Jediným, kdo v domácím prostředí nedokázal sebrat všechny body, byly Chotýšany, neboť se rozešly smírně s Maršovicemi. V bitvě o přední příčky zvítězil lídr z Olbramovic nad Křivsoudovem a upevnil si tak vedoucí pozici. Tohoto souboje využil Týnec a po výhře nad Čerčany se osamostatnil na druhé příčce a hosty ještě více usadil u dna. Naopak tříbodovou euforii konečně zažil Jankov a béčku Nespek se opět povedl obrat poté, co v poločase prohrávalo o dvě branky.

V proběhlém kole se dle výsledků vycházelo spíše ze zajištěných obran a je znát, že získávat body je stále více náročnější. Ve šlágru kola zavítal Křivsoudov do Olbramovic. Hosté byli asi aktivnější, ale domácí využili střelecké potence a nakonec byli šťastnějším celkem. V dalším zápase hostily Chotýšany silné Maršovice. I kvůli velmi citelným oslabením se vycházelo ze zajištěných obran a konečná remíza je asi spravedlivým rozuzlením.

Rozjeté Mezno zavítalo do Postupic a vyrovnaný zápas nenabídl mnoho šancí. Po skončení se spíše překvapivě radovali domácí. Zaváhání celků z popředí dokázal využít Týnec nad Sázavou, jenž porazil Čerčany a usadil se na druhém místě. Čerčany už tedy popáté prohrály o jediný gól. V bloku sobotních zápasů ještě hrály Dolní Kralovice s Vrchotovými Janovicemi. I přes množství šancí se vše událo ve druhém poločase, kdy domácí potěšili své příznivce výhrou.

Nedělní odpoledne tentokrát nabídlo jen dvojici zápasů, ale o to důležitějších pro týmy ze spodku tabulky. Nespeky B opět přežily klinickou smrt po poločasové prohře o dvě branky s Pravonínem, když si každé z mužstev pro sebe uzmulo jeden poločas. A v posledním zápase víkendu se odehrál souboj o příslovečných šest bodů. V utkání Jankova s Přestavlky diváci sledovali lítý boj, na jehož konci se z první výhry v sezoně radoval lepší Jankov.

V uplynulém kole padlo jen velmi podprůměrných 24 branek. To je téměř polovina gólů, co minule. Z toho i vyplývá, že nikdo ze střelců nezapsal více než dva zásahy. Naopak někteří hráči si mohli užít nadmíry teplé vody ve sprchách. Olbramovicím asi bude nějaký čas chybět kanonýr Tomáš Horčička, který viděl červenou za udeření do oblasti hlavy v přerušené hře. V témže zápase byl vykázán i křivsoudovský Miroslav Filip, ale po dvou žlutých kartách. Po dvou žlutých ještě nedohrál Vladimír Pešta z Vrchotových Janovic.

Nižší soutěže tentokrát nabídly méně zajímavostí než minule. Navíc III. třída, skupina „A“ byla na ně dost chudá. Červenou kartu viděl J. Sázavský z Bystřice a jeho tým i poprvé v ročníku prohrál – 0:3 v Choceradech. Naopak tým Mysliče se dočkal první výhry a utkání béček Teplýšovic a Votic nebylo ani zahájeno.

Zato vše vynahradila skupina „B“. Béčko Divišova doslova rozebralo trápící se Čechtice, když je potupilo výsledkem 12:0. Na něm se nejvíce podílel Zdeněk Hák, který zaznamenal výjimečných a ohromujících sedm branek! Blýskl se i P. Hocek, jenž nasázel čtyři góly a jeho tým Struhařov B porazil Libež 6:0. Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Bílkovicemi a Zdislavicemi. Zápas Nesperské Lhoty s béčkem Dolních Kralovic skončil 5:1 a červenal se hostující P. Roháč. Výsledkem 5:0 skončil souboj mezi Načeradcem a Trhovým Štěpánovem a nedohrál hostující D. Steiner. Velkou zajímavostí je pak utkání Kamberk – Kondrac B, které skončilo poměrem 4:3. Vedle hattricku domácího J. Kosáka zápis ještě uvádí, že se okolo kamberského svatostánku natěsnalo celých 2000 diváků! Takové návštěvy nejsou někdy ani na Fortuna:Lize.

