V úvodním dějství se hra přelévala ze strany na stranu. Pěkné kombinace střídaly zbytečné chyby na obou stranách. Hra se odehrávala mezi vápny s minimem brankových příležitostí. Na domácí straně byl nejblíže ke gólu Motyčka, který vyzkoušel pevnost brankové konstrukce. Na druhé straně hosté proměnili rohový kop, kdy Štecher nešťastně vyrazil míč na soupeřovu kopačku.

Domácí hráči, vědomi si toho, že prohrávat s týmem ze spodku tabulky je velká ztráta, přidali na intenzitě a jistě přebírali otěže zápasu. Územní převahu však nedokázali zužitkovat a soupeř je potrestal z ojedinělého útoku. S velkou pomocí „nízkého slunce“ vstřelili druhou branku, kdy hostující hráč prodlužoval vysoký míč přes brankáře Štechera a Cáska uklízel míč do prázdné brány.

Ilustrační foto
Vlašim sebrala všechny síly a přemohla Sokolov 3:0

Domácí neházeli flinty do žita, ale hnali se za vyrovnáním, seč jim síly stačily. V 77. minutě snižoval na 1:2 Dušek, jenž ukázkově vymetl pavučiny v šibenici. Následně jako střelec selhal Oskar Fotr, kterému v odkryté bráně zblokoval střelu obránce ve skluzu. Ze závěrečného tlaku již Vlašim nedokázala nic vytěžit, musela se tedy smířit s rolí poraženého.

„Semice hrály od začátku zápasu ze zabezpečené obrany a nikam se nehrnuly. My jsme se přes herní převahu a větší držení míče nezvládli prosadit. Naopak soupeř dokázal z jediných dvou šancí skórovat. Dušek stihl o pěkné akci už jen snížit,“ zhodnotil utkání domácí trenér brankáře a maskot týmu Zdeněk Císař.

„Byl to zápas blbec. Prohra nás samozřejmě hrozně mrzí, naštěstí ztratily i ostatní týmy z čela tabulky, tak nám neodskočily. Teď nás čekají dva těžké zápasy, v sobotu v Rejšicích a pak doma s Kosmonosy. Na ty se musíme pořádně semknout,“ burcoval vlašimský Roman Filip.

Vlašim B - Rejšice 1:2 (77. Dušek – 32. Rychtařík, 56. Cáska). Vlašim B: Štecher– Zvára, Habal, Lapáček (12. Macháček, 67. Filip), Toupal – Matzner (59. Petrů), Cettl, Badocha, Skopec – Fotr, Motyčka (46. Dušek). Trenér: Václav Toupal.

Fotbalistům Lužce poslední výjezd na hřiště soupeře pořádně zhořkl.
Prokleté brankoviště. Bratranci se vystřídali mezi tyčemi i pod rukama doktorů

David Turek