Úplně na začátku člen Výkonného výboru SKFS Ondřej Knobloch oslovil všechny členy bývalé komise STK. „Řekli jsme si, co STK obnáší a jak to praktikovali. Všech jsem se zeptal, zda mají zájem pokračovat. Zrovna tato komise, která se řídí zásadně podle fotbalových řádů a pravidel, připravuje podklady pro STK, nebyla zásadně rozporuplná,“ uvedl Knobloch.

Tři členové bývalé Sportovně-technické komisi SKFS účast v nové odmítli, nebo se zapojili do komisí jiných. Zůstal jen František Gregar, ale jen dočasně. „Domluvili jsme, že nám pomůže s rozlosováním následujícího ročníku,“ upřesnil Ondřej Knobloch, který následně oslovil kluby ve Středočeském kraji, zda mezi sebou nemají zájemce o tyto pozice. Ze zájemců pak vzešlo složení nové STK. Daniel Devera je ze Zavidova, Jaroslav Kraus z Rakovníku, Lukáš Urban z Nymburka a Roman Vaněk z Bakova nad Jizerou.

Na předsednický post byl osloven Zdeněk Krajl. „Dříve pracoval jako sekretář SKFS, ale panem Libou byl kdysi odejit. STK dává dohromady soutěže a vyžaduje odbornost. Pan Krajl nabídku přijal a na doporučení si sebou do komise vzal bývalého člena komise STK pana Krause. Jako výkonný výbor jsme s tím neměli žádný problém,“ konstatoval Knobloch.

Se sportovně-technickou komisí nebyl podle Knoblocha úplný problém, i když některé věci nefungovaly tak, jak si nové vedení nyní představuje: „Většinu práce za dřívější komisi vesměs dělal sekretář Tasch. My chceme, aby komise primárně fungovala samostatně, ale samozřejmě i s propojením na sekretáře, což je jedna z nejdůležitějších funkcí svazu.“

Krajl: Chceme být nápomocni, ale také budeme hlídat normy

Nový předseda komise Zdeněk Krajl očekává, že se fotbal vrátí tam, kde byl kdysi: „Fotbal se musí vrátit do normálu. Poslední roky se mi nelíbila komunikace. Neviděl jsem buď žádné výstupy, nebo byly zmatečné. Znám strukturu soutěží i mančafty a udivovalo mě, kdo se kam dostal.“

Nejvíce Krajlovi vadilo, že se například do divize a výš dostaly mančafty, které na tuto soutěž neměly ani zázemí. „Za mě bylo automatické, že když někdo šel hrát krajské soutěže, tak jsme jim osobně kolaudovali hřiště dle soutěžního řádu. Kluby musely mít náležité vybavení. V některých klubech se ale zastavil čas a najednou jsem je viděl v České fotbalové lize,“ nechápal předseda STK.

„Také mě zarazilo, že někteří zástupci klubů vůbec osobně neznali některé členy STK nebo svazové funkcionáře. Ani podle jména. Tohle kdysi nikdy nebylo,“ zdůraznil Zdeněk Krajl a popsal cíle jeho nové komise: „Chceme být skutečně servisní organizací pro kluby. Zároveň po nich budeme vyžadovat naplňování norem pro dané soutěže.“ To nejde nastavit ze dne na den, ale postupnou cestou. Určitě na to opět budeme dbát.

Prvním krokem bude obsazení a rozlosování soutěží. „Musíme dát nyní vše dohromady,“ souhlasil předseda STK a dodal: „Chceme zjistit, v jakém stavu soutěže jsou. Sekretariát dostal za úkol přijmout přihlášky, abychom reálně věděli, kdo jaké krajské soutěže chce hrát.“

První zasedání bude mít nová STK v úterý 15. června.