Pro Nespeky to byl na úvod jarní části krajského přeboru těžký ořech k rozlousknutí, ale určitě chtěli utkání udržet déle ve fázi, kdy by se domácí báli o výsledek. Nestalo se, brzy měli po nadějích, byť jim příšerné počasí a chvílemi hustý déšť mohly dávat naději.

Nejdřív Drážek vyrazil ránu Houžvičky jen k Mbahovi a ten doklepl na 1:0, pak nádherně překonal gólmana Nespek Hájek z pětadvaceti metrů přímo do šibenice. Nakonec se nespecká obrana otevřela Houžvičkovi. Hosté sice pak hráli aktivně, měli i jednu velkou šanci Peterkou a pár závarů po obrátce, ale nebylo jim přáno.

Nakonec ale neslavili ani domácí. Správcová stadionu uklouzla na schodech tak nešťastně, že na lhotecké hřiště musel dorazit vrtulník.

"Začalo se za nevlídného počasí, pak přišly kroupy a několik minut se nehrálo. Když se začalo hrát, tak jsme brzo dostaly tři rychlé góly a v podstatě bylo po zápase. Chvíli nám trvalo, než jsme se z toho oklepali, a až v závěru poločasu měl šanci Peterka, ale trefil pouze hráče na brankové čáře. Druhou půli jsme prostřídali, hra se výrazně zlepšila, byli jsme lepší než soupeř, hrálo se převážně na polovině domácích, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevytvořili, byly to spíše takové pološance, které jsme ale nevyřešili správně," hodnotil na klubových stránkách Nespek trenér Jaroslav Tesař.