V úvodu se hrál opatrný fotbal z obou stran, v němž se odrážela nerozehranost typická pro úvodní kola. První příležitost přišla v 9. minutě. Do pokutového území se dostal domácí Dušek a ve snaze obejít brankáře byl sražen k zemi. Odraženého míče se pohotově zhostil Matzner a dopravil míč do sítě, čímž skvěle využil poskytnutou výhodu – 1:0.

Po vstřelené brance se domácí nepochopitelně zatáhli a nechali hrát Dolnobousovské, kteří se ale do žádné velké šance nedostali. Jejich pokusy končily buď na pozorné domácí obraně nebo v ofsajdové pasti Vlašimských. A tak se šlo do kabin za těsného vedení domácích.

Po přestávce domácí zvýšili aktivitu a snažili se navýšit vedení. To se jim podařilo v 59. minutě, kdy brankáře Hampla na výletě přehodil z dálky kanonýr Dušek – 2:0.

Domácí se dál tlačili před branku hostů, ale šance Motyčky, Cettla a Duška zůstaly nevyužity. V 76. minutě tak hosté z ojedinělé šance snížili Tomíčkem na 2:1. Vlašimští ale drama nepřipustili a zápas dovedli do vítězného konce.

Vlašim B – Dolnobousovský SK 2:1 (1:0)

Branky: 9. Matzner, 59. Dušek – 76. Tomíček. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Šulcová – Navrátilová, Boček. Diváci: 60.

Vlašim B: Šanda – Habal, Lapáček, Rut, Toupal – Matzner (69. Filip), Cettl, Skiba (90. V. Brýl), Vobecký (73. Zeman) – Dušek, Motyčka (88. Zvára). Trenér: Václav Toupal.

David Turek