První poločas vyrovnaného utkání nenabídl mnoho brankových příležitostí. Hra se přelévala ze strany na stranu a většinu akcí zachytili bránící hráči již v jejich zárodku. Domácí se spoléhali na dlouhé pasy za obranu, vlašimští se naopak snažili více kombinovat.

Do první vážné situace se dostal hostující Ladislav Janda. Po průniku do vápna si vyměnil míč s Duškem a loboval brankáře, vše ale ještě stačil uhasit stoper domácích. Domácí ohrozili soupeřovu branku po půlhodině hry, po dlouhém autu však Ježek z malého vápna přestřelil.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Vyrovnaná hra s minimem šancí. Rozruch přišel v 83. minutě, kdy hlavní sudí k velké nelibosti hostů odpískal pokutový kop za faul Habala na Veselého. Exekuce se ujal domácí Ježek a podruhé v zápase selhal, když vysoko přestřelil. Do konce utkání se již nic podstatného neudálo, a tak se přistoupilo k pokutovým kopům. Ty rozhodl až v desáté sérii Lapáček.

„Bylo to vyrovnané utkání, které skončilo zaslouženou remízou. Pokud jsme udrželi míč na zemi a hráli kombinační fotbal byli jsme lepším mužstvem, ale bohužel vyloženou šanci jsme si nevypracovali, a tak zápas skončil nerozhodně. V dovednostní disciplíně jsme tentokrát byli úspěšnější, a tak bereme prémiový bod,“ hodnotí zápas trenér Vlašimi Václav Toupal.

Lysá nad Labem – Vlašim B 0:1p

Vlašim B: Štecher – Matzner, Habal, Lapáček, Zvára – Filip (58. Petrů), Janda, Cettl, Vobecký (85. Zeman) – Dušek, Motyčka. Trenér: Václav Toupal.

David Turek