Tonoucí se stébla chytá, což je přesně případ Votic. Na jaře už smazaly první velkou ztrátu a na Boží hod velikonoční dotáhly prvního soupeře v I. A třídě. Díky vítězství 1:0 na rezervou Kladna totiž srovnaly krok s Nelahozevsí. „Domácí vydřené utkání, kdy jsme se ujali brzo vedení a nejtěsnější výsledek jsme udrželi po celý zápas. Defenzivní taktika pomohla a soupeř opět nevěděl, kudy se k nám dostat,“ řekl trenér Michal Budil.

Už v 18. minutě trefil Voticím tři body Homolka. Náskok domácího týmu mohl být ještě větší, protože po změně stran dostali možnost pokutového kopu. I tentokrát ho ale promarnili.

Fotbalisté Benešova porazili Kosmonosy na jaře i na podzim.
Benešov ukončil neprůstřelnost Kosmonos a přeskočil souseda v tabulce

„Vstup do druhé půle pro nás velmi vydařený, kdy po kontaktu ve vápně nařízena penalta, kterou jsme ale neproměnili a proto jsme se nadále museli snažit o udržení výsledku, což se nám podařilo,“ hodnotil Budil. Votice nakonec udržely poprvé v sezoně nulu a z premiérového čistého konta se mohl radovat brankář Jan Tůma.

„Jinak musím říct, že exekutoři penalt v našem týmu selhávají a tímto si přitěžujeme k usnadnění hry, což nás vždy limituje a dokáže nás to dostat do kolen, ale v tomto případě jsme utkání zvládli a tři body z domácího prostředí jsou pro nás povinnosti v boji o záchranu,“ uzavřel kouč Budil.

Votice – Kladno B 1:0 (1:0)

Branky: 18. Homolka. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Orálek – Prosr, Petýrek. Diváci: 100.

Votice: Tůma – Baťha, Homolka, Sládek, Matoušek, Navrátil, Kramný (75. Königsmark), Daniel (46. V. Budil), Kr. Koutek, Hřebec (90. Horváth), Ka. Koutek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...