Tentokrát byly na tradiční vysoké výsledky skoupé IV. třídy. Vyzdvihnout tak lze jen výhru 9:1 Olbramovic B nad Postupicemi B, na které se J. Mádl podílel čtyřmi góly. A pak už pouze Lešany zvítězily nad Bukovany výsledkem 8:0, když každý gól měl jiného autora.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – ČERČANY 2:1

Týnec nad Sázavou se po osmém kole osamostatnil na druhém bodě, když porazil poslední Čerčany. Domácí se dostali do vedení ve druhém poločase, díky brankám Stibůrka a Kavoně. Nerozhodilo je ani snížení Neubergem a tak na konci slavili výhru.

Branky: 51. J. Stibůrek, 63. R. Kavoň – 70. R. Neuberg. Rozhodčí: Kocan. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0.
Týnec: Dvořák – Štambeský, Havelka, Stibůrek, Kopta, Kavoň, Skalický (74. Horký), Unger (89. Povolný), Znamenáček, Chrpa (46. Petrášek), Krejčí (46. Nikrmajer).
Čerčany: Říha – Straka, Topič, Modálek, Neuberg, Židlík, Hofinger, Pánek, Charvát (82. Volšík), Řezníček (74. Rada), Purkard (74. Randák).


OLBRAMOVICE – KŘIVSOUDOV 3:2

Ve šlágru kola před početnou diváckou kulisou byly od začátku lepší hosté a hned v prvních minutách se musel několikrát blýsknout Malík, při závarech ještě podporovaný obětavou domácí obranou. Olbramovice se z tlaku začaly postupně dostávat kolem 20. minuty a spoléhaly spíše na rychlé protiútoky. Ale byly to právě ony, kdo šel do vedení, když ve 24. minutě Prégr chytrou a krásnou střelou zpoza vápna přehodil hostujícího brankáře – 1:0. Hosté pak měli stále trochu více míč na svých kopačkách, ale domácím se dařilo jejich nájezdy brzdit a nutit je tak do zakončení zdálky, která nebyla přesná. Chvíli před poločasem pak šly Olbramovice do dvoubrankového vedení po pěkné střele Horčičky z přímého kopu – 2:0.

Druhý poločas se nesl ve znamení hostující snahy o vyrovnání. V 55. minutě snížil po dlouhém autu a následném závaru Veselka – 2:1. Hosté byly aktivnější, dařilo se jim více hrát s míčem, ale domácí obrana byla vcelku pozorná a do výraznějších šancí svého soupeře nepouštěla. Naopak na druhé straně nepříjemně střílel pod břevno Prégr, Hrabal však jeho střelu vyrazil. V 71. minutě se však přeci jen hosté dočkali vyrovnání, když Mišoň po chybě a nedůrazu domácí obrany přehodil Malíka – 2:2. Vypadalo to, že hostům tento výsledek nestačí a tlačili se za obratem. V 83. minutě ale Brdek vyvezl míč, přesným pasem vyslal do úniku Prégra, který byl u míče dříve než hostující brankář a i s trochou štěstí jej poslal do sítě – 3:2.

Ve spíše remízovém utkání hraném ve vysokém tempu tak zvítězily šťastnější a nebývale efektivní Olbramovice, které se tak udržely na prvním místě v OP.

Branky: 29. a 83. D. Prégr, 39. T. Horčička – 55. O. Veselka, 72. D. Mišoň. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 3:9. ČK: 62. T. Horčička – 63. Mir. Filip Diváci: 180. Poločas: 2:0.
Olbramovice: D. Malík – Vácha (72. Karda), Prégr (90. Neuberg), Rosol, Písařík, Šípek, Šach, Brdek, Kramný, Hrstka, Horčička.
Křivsoudov: Hrabal – Š. Vopěnka, Ptáček, Doležal, Macháček, Štika (81. Mareš), Vondrák, Mišoň, Veselka, F. Vopěnka, Mir. Filip.

CHOTÝŠANY – MARŠOVICE 1:1

Chotýšany chtěly odčinit debakl z minulého kola, nicméně do cesty se jim postavily další citelné absence, a tak spíš byly ve velkém očekávání, co v zápase předvedou. Chybělo jim hned šest důležitých hráčů A-týmu, ale nakonec si se ztrátami dokázali poradit. Navíc jim pomohlo i to, že Maršovicím znatelně chyběl kanonýr Žížala, který se svalovým zraněním sledoval zápas jen z lavičky.

