Svěřenci trenéra Toupala vstoupili do utkání otřesným způsobem. Vázla jim rozehrávka, hráči měli těžké nohy, valil se na ně jeden útok za druhým. Možná vinou důležitosti utkání. Domácí mohli být rádi, že úvodní tlak odnesli pouze jedním obdrženým gólem po nedorozumění mezi stopery. Ten jako by je konečně probudil a začali se dostávat více do hry. Odměnou bylo otočení skóre ještě do poločasu, když se nejprve trefil Dušek a následně hlavou Motyčka.

Začátek druhého dějství vyšel lépe domácím, kteří několikrát neúspěšně obstřelovali hostující branku. Vedení navíc v 52. minutě navýšili již na 3:1. Kapitán Cettl se postavil k volnému přímému kopu a poslal míč kolem zdi nechytatelným způsobem. Hosty to ovšem nezlomilo. Ti si vytvořili patnáctiminutový obrovský tlak. Mířidla však měli seřízená příliš nahoru a několik slibných pokusů tak skončilo v sousedním prodejním dvoře. Z dlouhého tlaku podpořeného několika šancemi dokázali hosté vykřesat pouze snížení na 3:2. Zbytek zápasu se dohrával bez výrazné převahy některého z mužstev. Ve druhém poločase se odehrálo mnoho osobních soubojů. Domácí Skiba si neodpustil několikero nepříliš férových dohrání soupeře a může být rád, že viděl pouze jednu žlutou kartu.

„Už před utkáním jsme věděli, že nepůjde o nic lehkého, ale do zápasu jsme šli s tím, že v případě výhry se můžeme posunout na první místo. Začátek zápasu jsme jako vždy prospali a také díky našim chybám nás soupeř přehrával a dostal se do vedení. Pak jsme ale dokázali vstřelit branku, což nás nakoplo. Do poločasu jsme stav utkání otočili, a to nás uklidnilo. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný, ale díky naší bojovnosti a týmové práci jsme ho zvládli a mohli jsme slavit zisk tří bodu,“ měl jasno vlašimský kanonýr Josef Dušek. Ten zažívá úspěšnou sezonu, se sedmi vstřelenými góly vévodí střelcům v I. A třídě skupiny B.

FC Sellier & Bellot Vlašim „B“ – SK Kosmonosy 3:2 (2:1). Branky: 35. Dušek, 41. Motyčka, 52. Cettl – 22. a 65. Marek. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Nehasil – Němeček, Mansour. Diváci: 197. Vlašim „B“: Štecher – Matzner, Zvára, Habal, Toupal – Filip (58. Petrů), Cettl, Skiba, Vobecký (90. Brýl) – Dušek, Motyčka (91. Lapáček). Trenér: Václav Toupal.

David Turek