Poříčí zajíždělo na hřiště Nymburka o pátečním svátečním dni. V sestavě, kde stále scházel kapitán Peroutka a bohužel i nově zraněný Balata. Další dva - Vacek a Dumský – odcestovali na prodloužený víkend do zahraničí.

Na šlágr kola nominovala komise rozhodčích i systém elektronické autonomní kamery, jejíž záznam sice účastníci v průběhu hry neviděli a na rozhodování tedy neměl vliv, avšak hostům přinesl štěstí. Poříčí bylo od začátku aktivnějším týmem. Pokus Vaculíka ale zamířil těsně vedle a stejně tak minul ve velké šanci také Azilion. Skóre mohl otevřít Galuška, avšak jeho radost překazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Z dobrého vstupu do utkání vytěžil po půl hodině hry lídr I. A třídy vedoucí branku. Po souhře Jírů s Havlíčkem se tentokrát trefil přesně Galuška.

Hosté z Poříčí byli lepší i ve druhém poločase, nicméně i po obrátce zastavovala jejich šance ofsajdová postavení až přišel zmíněný VAR ve prospěch vedoucího týmu I. A třídy. Roh Galušky skončil na hlavě Tlustého, který jej poslal na bránu a domácí brankář Plaček vyrazil míč až za brankovou čárou, což vzápětí potvrdil i asistent rozhodčího Tvaroh. Chvíli před tím už reklamovali gól Galuška i Azilion - 0:2. Při chuti hrající Poříčí chtělo přidat ještě jednu branku, avšak dvoubrankové vedení už zůstalo. Lídr soutěže si tak upevnil první místo a zvýšil náskok na čele.

„Skvěle takticky provedený výkon mužstva opřen o dobrou defenzivní práci a tentokrát nám štěstí přinesl i systém, VAR, ten dohlížel na celé utkání dvou týmů ze špičky tabulky,“ komentoval utkání druhý asistent trenéra Karel Králíček. „Nám bohužel scházelo několik zraněných hráčů a soupeř potvrdil svou roli favorita celé soutěže. Systém VAR nám štěstí nepřinesl, přesto jsem rád, že před pěknou diváckou návštěvou se zde hrálo zajímavé utkání se šťastným koncem pro soupeře,“ dodal kouč na domácí straně Lukáš Vlk.

Nymburk – Poříčí nad Sázavou 0:2 (0:1)

Branky: 30. Galuška, 52. Tlustý. ŽK: 2:3 ČK: 1:0. Rozhodčí: Louda - Tvaroh, Vaňousek. Diváci: 200.

Nymburk: Plaček – Drobný, Vacík, Jarschel (72. Wiehl), Hrdlička, Daněk, Kotek, Bílek (87. Vaníček), Mejzr, Hobík, M. Novotný.

Poříčí nad Sázavou: Soukup - Verner (76. Síkora), Pedro, Baštýř (69. Greš), Vaculík (83. Vaculík), Azilinon (90+4. Říha), Jírů, Hašek, Galuška (89. Wlater), Havlíček, Tlustý.