Utkání začalo dle očekávání, především z domácí strany, bojovně. Obě mužstva vycházela hlavně z kvalitních a zabezpečených obran, a tak mnoho vyložených šancí k vidění nebylo. Do vedení se jako první mohli dostat hosté, ovšem z precizně zahraného přímého kopu orazítkovali jen tyč. Na druhé straně spálil největší šanci A. Korecký, když přestřelil branku z malého vápna po výborné přihrávce Straky. Vše podstatné se nakonec událo v úplném konci prvního poločasu. Nejprve byl ve 42. minutě po závaru ve vápně hostí faulován M. Říha. K nařízenému pokutovému kopu se postavil kapitán Povolný a chladnokrevně proměnil – 1:0. Jenže domácí nepochopitelně neodcházeli do kabin s vedením. V posledních vteřinách poločasu nechali ze strany nacentrovat hostujícího hráče do malého vápna, kde byl špatně hlídaný M. Hašek, který vyrovnal – 1:1.

Druhý poločas navázal na první a hrálo se poměrně tvrdě, ale s málem šancí, jelikož se týmy dobře soustředily na defenzivní činnost. Navíc akce, hlavně domácích, brzdila řada nepřesností a ztrát. A když už se dostal hostující Laurich ke střele, tak ho Matoušek vychytal. Zápas tedy skončil, vzhledem k průběhu, asi zaslouženou remízou.

Branky: 42. (P) M. Povolný – 44. M. Hašek. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Chotýšany: Matoušek – Š. Korecký, M. Říha, A. Korecký, Straka, Radosta, Bejbl, Vaňkát (74. R. Říha), Hons, Povolný, Blažek (64. Aleš Hanibal, 88. Kuneš).
Maršovice: Pechač – J. Zavadil (81. Skála), M. Hašek, D. Zavadil (46. Bláža), Bartoš, Řezníček, Laurich, Orsák, Břicháček, R. Hašek, Dvořák.


DOLNÍ KRALOVICE – VRCHOTOVY JANOVICE 3:1

V první akci utkání byli k vidění hosté. Ti rozehráli rohový kop nakrátko a po rychlé kombinaci stříleli bombu k bližší tyči, kde zakročil pohotovým zákrokem brankář Doležal. Další šance přišla v 9. minutě, kdy po centru z levé strany podběhl míč domácí záložník, ale hosté zakončili vedle. Ve 12. minutě mířil osamocen domácí Vošický na bránu, ale také nedal. Vzápětí byla k vidění krásná kombinace kralovických, na jejímž konci zakončoval Hanousek, ale přestřelil vysoko nad. Další brejk táhl po levé straně Vošický, zasekl míč a nechal ho Hanouskovi na velkém vápně, který opět mířil vedle. Po přímém kopu hostí v 19. minutě vytáhl výborný zákrok Doležal. Po delší pasáži bez většího vzrušení přišel dlouhý odkop hostí ve 39. minutě. Domácí obrana přestala hrát a hosté toho využili. Stříleli však úplně vedle. Po střetu kolem vápna hostí se pak dostal k míči Vošický, ale jeho křižnou střelu zlikvidoval Bursík v brance hostí. V prvním poločase bylo tedy k vidění vyrovnané utkání, ve kterém se očekávalo, že nakonec rozhodne jedna chyba.

Druhý poločas začali domácí myšlenkami ještě v kabině. Využil toho Němec, když se oprostil od svých hlídačů a nebezpečně vystřelil na vzdálenější tyč, kde chytil míč Doležal. Tentýž hráč ve 49. minutě protáhl křižnou střelou z vápna Doležala i na druhou stranu. A do třetice pálil Němec, ale nakonec hodně vedle. V 54. minutě rozehrál Jelínek přímý kop z hranice velkého vápna. Jeho střela mířila od břevna do zad bezmocného Bursíka – 1:0. Z trestňáku z poměrně velké vzdálenosti v 62. minutě střelil vyrovnávací branku Sochůrek – 1:1. Z brejku hostí následně zakončil jeden z útočníků vysoko nad. V 69. minutě se po krátkém odkopu domácích na polovinu hřiště dostal míč k hostujícím útočníkům, kteří si prohodili zbytek obrany a šli sami na Doležala. Ten vyběhl proti míči a zmenšil úhel Němcovi, který nakonec poslal míč do tyče.

