První poločas střetnutí byl z obou stran hodně opatrný, bez větších gólových možnosti. I proto, že doberské akce totiž vesměs nepřesnou přihrávkou, votické centry z křídelních akcí zase posbíral doberský gólman Zlata.

Ten si poradil i s jednou nepříjemně tečovanou střelou hostů, která byla do 43. minuty největší šancí zápasu. V ní ale jako blesk z čistého nebe udeřila Velká Dobrá, když Hurych poslal nákop za obranu a Krovozova hlava byla u míče o parník dříve než votický brankář Tůma.

Zatímco první poločas, kromě gólu, příliš vzruchu nenabídl, začátek druhého dějství byl hektický. Oba týmy si hned v úvodních vteřinách vypracovaly dobré příležitosti, které ovšem nezužitkovaly.

O chvíli později ovšem přišla laxní rozehrávka domácího Andruchoviče, která způsobila velký závar v malém vápně, po němž se díky úspěšné dorážce mohl z vyrovnávací branky radovat Štork (50.).

Následnou klidnou pasáž ukončilo vyloučení votického Šlejmara (74.). Ihned po doberském rozehrání unikli hosté do brejku, ale Zlata výborně zasáhl proti voleji zblízka. Varování Čechii nestačilo, z další šance otočil stav s pomocí tyče devatenáctiletý Kramný (82).

Gól ovšem oslavil svlečením dresu, uviděl druhou žlutou kartu a hosté šli do devíti. Když už se zdálo, že už se Votice náporu Velké Dobré odolají, chybovaly a brankář Tůma fauloval Andruchoviče. Slabou penaltu Volmana však chytil (88.).

A o pár minut později se už mohly Votice radovat z prvního vítězství v letošní sezoně