlivnila hru. „Dobře jsme bránili a přidali do poločasu ještě dva góly. Nejprve Marek Slunečko centroval a Lukáš Navrátil zakončoval. Třetí gól přidal Slunečko přímo z rohového kopu.

Votičtí vstupovali do druhého poločasu s tříbrankovým vedením. „Chtěli jsme aktivně bránit a využít některý z brejků,“ objasnil taktiku Štork. Votický plán dostal drobnou trhlinu už po deseti minutách druhé půle, kdy se prosadil ze závaru před brankou Štěpán Frank.

Fotbalista Petr Kocourek.
Petr Kocourek: Postup do okresního přeboru pořádně oslavíme

Na tento moment dokázali hosté bleskově odpovědět, svou druhou trefu v zápase zaznamenal Navrátil. Na rozdíl jediné branky následně snížil po hodině hry domácí Václav Janoušek. „I když Jíloviště dokázalo utkání zdramatizovat, utkání jsme si pohlídali. V závěru naši čtvrtou branku přidal z trestného kopu Slunečko,“ řekl Štork, jehož tým vyhrál 4:1. „Na malém hřišti jsme chtěli hrát rychle kombinačně, což se nám dařilo. Kluky chci pochválit za bojovnost a nasazení. Pokud k tomu přidáme fotbalovost, tak budu spokojený,“ sdělil Štork a pokračoval. „Jsem rád, že jsme po nepovedený výsledcích konečně zabrali dvakrát venku. Už se soustředíme na domácí zápas s lídrem Spartakem Příbram,“ uzavřel Štork.

Druhý zástupce okresu Benešov, Divišov, se představil na svém hřišti, hostil Mělník.Vstup do zápasu měli hosté lepší, po čtvrhodině hry se prosadil Rudolf Harbich. Po prvním poločase platil vyrovnaný stav, vlastí branku si nešťastně dal brankář Josef Resutík. Divišovu však vyšel na výbornou druhý poločas. Jan Vondrák proměnil pokutový kop, díky čemuž domácí vedli. Následně náskok navýšil Matěj Vondrák. Konečný stav zápasu stanovila rána Lukáše Rozsypala. Mělník se i dvakrát červenal po kritice sudího, konkrétně členové jeho realizačního týmu Karel Radomil a Radek Antoš.

V následujícím kole bude hrát Divišov proti Čelákovicím a Votice se utkají s Příbramí.