V 71. minutě rozehrál přímý kop do zdi domácí Malina a následný odražený míč poslal těsně nad Hanousek. Vzápětí však domácí předvedli vzorný důraz v soupeřově vápně, který zakončili gólem na 2:1. Bystričan přehodil šajtlí Bursíka. V další akci kralovických šel sám na Bursíka Lebeda, byl zastaven faulem a následný přímý kop rozehrál Hanousek na úplně volného Vošického. Jeho úmysl vystihla obrana hostí. V 80. minutě se stal hrdinou okamžiku pomezní rozhodčí. Po diskusi s ním odvolal hlavní rozhodčí nařízenou penaltu proti domácím. Tři minuty nato Pešta, který před chvílí viděl žlutou kartu za faul, předvedl klukovinu na půli hřiště. Rukou nad hlavou stopl nic neřešící míč a dostal druhou žlutou kartu. Přesilovku využili domácí hned vzápětí. Po nahrávce Hanouska doklepl do prázdné brány úplně neobsazený Vošický – 3:1. Druhý poločas byl o poznání koukatelnější pro všechny, ale hlavně pro domácí hojnou návštěvu byl i se šťastným koncem. Zápas asi rozhodl okamžik v 80. minutě a odvolaná penalta.

Branky: 54. L. Jelínek, 72. P. Bystričan, 85. V. Vošický – 62. A. Sochůrek. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 3:4. ČK: V. Pešta (Vr. J.). Diváci: 71. Poločas: 0:0.
D. Kralovice: Doležal – Bystričan, Jelínek, Kotrč, Lebeda, Vošický, Maršoun, Roháč, Hanousek, Malina (80. Anděl), Marušák.
Vrch. Janovice: Bursík – Szekér (56. Střihavka), Suchan, Novotný, Sochůrek, Němec, Křemen (82. Linhart), Dvořák, Pešta, Čedík, Havlín.


POSTUPICE – MEZNO 2:0

Ve vyrovnaném zápase s mladým a běhavým týmem domácí soupeře ve druhém poločase doslova přehráli a zaslouženě vyhráli. Byl to zápas s velkým nasazením o prvním gólu. Ten dali domácí v 56. minutě, když trestný kop Martina Slováka od postranní čáry skončil v zadní šibenici hostující brány – 1:0. V 61. minutě po pěkné akci Petra Brabence šanci zkušeně proměnil David Cvrček – 2:0. V utkání moc šancí nebylo a hosté si až na rohy a několik trestňáků z dálky nic nevytvořili.

Branky: 55. M. Slovák, 60. D. Cvrček. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:1. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Postupice: Kladiva – Fűrbacher, Pýcha, Urban (38. Žížala), Řezníček, Balcar, Slovák, Šetek (79. Jar. Mareš), Cvrček, Chudlařský (46. Brabenec), Zeman.
Mezno: Čeněk – Mikolášik, Jak. Ploc, Pinc, Bursík, Kubec, Jiří Ploc, Šváb, D. Helma, Doskočil (46. Volalík), F. Helma (46. Daňhel, 78. Svobodný).


NESPEKY B – PRAVONÍN 3:2

Béčko Nespek odehrálo zajímavý zápas doma s Pravonínem. V první půli byl výrazně lepší soupeř, který se dostal do dvougólového vedení a to ještě řadu šancí neproměnil. Naopak ve druhé půli dominovali domácí a po dvou gólech Matyáška a jednom Petra Kadeřábka otočili výsledek utkání na 3:2.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Pravonína. Byli aktivnější, vytvářeli si šance, a pokud by byli produktivnější, tak by si jistě nějaké body z Nespek odvezli. Ve 14. minutě domácí ztratili balón na útočné polovině, soupeř přešel do rychlého protiútoku, na pravé straně se prosadil 18-ti letý Brzek a jeho centr na zadní tyči uklidil do sítě Michal Síbal – 0:1. Stejný hráč se prosadil i o čtvrt hodiny později. Jeho první střelu ještě gólman vyrazil, ale Síbal z dorážky přidal druhý gól - 0:2. A to nemuselo být ze strany hostů všechno, další velkou šanci měli ve 31. minutě, ale střelu do odkryté brány vyhlavičkoval nespecký stoper Pavel Rublič. Ve 38. minutě domácí od gólu uchránil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Poslední velkou šanci měl Pravonín ve 40. minutě, kdy nejprve fauloval Martin Pohořelý pravonínského Síbala, rozhodčí ale ponechal výhodu a nakonec zakončoval Síbal střelou z vápna mimo. V tuto chvíli se ještě hosté dožadovali odpískání standardní situace, ale rozhodčí Mikolášek byl jiného názoru. Nespeky měly za celých 45 minut pouze jednu jedinou šanci a to ve 43. minutě, kdy centroval Konopiský a na zadní tyči zakončoval Kačírek, ale střela do odkryté brány byla zablokována na roh. V samotném závěru první půle se ještě zranil hostující gólman, který zřejmě špatně došlápl a poranil si kotník. Do druhého poločasu přesto nastoupil a zápas dochytal.

