„Všichni bychom si už fotbal určitě rádi zahráli. Kdy to ale bude, to teď není vůbec jasné,“ to byla bezesporu nejčastější slova, která se v průzkumu objevovala. Zatímco někteří jsou optimisty, někteří jsou vzhledem k aktuálnímu stavu nastalé pandemické situace steptičtí.

Mezi první skupinu se řadí například hrající trenér Votic Marek Štork. „Já jsem pořád optimista a věřím, že alespoň ta potřebná část, po níž by mohly být soutěže řádně ukončeny, se odehraje. Ovšem opravdu těžko se teď cokoliv odhaduje,“ podotkl.

„Hrát by se mohlo, alespoň já jsem toho názoru. Záleží však na tom, jak se k celé situaci postaví kompetentní lidé. Když vezmu v potaz, že už celá řada sportovních soutěží byla znovu zrušena, tak restart fotbalových soutěží nevidím moc dobře, alespoň tedy v dohledné době,“ přiznal Jaroslav Janků z Poříčí nad Sázavou B. „To prakticky znamená, že se soutěže nedohrají v kompletním plánovaném rozsahu,“ potvrdil Janků to, co už před ním naznačil Marek Štork.

Stejného názoru je i Michal Davídek. „Pokud se začne hrát, dohraje se v každém případě pouze ta minimální část devíti utkání, po kterých se může probíhající ročník soutěží vyhodnotit a ukončit,“ sdělil hrající předseda týmu Sedlec-Prčice.

K restartu podle oslovených dojde nejdříve v průběhu dubna. „Musíme počítat i s tím, že bude potřeba alespoň měsíc na přípravu,“ poznamenal Štork.

S tím si ale například v řadách týmu Sedlec-Prčice nikdo hlavu neláme. „U nás počítáme i s variantou, že budeme nuceni vstoupit do sezony prakticky bez tréninku, ale hlavně, aby už se něco začalo dít a skončila tato agónie. Bohužel, přijde mi, že sport je z hlediska rozvolňování až na posledním místě,“ povzdychl si Davídek.

Jako nejzazší možný termín pro opětovné rozehrání soutěží se pak jeví začátek května. „Do té doby je potřeba začít, což by mohlo být reálné,“ usoudil Marek Štork.

To si však nemyslí Aleš Strnad z rezervního týmu Struhařova. „Já osobně jsem názoru, že se na jaře nebude hrát vůbec. Sezona tak bude znovu předčasně ukončena a dosavadní výsledky anulovány,“ poznamenal. „Vzhledem k současné situaci dokonce pochybuji, že bude možno začít na podzim další ročník. V tom případě ale nevím, jak by se postupovalo dál. Uvidíme, jak se bude pandemie vyvíjet dál, jen na tom všechno záleží,“ dodal.