V podstatě ihned po změně stran měl velkou šanci domácí Martin Kačírek, ale „hendikepovaný“ brankář jeho střelu vyrazil na roh. Z následného rohu se prosadil Matyášek a bylo to 1:2. V 53. a v 57. minutě měl dvě velké šance Hamajda, ale nedal. V 64. minutě orazítkoval O. Matyášek tyč pravonínské branky. Zajímavá byla 67. minuta. To měl nejprve šanci domácí Dan Vošický a následně Martin Kačírek, ale obě jejich střely byly zablokované a z následného protiútoku měli hosté jedinou gólovou šanci ve druhé půli, ale tu Martin Vejvoda včasným vyběhnutím zlikvidoval.

Vyrovnávacího gólu se Nespeky dočkaly v 69. minutě Petr Kadeřábek, který se v mistrovském utkání objevil po 4 měsících, tečovanou střelou vyrovnal na 2:2. Herní převaha domácích pokračovala a vítězného gólu se dočkali tři minuty před koncem, když si na roh Martina Pohořelého naběhl Ondra Matyášek a hlavou vstřelil vítězný gól na 3:2

Branky: 47. a 88. O. Matyášek, 69. P. Kadeřábek – 15.a 29. Mich. Síbal. Rozhodčí: Mikolášek. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:2.
Nespeky B: M. Vejvoda ml. –Tyrner, Matyášek, P. Rublič, Pohořelý, Hamajda (65. Kadeřábek), Kačírek, Sysel, Vošický, Konopiský, Myslivec.
Pravonín: Doškář – Janáček, Lejček, Kodeda (81. Kůžel), Babický, Vlasák, Brzek, Červeňák, Oberleutner (75. Turek), Mar. Sibal, Mich. Síbal (75. Zavadil).


JANKOV – PŘESTAVLKY 3:0

Postavení v tabulce obou týmů slibovalo lítý a tvrdý boj, což se také potvrdilo. Hra Jankova se zlepšuje a navíc mu v zápase svědčila defenzivní činnost především Balíka s Brabencem a vepředu řádění aktivního Zacha.

Utkání se pro domácí začalo vyvíjet dobře, když se již v 10. minutě hlavou prosadil Zach – 1:0. Poté se hostům naskytla příležitost k vyrovnání, nicméně útočník v nájezdu nastřelil jen gólmana Málka. A tak se potvrdilo ono pravidlo nedáš – dostaneš. Balík se postavil k přímému kopu ze strany a jeho prudký projektil vyrazil Moravec jen před sebe. K míči se jako první dostal domácí hráč, posunul si balon a v tom ho hostující brankář podkopl. K pokutovému kopu se postavil Ždych a střelou pod břevno se nemýlil – 2:0. Domácí poté stále více přebírali iniciativu, ale do konce poločasu se jim již skórovat nepodařilo, i když některé šance k tomu byly.

Druhý poločas navázal na první a Jankov byl stále tím, kdo byl nebezpečnější. Jenže několik svých šancí neproměnili a když už se jim podařilo překonat gólmana, tak na čáře vykopával obránce. O výsledek se ale strachovat nemuseli, jelikož hosté byli dopředu prakticky bezzubí. Kosmetická úprava skóre tak přišla až v nastavení druhé půle, když Zach předložil přihrávku před bránu střídajícímu Špačkovi, který doklepl míč do sítě – 3:0

Branky: 10. O. Zach, 23. (P) J. Ždych, 92. M. Špaček. Rozhodčí: Fillip. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Jankov: Málek – D. Čermák, Brabenec, Peroutka (86. Tůma), Vrzal, Zach, Jonszta (81. Špaček), Balík, Skála, Ždych, Zajíc.
Přestavlky: Moravec – Kroulík, Mikulanda, P. Pantoflíček, Olbrich, Kačírek (60. J. Pantoflíček), P. Mrázek, Braný (46. Pohůnek), Benák (78. Novotný), Brambora, Kondáš.

Arnošt KORECKÝ